Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tylko kostka (nie musi być kamień, beton pokrywa się mchami i glonami i staje się mało widoczny), układana na suchym betonie i spoinowana ręcznie zaprawą.

 

Zjawisko to można ograniczyć, jeśli zamiast podbudowy na suchym cemencie wykona się podsypkę ze żwiru i piasku. Cement podciąga wilgoć, a żwir jest doskonałym drenażem. Mam trochę mchu tylko w pełnym cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmm w tym roku zasypie korą tak aby nie było większego uskoku miedzy trawa a rabatą( aby kosiarka nie ucinała rantu) jak za rok zarośnie to może ułożę kostkę albo powycinam, mysle ze jak sie raz porządnie powycinało to za rok juz nie będzie tak wielkiej tragedi. rok temu posiałem trawe a w rabatach miałem tylko agro włókninę, miejscami została zasypana piaskiem wyrosła trawa i wogole było zle ;) teraz powycinałem i jeszcze powycinać muszę z włóknina która trzyma sie za pomocą trawy która w nia wrosła. Kostkę zrobię testowo na jednym odcinku najwyżej:) jak skończę (lipiec sierpień) to wrzucę foto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

u nas przez kilka lat nie bylo wyraznego rozgraniczenia trawnika i klombow. Stosowalismy metode "fosy" (nazwa wlasna :-) czyli malego dolka pomiedzy trawnikiem a np kora. Tak czy siak trzeba bylo co najmniej dwa razy w roku poprawiac.

Odkad zrobilem klinkierowe wyrazne rozgraniczenie ( poki co pierwszy sezon) - stalem sie dla zony bohaterem w domu. (znowu) A wyglada to mniej wiecej tak ( jeszcze nie zrobilem w calym ogrodku ale mam taki zamiar )

 

 

Jest to rozwiazanie powiedzmy na stale (cegly sa na cienkiej zaprawie ) - wiec wypada przemyslec uklad tych linii. Tym niemniej oczywiscie przy odrobinie wysilku mozna to w przyszlosci skorygowac. A kosi sie rewelacyjnie.

 

Pozdrawiam,

obrzeza 1.jpg

obrzeza 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No właśnie - zastanawiam się jak coś takiego wyjdzie optycznie i kosztowo - czy robić to z kostki granitowej (choć bruk mam akurat graFitowy, Akropol Libet), czy też ze zwykłej betonowej/betonowej z posypką. Ogród ma być raczej nowoczesny, więc nie wiem czy ten granit będzie tu pasować (wydaje mi się, że posypka już prędzej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna niedroga, a bardzo estetyczna opcja, mianowicie zastosowanie palisad z tworzywa sztucznego. Moja siostra użyla niedawno takich chyba palisad (albo podobnych): http://www.rolmarket.pl/product-pol-497-Palisada-ogrodowa-IPAL5-terakota.html i wyglądają bardzo ładnie - trzeba się przyjrzeć z bliska, by zauważyć, że to nie jest drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 7 months później...

Witam!

 

Macie jakiś pomysł na tanie oddzielenie tuji stanowiących żywopłot od reszty ogrodu? Będzie tego około 90 metrów po nierównym podłożu. Myślałem o krawężnikach, ale czas montażu tego jest spory, poza tym podłoże nie leci prosto. Mam już w ogrodzie drewniane rollery, ale te z kolei trzeba malować, a jest to bardzo uciążliwe. Przy tujach będzie kora i geowłóknina, poza tym chciałbym to jakoś wizualnie odgrodzić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...