Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

miloszenko to ty sie tak nie nakręcaj,bo albo to jest obiektywne forum albo miejsce na wciskanie naciaganych faktów.

Tu na tym forum czytałem 2 dzienniki gdzie ludzie z reku po prostu zrezygnowali(po zamontowaniu)-wiec jak to sie dzieje ze znajdują sie jednostki ktorym to nie pasuje? To nie worek ziemniaków za 3 dychy ze mozesz wyrzucic do smieci ...tu leci gruba kasa.Wiec i wiadomosci powinny byc rzetelne do bólu.

pozdrawiam

front rzuć linkami, chętnie poczytam te wątki

-cena(zawsze)

nie

-brak pewnosci własciwego działania takze w przypadku montazu przez fachowe firmy(niektóre)-ale ryzyko jest

tak jest ze wszystkim

-wysuszanie powietrza(ale na to ponoć sa skuteczne metody,czy tanie to nie wiem)

pokaż mi reku który wysusza powietrze, na dodatek wytłumacz jak on to robi, bo nijak nie mogę sobie wyobrazić, jeśli nie potrafisz to mało wiesz na temat w którym piszesz

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedną rzecz nie zwracamy uwagi.

Z reguły przy WG nie mamy jej w każdym pomieszczeniu. Jest w kuchni, kotłowni, łazienkach i TYLE!

A co z pokojami gdzie się często przebywa? Choćby salon w trakcie imprezki? Pozostaje otwierać okno.

 

W pokojach masz nowe, ciepłe, szczelne okna, które przy WG trzeba rozszczelniać, żeby była wentylacja, a w kuchni, łazienkach jest "wyciąg" WG ;)

 

Tym, którzy nie rozszczelniają okien przy WG wydaje się, że mają wentylację i cieszą się, że powietrze się nie wysusza - hahaha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front rzuć linkami, chętnie poczytam te wątki

 

nie

 

tak jest ze wszystkim

 

pokaż mi reku który wysusza powietrze, na dodatek wytłumacz jak on to robi, bo nijak nie mogę sobie wyobrazić, jeśli nie potrafisz to mało wiesz na temat w którym piszesz

 

nie wiesz jak sie wysusza powietrze? :) Pozbawia sie je wilgoci...od tego sa potem nawilzacze i tak w kółko,zdobywasz cos kosztem czegoś.

 

Reku ZAWSZ jest drozsze od WG poniewaz gdyby było inaczej to nie było by dyskusjii w tym temacie a wszyscy zmieniali by GW na reku i nikt by juz WG nie montował-a jest inaczej....to czyli co ludzie sa głupi?:)

 

kangaxx byc moze ja mało wiem ale wwłasnie dlatego czytam i pytam by mieć tej wiedzy więcej.

 

Tak samo ja mógłbym powiedzieć: udowodnij ze reku jest tansze od WG i udowodnij ze wilgotnosc powietrza z reku z załozonymi parametrami nawiewu i wywiewu jest zawsze na własciwym poziomie:)

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tym, którzy nie rozszczelniają okien przy WG wydaje się, że mają wentylację i cieszą się, że powietrze się nie wysusza - hahaha ;)

Gdyby nie byo wentylacjii ,to bysmy sie w takim pomieszczeniu udusili,a dwa jak widzisz wszem i wobec projektanci ,,wciskaja,, do kazdego projektu WG i jako nikomu tlenu nie brakuje.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127954-Test-ile-kosztuje-nas-wentylacja-grawitacyjna/page2

polecam ten watek,spojrzenie na wentylacje trzezwiejszym okiem;)

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletom WM nie sposób zaprzeczyć. Odnoszę wrażenie, że większość wahających się między WG a WM, strach przed poprawnym zainstalowaniem WM próbują zakamuflować wyliczaniem coraz to nowych minusów WM.

Znajdźcie sobie sprawdzoną firmę instalacyjną, podpiszcie porządną umowę - ze szczególnym uwzględnieniem gwarancji i serwisowania i cieszcie się działającą wentylacją w domu. To proste.

