Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma rekuperator który już działa!!


Recommended Posts

Pewnie ze mozesz otwierac okna przy wentylacji mechanicznej, ale moze to zaklocic jej poprawna prace.

Wydaje mi sie ze lepiej po prostu ja wylaczyc na ten okres w ktorym i tak chcesz otorzyc okna na "stale".

Wentylacja mechaniczna najlepiej sprawdza sie zima, jesienia czy wiosna a latem mozesz ja wylaczyc, o ile nie masz (nie bedziesz) miec problemow z nadmiarem wilgoci np. w lazienkach czy kuchni -ale przy otwartych oknach :)

Ja nawet jak otwieram taras itp. to jej nie wylaczam bo mi sie nie chce, pracuje non-stop a przy niewielkim zuzyciu pradu to mozna o niej zapomniec.

Jesli chodzi o szum to gdy wlacze wyzszy bieg np. II lub III to slysze szum powietrza ale na I biegu to nic nie slychac.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie ze mozesz otwierac okna przy wentylacji mechanicznej, ale moze to zaklocic jej poprawna prace.

Wydaje mi sie ze lepiej po prostu ja wylaczyc na ten okres w ktorym i tak chcesz otorzyc okna na "stale".

Wentylacja mechaniczna najlepiej sprawdza sie zima, jesienia czy wiosna a latem mozesz ja wylaczyc, o ile nie masz (nie bedziesz) miec problemow z nadmiarem wilgoci np. w lazienkach czy kuchni -ale przy otwartych oknach :)

Ja nawet jak otwieram taras itp. to jej nie wylaczam bo mi sie nie chce, pracuje non-stop a przy niewielkim zuzyciu pradu to mozna o niej zapomniec.

Jesli chodzi o szum to gdy wlacze wyzszy bieg np. II lub III to slysze szum powietrza ale na I biegu to nic nie slychac.

 

Pzdr.

Dziękuję pięknie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia, myślę że możesz się nie przejmować otwartymi oknami, niech sobie działa. Jeśli chodzi o hałas poszukaj jakiegoś starannego instalatora, tu też kilku takich urzęduje (piczman, indiana, miki, inni...?) i zapytaj tak "chcę mieć gwarancję na X (5?) lat że instalacja będzie niesłyszalna (tzn. nie odróżnię kiedy działa/nie działa w nocy, na I biegu, na przykład). How much mister?". I napisz tu co powiedzieli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia, myślę że możesz się nie przejmować otwartymi oknami, niech sobie działa. Jeśli chodzi o hałas poszukaj jakiegoś starannego instalatora, tu też kilku takich urzęduje (piczman, indiana, miki, inni...?) i zapytaj tak "chcę mieć gwarancję na X (5?) lat że instalacja będzie niesłyszalna (tzn. nie odróżnię kiedy działa/nie działa w nocy, na I biegu, na przykład). How much mister?". I napisz tu co powiedzieli :)
Gwarancja, gwarancją ale jak hałas bedzie to mi rury wybebeszą? o to chodzi;-) pomysle, dzikei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy zapis określający maksymalną głośność pracy instalacji :)

wiem,w iem, ale tez wiem ze jestem bezsilna jak sie okaze, ze upsss, sie nie udało. OC instalatora mi nie zwróci za moj trawertyn na scianie,który trzeba bedzie rozryc;-))))))). Szukam dziury w calym, wiem;-)Dziekuje za odpowiedzi. Powaznie rozwazam w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie otwierania okien można też po prostu wyłączyć wentylator nawiewny.Wywiew cały czas działa ,zaciąga powietrze przez okna i usuwa nadmiar wilgoci.Opcję taką oferuje Stork Air(Zehnder) ,Brink renovent(zależy od roku produkcji)
to super opcja, własnie o niej usłyszałam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,w iem, ale tez wiem ze jestem bezsilna jak sie okaze, ze upsss, sie nie udało. OC instalatora mi nie zwróci za moj trawertyn na scianie,który trzeba bedzie rozryc;-))))))). Szukam dziury w calym, wiem;-)Dziekuje za odpowiedzi. Powaznie rozwazam w takim razie

 

No nie do końca ostatnia płatność zablokować do momentu odbioru i pomiaru głośności pracy instalacji.

