Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opłacalność pompy ciepła


gaw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 519
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CWU. 20 dni. wiem wiem cieplo ale tez i byly zimnawe dni a kapac sie 5 twarzy lubi. zasobnik 300L

koszt grzania do 49* 24H - nieco ponad 49 PLN .. 2/3 z tego 1 taryfa generowala ...

CWU .. jestem na TAK :) ... zobaczymy co z CO :p

 

PS. zanim spytasz dlaczego grzeje do 49 i 24h ... try walking in my shoes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile kWh?

 

No wlasnie ile tych kWh wychodzi?

Ciagle marketingowe poawanie kwot moze oznaczac brak informacji o faktycznym zuzyciu lub celowe "nakrecanie" sobie koniunktury jakimis niskimi rachunkami - nie podane nawet jaki jest koszt 1 kWh -sami bysmy sobie wowczas policzyli zuzycie w kWh.

Zuzycie energii jest bardziej miarodajne poniewaz nie zalezy od can energii a te sa rozne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalcie może jak wyliczana jest u Was cena kWh i procentowy udział taryf.

Jeden podaje 0,49 inny 0,35 za kWh. Totalna manipulacja, albo mydlenie sobie i innym oczu.

 

Pozdrawiam

GREGOR

 

To zależy w jakim stopniu i czy w ogóle wykorzystuje się drugą taryfę.

Najlepiej podać ilość kWh, a jeżeli chcemy poznać jej cenę procentowy udział taniej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ceny za 1kWh ("prądu") poniżej 0,5zł to się zastanawiam jak ktoś to policzył, czy zapomniał o opłacie przesyłowej czy w vacie, a może o jednym i drugim.

 

Jeśli nawet nie policzymy abonamentu, to rząd wielkości cen jest taki (cena energii + przesył + vat):

 

G11 (całodobowa) 0,497zł netto * 1,23 = 0,611 zł

 

G12 (nocna) 0,426 zł netto * 1,23 = 0,554 zł (błąd opis w następnym poście)

G12 (dzienna) 0,530 zł netto * 1,23 = 0,652 zł

 

Pozdrawiam

GREGOR

Edytowane przez xmsg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam G12 i cały czas szukałem stawki przesyłowej nocnej.

Właśnie znalazłem.

 

Składnik przesyłowy G12

- dzienny 0,215 zł netto (użyłem go tez do policzenia poprzedni i dnia i nocy)

- nocny 0,049 zł netto

 

Czyli po poprawkach (bez abonamentów):

 

G11 (całodobowa) 0,497zł netto * 1,23 = 0,611 zł (u mnie z abonamentem wychodzi 0,64 zł brutto /kWh)

 

G12 (nocna) 0,261 zł netto * 1,23 = 0,321 zł

G12 (dzienna) 0,530 zł netto * 1,23 = 0,652 zł

 

Pozdr

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ceny za 1kWh ("prądu") poniżej 0,5zł to się zastanawiam jak ktoś to policzył, czy zapomniał o opłacie przesyłowej czy w vacie, a może o jednym i drugim.

 

Po co tak komplikować? Bierzesz fakturę do łapy i czytasz ile masz zapłacić złotówków oraz ile zużyłeś kilowatogodzinów. Dzielisz to pierwsze przez to drugie i masz średnią cenę. U mnie wychodzi wyraźnie poniżej 0,50 PLN BRUTTO!!!!!! I nie jest to żadna manipulacja. A swoją drogą gdzie Ty znalazłeś takie stawki za energię nocną w G12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze porównywanie kwot płaconych za CWU jest bez sensu z uwagi na różne taryfy oraz różne stawki za daną taryfę w różnych miejscach kraju (u mnie np. 1kWh w taryfie całodobowej kosztuje 0,56zł brutto).

Po drugie, najważniejsze, trzeba znać zużycie wody i sama ilość osób w domu to za mało. Co innego 3 osoby myjące się raz dziennie pod prysznicem a co innego 2 biorące 2x dziennie kąpiel w narożnej wannie napełnionej po brzegi! Dlatego chyba poza opomiarowaniem samej pompy pod kątem temperatur i zużycia prądu (co już mam zrobione) dołożę pomiar zużycia wody. Nie wiem tylko czy dostępne są tanie liczniki z wyjściem impulsowym? Od strony softu i elektroniki mam wszystko gotowe bo układ zliczający impulsy z licznika energii ma jeszcze jedno wolne wejście licznikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...