A jak ktoś spać nie może z braku zdecydowania, często jeszcze przed rozpoczęciem budowy (gdzie koszty WM są naprawdę małe) to niech sobie odpuści WM. Jak mu nie daj Boże coś się zepsuje, czy będzie słyszał wentyalcję na 5 biegu albo w setnych obliczeniach wyjdzie mu, że reku ma sprawność 75 zamiast 94% to chyba zejdzie na zawał. Szkoda waszego zdrowia Panowie. Możecie mieć "tanią", "działajacą", "czystą" nie psującą się i przede wszystkim bezstresową wentylację grawitacyjną. Pamiętajcie tylko, żeby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drogie trzyszybowe okna ...z nawietrznikami :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz gdyby było inaczej to nie było by dyskusjii w tym temacie a wszyscy zmieniali by GW na reku i nikt by juz WG nie montował-a jest inaczej....to czyli co ludzie sa głupi?:)

 

TAK LUDZIE SĄ GŁUPI! Dokładnie tak jest. No prawie tak :).

Wiadomo, że każdy boi się nowego. W tym cały problem.

Zobaczysz za 3-5lat. 90% nowych domów będzie mieć reku i podłogówkę.

Jak się ludzie bali podłogówki? Teraz znajdź mi nowobudowany dom bez niej...

A coraz częściej jest ona w każdym pomieszczeniu budynku.

 

Pamiętajcie tylko, żeby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drogie trzyszybowe okna ...z nawietrznikami :)

Właśnie - okna za XX tysięcy, super ciepłe, trzyszybowe 7-komorowe - ale dziurawe jak ser (żeby WG działała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo dziurawego sera.Aby WG działało nie trzeba okien rozszczelniać,można to realizować w inny sposób.Aby rekuperator w mrozy nie zamarzał trzeba włączyć grzałkę,lub wyłączać okresowo nawiew świeżego powietrza.Rekuperator pracuje wtedy na podciśnieniu i wszystkimi nieszczelnościami zwłaszcza w obrębie dachu ,a więc w obrębie wełny mineralnej ,wciąga lodowate powietrze.A wtedy punkt rosy i wilgoć w izolacji ,a co dalej to wiadomo.Praca rekuperatora na podciśnieniu ,bardzo kojarzy się z dziurawym serem.Można też wspomagać rekuperator czy WG poprzez GWC.GWC jednak jako tanie urządzenie,którego nie można kupić w sklepie czy hurtowni nie jest mocno propagowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodnij ze reku jest tansze od WG i udowodnij ze wilgotnosc powietrza z reku z załozonymi parametrami nawiewu i wywiewu jest zawsze na własciwym poziomie:)

 

Jeśli nie rozumiesz na czym polega zmiana wilgotności WZGLĘDNEJ podczas wentylacji domu jednorodzinnego to przestań pisać .

 

Mamy tu ciekawsze przypadki braku wiedzy, tutaj jej brak nie dyskwalifikuje nikogo .

My pomagamy, bezinteresowni siedząc przy kompie i tłumacząc po 100 razy .

Ty zwyczajnie trolujesz .

 

Przeczytaj choć pierwszą stronę z tego wątku :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

 

Czytać podobno umiesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz jak sie wysusza powietrze? :) Pozbawia sie je wilgoci...od tego sa potem nawilzacze i tak w kółko,zdobywasz cos kosztem czegoś.

coś usłyszałeś i powtarzasz bezmyślniejak mantrę, jak reku wysusza to powietrze, gdzie je pozbawia wilgoci, w którym miejscu rekuperatora następuje ten proces? (mam nadzieję że mówisz o wysuszaniu powietrza w domu)

Reku ZAWSZ jest drozsze od WG poniewaz gdyby było inaczej to nie było by dyskusjii w tym temacie a wszyscy zmieniali by GW na reku i nikt by juz WG nie montował-a jest inaczej....to czyli co ludzie sa głupi?:)

nie jest zawsze droższe, no chyba że jest ustawa która to wymusza ale przyznaję że umknęła mi

kangaxx byc moze ja mało wiem ale wwłasnie dlatego czytam i pytam by mieć tej wiedzy więcej.

i słusznie, kto pyta nie błądzi

Tak samo ja mógłbym powiedzieć: udowodnij ze reku jest tansze od WG i udowodnij ze wilgotnosc powietrza z reku z załozonymi parametrami nawiewu i wywiewu jest zawsze na własciwym poziomie:)

udowodnię gdy mi wyjaśnisz jak ten reku wysusza powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie byo wentylacjii ,to bysmy sie w takim pomieszczeniu udusili,a dwa jak widzisz wszem i wobec projektanci ,,wciskaja,, do kazdego projektu WG i jako nikomu tlenu nie brakuje.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127954-Test-ile-kosztuje-nas-wentylacja-grawitacyjna/page2

polecam ten watek,spojrzenie na wentylacje trzezwiejszym okiem;)

 

Przeczytałem ten wątek i nie znalazłem tam zbyt wielu informacji.

