Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

żagiel przeciwsłoneczny na taras - sprawdza się?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 9 months później...

kupiony gotowy, choc pierwotnie planowalam szyc. ceny materiałów zaglowych skutecznie mnie odstraszyły.

 

w tym roku zawiśnie u nas kwadratowy żagiel, bo trójkątny jednak nie do konca się u nas sprawdził, może w ten weekend uda nam się powiesić, więc oczekujcie nowych zdjęc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
kupiony gotowy, choc pierwotnie planowalam szyc. ceny materiałów zaglowych skutecznie mnie odstraszyły.

 

w tym roku zawiśnie u nas kwadratowy żagiel, bo trójkątny jednak nie do konca się u nas sprawdził, może w ten weekend uda nam się powiesić, więc oczekujcie nowych zdjęc;)

 

I???? Bardzo jestem ciekawa fot bo trójkątny bardzo mi się podoba a parasol u nas też się nie sprawdził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Stich, ale fajnie to u Ciebie wyglada;)

 

znalazlam jakies zdjecie mojego zagla (przyznam sie, ze zapomnialam, ze obiecałam wkleić), jak trzeba to zrobię jeszcze z innej strony ;)

jak widzicie u mnie problematyczny jest wykusz, jako ze jest wypukły, w zwiazku z czym 3 rogi zagla da się łatwo rozciągnąc i zamocować, czwarty zaś jest zgnieciony, zwiniety i zszywkami do dachu przypiety;) dopóki nie zdecydujemy się na jakies rozwiązanie konkretne zadaszajace i trwałe będziemy siedzieć pod żaglami, co nam bardzo nie przeszkadza, jako że żeglarzami jesteśmy nawet nam do światopoglądu pasuje ;)

 

ps. meble upchnięte tak ciasno, bo na deszcz się zbierało;) przy okazji dodam, ze żagiel bardzo dobrze funkcję przeciwdeszczową póki co pełni - stół jak i poduchy na leżakach nawet przy obfitych deszczach suche.

zagiel.jpg

Edytowane przez basbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kilka sezonów temu zdarzyło mi się popełnić aranżacje ogrodu wokół domu rodzinnego – w Polsce jest to rozwiązanie żako spotykane dlatego postanowiłem podzielić się wrażeniami z użytkowania.

 

Żagiel prostokątny 5x5 m wisi sobie na 4 mm żyłkach na słupka z 2 calowych rur. Słupki mają odciągi z tej samej żyłki. W ogrodzie jest rozprowadzony przewód YKY 3x1,5 do oświetlenia. Dodatkowo pomiędzy dwoma słupkami powieszony jest hamak dwuosobowy a nad nim żagiel trójkątny o boku 2 m.Żagle wiszą przez cały sezon, po sezonie są zwijane i prane ( duży żagiel musi być prany w większej niż standardowe 5 kg, pralce ) Nie boją się nawet silnych wiatrów, ani dreszczów. Polecam wszystkim takie rozwiązanie : ) Najpierw kupiłem mały żagiel ( w makro - trochę drożej niż allegro ) żeby sprawdzić czy to ma sens, potem dokupiłem duży już z sieci. Myślałem o szyciu ale nie wiedziałem jaki materiał użyć i gdzie go dostać.

 

Stół widoczny na zdjęciu wykonany został z starej więźby dachowej która kiedyś przykrywała budynek gospodarczy belki 10 x 10 cm

CAM00275.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Stich proszę napisz gdzie można kupić te rury do których masz zamocowane żagle. czy ryry te są tylko wkopane w ziemię czy zabetonowane i na jakiej głębokości? Na zdjęciach widać jakby były pod skosem, czy są tu jakieś specjalne obliczenia, czy wystarczy mały skos? a może można zamontować prosto? Chce założyć na tarasie żagiel, z dwóch stron przymocuję do dachu a dwa kolejne końce chce do takich właśnie rur, chyba, że ktoś ma inny pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...