Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziwne

 

przy takich założeniach (250 metrów, duże odsuwane przeszklenia, pompa ciepła, grafitowa dachówka

pomieszczenie treningowe 20 metrów, pomieszczenie z lodówkami na zapasy itp

 

to autor wątku chyba nie musi się pytać "ile kosztuje narysowanie", tylko żąda i płaci, bo ma z czego :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir...6 tys. PLN w górę ? Coś strasznego ale z tego co wiem to cena ta dotyczy dużych miast, bo ja dałem około 5 tys. PLN za wszystko czyli indywidualny projekt plus wszystkie dokumenty branżowe. Dostałem na koniec wszystkie papiery, które potrzebne były do pozwolenia na budowę. Ale raz jeszcze powtarzam, że mieszkam w niedużym mieście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię nie rozumiem :) Za szkicem to sie idzie do architekta, siada się z nim, sprawdza MPZP,przegaduje sprawę, ostatecznie zatwierdza koncepcje, architekt bierze się robotę.

Ty chcesz poprzestać na koncepcji.

Nikt Ci nie powie, ile zapłacić, bo tu nikt tak nie robi.

 

Z Twoich wypowiedzi wynika, że chcesz aby ktoś wyrysował Ci koncepcję donu za 600tyś zł, którą później schowasz do szuflady, czekając na wygraną w Totka :)

Jeśli już musisz, to skontaktuj sie ze studentem ostatniego roku, on poda cenę, Ty ją zaakceptujesz, albo nie.

Jak dla mnie - takie postępowanie to niepotrzebne "robienie wiatru"

Jak już będziesz miał środki i konkretną sumę do przeznaczenia na budowę, to pójdziesz do architekta i zrobicie to od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A tak na poważnie znacie niedrogiego architekta do zrobienia projektu wraz z zagospodarowaniem terenu(600m2) prostej stodółki(pow.zab.90m2) na płycie,bez kominów, z przylepionym garażem.Pomysł z rozrysowaniem pomieszczeń (co do cm) oraz technologią już jest.

Do pana Roberta nawet nie uderzam bo patrząc jakie piękne rzeczy rysuje to mnie na niego nie stać ( chyba że odrobiłbym w naturze, na budowie:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fire ja za projekt 132m2 użytkowej plus oddzielny budynek 55m2 zapłaciłem za komplet 7000 tys. zł. netto. Projekt indywidualny. Ale wiem, że przepłaciłem bo nie było warto. I mogłem to samo zrobić za wspomniane kwoty u architekta mniej znanego.

 

Mój Kierownik z uprawnieniami konstrukcyjnymi powiedział, że on takie domy robi za 3500 - 4500zł na gotowo. Ja jestem z Mazowsza miasto do 100 tys mieszkańców. I dlatego proponuję szukać poza centrami dużych miast, z dala od szklanych biur znanych architektów. Jak wiesz co chcesz to szukaj kogoś na obrzeżach. I go pilnować, żeby zrealizował Twoją wizję. Ale jednocześnie daj mu szansę na jego wizje... może Cie zaskoczy czymś ciekawym???

 

Swoją drogą. kable?

Pompa ciepła?

Gaz ziemny - komin przez ścianę do 21kW?

 

Co wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raźny:

Wizje architekta mnie nie interesują. Jest konkretne, minimalistyczne podejście. Program parteru i poddasza nie jest do zmiany. Materiały również. Projekt zrobiłem sobie rozumem, a nie sercem( jedynie kąt połaci podniosłem o 1 stopień dla urody a nie potrzeby).Pomieszczenie gospodarcze,wejście i kuchnia od północy.

Śmiać mi się chce że projektowałem go prawie metodą minimalnych obrysów - a kiedyś tak nienawidziłem tej metody. Niestety nie mam wykształcenia stricte budowlanego i to co narysowałem jest tylko moją wizją, a nie projektem architektonicznym).

Po długich rozmyślaniach stawiam na prostotę rozwiązań - płyta fundamentowa,silka+25cm styro,dach dwuspadowy 30cm wełny skalnej(kominki wentylacyjne kanalizy i wyrzutnia z reku też na kominkach systemowych),strop monolityczny, okna i drzwi drewniane. Kabelki na podłodze.CWU 2bojlery- kuchnia 10l podszafkowy, łazienki - 80l. Pieśń przyszłości - może jakaś wariacja z solarem w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak przytulny domek :D

 

"...kominki wentylacyjne kanalizy i wyrzutnia z reku też na kominkach systemowych..." - a rozważałeś zawory napowietrzające do kanalizacji? Jeśli tak to może podzielisz się wiedzą dlaczego zrezygnowałeś?

 

Wyrzutnia z reku na kominku systemowym przez dach?

 

A robisz GWC?

Edytowane przez Raźny
z ciekawości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory napowietrzające to półśrodek- lepiej zrobić raz a porządnie( poza tym chyba przepisy to wymuszają). Wyrzutnia nie na jednym kominku a na dwóch - trzech spiętych razem w wolnej przestrzeni poddasza ( jakoś mam alergię do obróbek dachowych).

Co GWC to jeszcze nie potrafię się określić. Idea super ale koszty nie do przyjęcia. Tzn. myślę o glikolowym bo rurowy to już całkiem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie najbardziej przemawia żwirowy i powietrze z niego tłoczą wentyle z rekuperatora, tak chyba ma j-j. Co wyjdzie zobaczę następnej wiosny.

 

Też chce uniknąć wszelkich kominów i obróbek z nimi związanych. Stąd u mnie komin idzie przez ścianę.

 

Ja się zastanawiam czy kominka od kanalizy nie puścić przez ścianę zewnętrzną. Na stryszku jakoś tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...