 

WG faktycznie często kiepsko działa - np. dzisiaj gdy wieje to mi szaleje moja WG w kotłowni [tam musi być WG bo takie są przepisy] - i często albo jest przekraczane "zdrowe" stężenie maksymalne CO2 albo wentyluje aż huczy i wydmuchuje ciepło z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób użytkujących rekuperatory i wentylacje nawiewno-wywiewną.

Czy szum powietrza w nocy w kanałach jest słyszalny? Wciąż nie możemy się zdecydować z tego powodu. Boję się, że będzie mi szumiało w nocy, a jestem strasznie wrażliwa na takie "hałasy".

 

Napisz z jakich okolic jestes, moze sie trafi jakis sasiad to sie sama przekonasz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z warmińsko-mazurskiego a dokładniej z Żuław.

Należę do takich specyficznych ludzi, którzy wpadają w szał jak coś buczy i szumi ;-)

Zastanawiamy się nas WM ale dochodzi jeszcze problem- kto nam zrobi dobry projekt, tak żeby cena była "znośna" za całość i NIE SZUMIAŁO!

Może ktoś coś podpowie. Dom będzie się budował w tym roku. jakieś 125 m2 powierzchni użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z warmińsko-mazurskiego a dokładniej z Żuław.

Należę do takich specyficznych ludzi, którzy wpadają w szał jak coś buczy i szumi ;-)

Zastanawiamy się nas WM ale dochodzi jeszcze problem- kto nam zrobi dobry projekt, tak żeby cena była "znośna" za całość i NIE SZUMIAŁO!

Może ktoś coś podpowie. Dom będzie się budował w tym roku. jakieś 125 m2 powierzchni użytkowej.

 

Na pewno sie ktos znajdzie z okolic. Ja dzisiaj mialem wizytacje znajomego. Obejzal caly dom, pomierzyl co chcial, obejzal poddasze i na koncu sie pyta czy wentylacja jest wlaczona :) Oczywisice byla, ale przy wymianie ponizej 100 m3/h jak na strych nie wejde to nie wiem, ze tak reku w ogole jest :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (i pewnie u większości) na 1 biegu absolutnie niesłyszalna.

W zasadzie, stojąc 1m przed reku nie wiadomo czy on chodzi czy nie.

A co dopiero na anemostacie...

Na 2 biegu reku coś słychać, anemostaty ani pisną (komary bzyczą 100x głośniej) :).

Na 3 biegu - reku dość głośny (w kotłowni), anemostaty ciche, ale nigdy nie sprawdzałem 3 biegu w nocy.

To tak bardzo obiektywnie. Ale wyłącznie o mojej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie przepraszam ze tak ni z gruszki ni z piertuszki ale mam ostatni dzwonek na to pytanie.

- instalacja do rekuperatora wykonana 2 lata temu wg projektu firmy z Sosnowca ( niestety na nieogrzewanym poddaszu brak innej opcji )

- potem zabudowa poddasza i inne prace - kontakt nam się urwał.

- w tej chwili chcę zabrać się za górną łazienkę i mam ostatni dzwonek na instalację rury do ewentualnych skroplin

- muszę ją prowadzic bo ONI o tym nie wspomnieli ? o cenie tak o skroplinach nie.

 

Dziękuje za radę pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do takich specyficznych ludzi, którzy wpadają w szał jak coś buczy i szumi ;-)

Zastanawiamy się nas WM ale dochodzi jeszcze problem- kto nam zrobi dobry projekt, tak żeby cena była "znośna" za całość i NIE SZUMIAŁO!

Może ktoś coś podpowie.

Proponuję zrezygnować z wentylacji w ogóle. Bo wentylacja grawitacyjna również w sprzyjających okolicznościach szumi i buczy, czy nawet wyje. Tak więc aby mieć absolutną pewność, że się tego w nocy nie słyszy, trzeba budować dom pozbawiony jakiejkolwiek wentylacji.

 

Ale zaraz... przecież chyba nie wolno takiego domu zbudować, bo nie pozwalają na to przepisy.

 

No dobra, a teraz na poważnie. Moim zdaniem ryzyko, że przy poprawnie wykonanej wentylacji mechanicznej hałas będzie uciążliwy jest mniejsze, niż w przypadku poprawnie wykonanej wentylacji grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...