Pomiar taki będzie podstawą do ostatecznego odbioru i co za tym idzie wypłaty ostatnie transzy :)

 

Do pomiaru warto użyć decybelomierz sprawdzonego producenta a nie jakieś chińskie cudo...

Sam osobiście korzystam z takiej maszynki do tego celu:

 

http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=conrad&act=product&prod_number=100695&ref=Okazje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@

Czy chcesz czy nie to i tak WSZYSTKIE odpowiedzi, jak i pytania, które tu stawiasz mieszczą się w TWOJEJ głowie.

TY musisz podjąć decyzję - CO CI JEST POTRZEBNE.

Chcesz DOBRE?

Określ co rozumiesz pod pojęciem "dobre" a wybrany magik powie - robię TAKIE za xxx kasy - lub powie - nie zrobię TAKIEGO.

Dobrze określ na piśmie CZEGO chcesz (czyli za co zapłacisz) i czekaj na wynik.

 

Nie wiesz czego możesz chcieć?

Czytaj forum w każdej wolnej chwili...

Myśl o SWOICH uwarunkowaniach i przez TAKI filtr patrz na wyczytane informacje.

Wybierz się gdzieś i pomacaj jakie "zabawki", posłuchaj ich wycia i warkotu...

Znajdź kogo, co ma WM i chwali to co ma i zaprosi na kawę abyś mogła "poczuć" takie wnętrza...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - można bez problemu wykonać niesłyszalną instalację, są odpowiednie materiały i technologie montażu, tanie albo droższe - do wyboru :-) Tylko Szczecin leży o 500 km za daleko ode mnie - nie dam rady pomóc. Nie znam nikogo z Twoich okolic - jednak myślę, że jeśli rozglądniesz się w okolicy, to na pewno znajdziesz dobrego instalatora. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - można bez problemu wykonać niesłyszalną instalację, są odpowiednie materiały i technologie montażu, tanie albo droższe - do wyboru :-) Tylko Szczecin leży o 500 km za daleko ode mnie - nie dam rady pomóc. Nie znam nikogo z Twoich okolic - jednak myślę, że jeśli rozglądniesz się w okolicy, to na pewno znajdziesz dobrego instalatora. Pozdrawiam
Poszukam :-) dzięki za chęć pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w małopolsce i mam tu najlepszych z forum pod ręką

Adama,Indianę,Mikiego ........ale

......nie założą mi WM jak co ,bo ich bardzo wku....iam

Tak więc ,tak jak Ty Gosieńko se nie założę WM(nawet jakbym się zdecydował)bo się będę bał ,że mi inni spartolą i będę płacił po 300zł na miesiąc za samo działanie owej WM jak Twój brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w małopolsce i mam tu najlepszych z forum pod ręką

Adama,Indianę,Mikiego ........ale

......nie założą mi WM jak co ,bo ich bardzo wku....iam

Tak więc ,tak jak Ty Gosieńko se nie założę WM(nawet jakbym się zdecydował)bo się będę bał ,że mi inni spartolą i będę płacił po 300zł na miesiąc za samo działanie owej WM jak Twój brat

ech..no i to jest smutne:-( ze jak nie nauczysz sie, nie bedziesz stał i patrzył na rece to w ogromnej ilosci przypadkow Ci spieprzą. MOj szwagier juz pisałam jest techniczny, do dzisiaj myslal ze tak musi byc:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę naganiać ani nasuwać jedynie obowiązującego rozwiązania, bo pewnie są i inne dobre produkty, ale sam po krótkich doświadczeniach z różnymi centralami wybrałem Jan-Gazy i tylko te teraz montuję - są ciche, oszczędne, grzałki nawet nie mają - więc nie ma opcji by zeżarły prądu więcej jak za kilkanaście złotych miesięcznie do przeciętnego domku. No i produkowane są w Polsce, a nie w Chinach, co chyba najważniejsze.

