Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cegła wygląda ciekawie i interesująco zwłaszcza taka spatynowana i lekko porośnięta mchem, ale niestety jest nietrwała - zwykła cegła chętnie chłonie wilgoć, "murszeje" i się rozpada po jakimś czasie.

Na szczęście z klinkierową jest znacznie lepiej, ale to by trzeba chyba zastosować taką przeznaczoną na robienie klinkierowych ścieżek i tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czym najlepiej (nałatwiej) zabezpieczyć brzegi ogródka przed wysypywaniem sie z nich kory czy kamyków?

Zakupiłam zwykłe plastikowe obrzeża trawnikowe, próbowałam założyc, ale coś chyba z nimi albo ze mna nie tak, bo chwieją się na wszystkie strony (są włożone między ziemię z nasypanymi kamykami a brzegiem kostki bruk. Starałam się jak nagłębiej je wcisnąć, ale i tak ruszaja sie na wszystkie strony.

Czy to tak ma byc?, a moze powinnam zastosowac cos innego?, Polecano mi palisadki drewniane, ale one są dosc wysokie wiec zasłonia mój ogródek, gdzie głownie sa posadzone płożące.

Poradźcie plissss coś laikowi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drewniane palisadki na skarpie- zobacz sobie w moim dzienniku budowy na ostatniej stronie...kupowne w Leroy Merlin już nie pamiętam za ile , ale drogie nie były :wink:

minus - drewno , czyli wcześniej czy później część w ziemi zgnije i trza wymienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No właśnie mam 40arów -wraz z domem, 250mb płotu-nasadzenia wzdłuż płotu o nieregularnych kształtach-takie łagodne miękkie linie fali, jak to odgrodzić od nieistniejącego planowanego trawnika do tego aby było w miarę najtaniej.

Wymyśliłam po kolei:

1) kostka granitowa 11x15

2) bruk betonowy

3) kamienie- te niestety wystają i trudno zrównać je z linią trawnika

4) obrzeże trawnikowe betonowe-niestety nie pozwoli utrzymać miękkich linii.

Co jest z tego do strawienia na tak wielkiej działce

 

Może jakieś foto przykłady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie te nasadzenia i w jakiej odleglosci od ogrodzenia?

Ja mam zywoplot z pecherznicy pomieszanej z ligustrem w odleglosci 60 cm od plotu i w 60cm odstepach, wszedzie posialem trawke i miedzy plotem a zywoplotem oraz miedzy krzakami kosze taka mala kosiarka "poduszkowcem", a reszte trawnika zwykla.

Dla mnie efekt bomba( kwestia gustu) ,a wysrastajace z trawy krzaczki wygladaja super.

Mam tez kawalek zywoplotu z zywotnika podsypany kora i oddzielony wlasnie kostka, wyglada tez fajnie ale z kora wieczna zabawa (wiatry) a chwasty i tak przerastaja, no i przy twoich metrach to sama kora spory koszt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...