Przeciętnie dobrze wykonana instalacja z takim rekuperatorem będzie pracować prawidłowo, i nie będzie niespodzianek z dużymi kosztami. Właściwie więc jedyne, co Ci mogę nieobiektywnie polecić (nie znam wszystkich central na rynku - jak znalazłem dobre przestałem szukać dalej) to zaznacz instalatorowi WM, że ma być koniecznie Janek. I już mamy 50% sukcesu :-)

 

Wadą instalacji u brata jest właśnie zły dobór reku - cała reszta nie ma większego wpływu na koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę naganiać ani nasuwać jedynie obowiązującego rozwiązania, bo pewnie są i inne dobre produkty, ale sam po krótkich doświadczeniach z różnymi centralami wybrałem Jan-Gazy i tylko te teraz montuję - są ciche, oszczędne, grzałki nawet nie mają - więc nie ma opcji by zeżarły prądu więcej jak za kilkanaście złotych miesięcznie do przeciętnego domku. No i produkowane są w Polsce, a nie w Chinach, co chyba najważniejsze.

Przeciętnie dobrze wykonana instalacja z takim rekuperatorem będzie pracować prawidłowo, i nie będzie niespodzianek z dużymi kosztami. Właściwie więc jedyne, co Ci mogę nieobiektywnie polecić (nie znam wszystkich central na rynku - jak znalazłem dobre przestałem szukać dalej) to zaznacz instalatorowi WM, że ma być koniecznie Janek. I już mamy 50% sukcesu :-)

 

Wadą instalacji u brata jest właśnie zły dobór reku - cała reszta nie ma większego wpływu na koszty eksploatacji.

 

No tu trochę z tym jak wróżenie z fusów...

Bez zobaczenia całość raczej trudno wydać taką opinię...

Może być wiele innych rzeczy :)

A tak poza tym to na janku świat nie kończy

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę naganiać ani nasuwać jedynie obowiązującego rozwiązania, bo pewnie są i inne dobre produkty, ale sam po krótkich doświadczeniach z różnymi centralami wybrałem Jan-Gazy i tylko te teraz montuję - są ciche, oszczędne, grzałki nawet nie mają - więc nie ma opcji by zeżarły prądu więcej jak za kilkanaście złotych miesięcznie do przeciętnego domku. No i produkowane są w Polsce, a nie w Chinach, co chyba najważniejsze.

Przeciętnie dobrze wykonana instalacja z takim rekuperatorem będzie pracować prawidłowo, i nie będzie niespodzianek z dużymi kosztami. Właściwie więc jedyne, co Ci mogę nieobiektywnie polecić (nie znam wszystkich central na rynku - jak znalazłem dobre przestałem szukać dalej) to zaznacz instalatorowi WM, że ma być koniecznie Janek. I już mamy 50% sukcesu :-)

 

Wadą instalacji u brata jest właśnie zły dobór reku - cała reszta nie ma większego wpływu na koszty eksploatacji.

dzięki, zapamietam:-) Na razie czytam i juz malo co ograniam;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu trochę z tym jak wróżenie z fusów...

Bez zobaczenia całość raczej trudno wydać taką opinię...

Może być wiele innych rzeczy :)

A tak poza tym to na janku świat nie kończy

 

:)

No przedobrzył, albo inaczej jemu przedobrzyli. Ma cuda na kiju, cudowna ładna pompę, odkamieniacz tez ładny;-) wizualnie, no i podobno bdb WM z jedna wadą...Ja pompy nie będę miala, mniej do czytania, przynajmniej tyle. Mam juz "tylko" piankę i WM:-)

 

Dla odbierajacych inaczej, którzy mi zaraz wytkna, ze piszę "ładna" to ironia jest;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...