Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 627
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam podłogówkę wszędzie. Na dole 1/2 glazura, 1/2 parkiet 11 mm (dwuwarstwowy), +mały grzejnik do ręczników w łazience.

Na piętrze (poddaszu użytkowym) podłogówka wszędzie - deski bambusowe 16 mm, glazura w łazience +grzejniczek do ręczników.

Dla mnie REWELACJA. Zimą można chodzić bez kapci.

Bezwładność można uznać za wadę lub zaletę.

Podłogówka daje ciepło równomiernie i tam gdzie jest najbardziej potrzebne - w nogi.

 

Znajomi którzy uwierzyli w te bzdury o wadach podłogówki rozsiewane przez producentów grzejników i założyli grzejniki teraz żałują.:(

 

Wpisz w googla np:

Podłogówka czy podłogówka+grzejniki forum

 

Informacje o wadach podłogówki są podawane głównie przez ich użytkowników. Są one przez czytających przyjmowane z uwagą lub atakowane przez tych, którzy bronią swoich wyborów.

Wady i zalety są równoważne..

Nie wszystko dla wszystkich.

 

Dyskusji w tym temacie było bardzo wiele.

Np. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70252-PODŁOGÓWKA-KALORYFERY

 

Przy bardzo ciepłym domu, o małych przeszkleniach, o małych uzyskach ciepła, domu, w którym domownicy nie przebywają non-stop, przy stabilnym źródle wytwarzania ciepła - podłogówka "po całości" jak nabardziej.

W innych przypadkach jedyny sensowny argument, to brak widocznych na ścianach grzejników - lecz to przecież nie problem.

Grzejniki można ukryć w podłodze (kanałowka) lub w ścianie - system INSIDE.

 

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, jak kto nie wie, jest obrońcą grzejników :rolleyes:Do niedawna biłam w ten sam bęben, dopóki nie zrozumiałam, że im grubiej ocieplamy dom, tym bardziej zmieniają sie instalacje wewnątrz niestety. Mi grzejniki pod oknami nie przeszkadzała. Ba, nawet pomagały, bo zapobiegały dosuwaniu do okna komody tak szerokiej, że już w ogóle do klamki okna nie dosięgam! A tak ni z gruchy ni z pietruchy: wydawało mi się że istnieję okna z grzejącymi profilami? albo okna w ramce z ogrzewania ściennego? Ktoś zna ktoś wie? Bardzo jestem ciekawa i nie odnalazłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko obrońcą grzejników semiramido lecz nawet ich producentem..

Lecz nie ma to nic do rzeczy.

 

Wkurza mnie jednostronność i bezalternatywność niektórych ocen.

Przez to uważam je za tendencyjne.

Nie wszystko dla wszystkich!!!

Uwarunkowań jest mnóstwo. Nie branie własnych, indywidualnych uwarunkowań a także rozlicznych perspektyw na przyszłość pod uwagę, to wpuszczanie siebie i swojej rodziny w maliny...

 

Ps. Na marginesie... Wdrażam aktualnie system grzewczy, grzejący poprzez żaluzje w parapetach wewnętrznych od strony okna..., połączony z loklalną podokienną rekuperacją...

Ciekawe, co na to forumowi mądrale...?

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Na marginesie... Wdrażam aktualnie system grzewczy, grzejący poprzez żaluzje w parapetach wewnętrznych od strony okna..., połączony z loklalną podokienną rekuperacją...

Ciekawe, co na to forumowi mądrale...?

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Można wiecej informacji na temat tych nowosci, opisy techniczne, wyniki badań laboratoryjnych, najlepiej niezaleznych instytutow badawczych.

Nie wszyscy a szczególnie ci jak ich złosliwie okresliłeś forumowi mądrale zechcą uwierzyć na słowo o rewolucyjnych efektach twoich nowych rozwiązan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiecej informacji na temat tych nowosci, opisy techniczne, wyniki badań laboratoryjnych, najlepiej niezaleznych instytutow badawczych.

Nie wszyscy a szczególnie ci jak ich złosliwie okresliłeś forumowi mądrale zechcą uwierzyć na słowo o rewolucyjnych efektach twoich nowych rozwiązan

 

Jeśli jakiś wyrób jest wprowadzony do obrotu na terenie UE, posiada oznakowanie CE.

Co to oznacza, chyba Ci asolt wiadomo.

Listę moich nowych rozwiązań produktów, mam w głowie długą...

 

Pomyśl czym byłby taki system, o którym napisałem powyżej. Szczegółów technicznych z całą pewnością nie zdradzę przed oficjalnym debiutem rynkowym....

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wyrób ma oznakowanie CE nie oznacza ze jest lepszy od innych wyrobów, nie mówimy o takich które tego oznaczenia nie mają.

Poczekamy na ten debiut rynkowy , ale myslę ze to tylko kolejna techniczna ciekowostka.

 

Oznacza m.in. przebadanie go przez notyfikowane jednostki badawcze a także ściśle określone procedury produkcyjne

Czy jest lepszy?

Nie ma takiego na rynku, podobnie jak mojego nowego systemu INSIDE czy też grzejników ściennych wodnych wspomaganych wentylatorem...

Od debiutu rynkowego jakiegoś produktu, do jego zaistnienia w świadomości wszelkich biur projektowych daleka droga.

Projektanci to przeważnie konserwatyści...

 

Dla mnie ważny jest rozwój oferty.

 

Nie odbiegajmy jednak od tematu wątku.. Ciebie asolt akurat nie zaliczam do "forumowych mądrali".

Twoje sądy są w raczej wyważone, choć nie brak w nich akcentów wynikających z Twoich osobistych poglądów, do których oczywiście masz pełne prawo..

Dążność do "złotego środka", maksymalny możliwy obiektywizm plus szerokość spojrzenia na temat, w którym się doradza.

To powinny być cechy forumowych doradców.

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążność do "złotego środka", maksymalny możliwy obiektywizm plus szerokość spojrzenia na temat, w którym się doradza.

To powinny być cechy forumowych doradców.

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Ten maksymalny mozliwy obiektywizm nie jest raczej cechą producentów, dostawców czy też instalatorów danego sprzętu i nie chodzi tu tylko o branże budowlaną,

natomiast zgadzam się ze doradca a w szczególności doradca niezależny takim powinien być. Doradca związany z danym producentem na pewno szerokości spojrzenia miał nie bedzie, chyba ze chce wypunktować wady konkurencji to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych przypadkach jedyny sensowny argument, to brak widocznych na ścianach grzejników - lecz to przecież nie problem.

Jest problem - nawet dwa

1 - grzejniki grzeją miejscowo a ciepło leci pod sufit

2 - po 2-3 latach nad grzejnikiem pojawiają się smugi na ścianie

... bo to że mamy na ścianie grata który nam zabiera przestrzeń, jest brzydki, i trzeba go czyścić co jest szczególnie upierdliwe jeśli jest się pedantem i chce się go wyczyścić także w środku.

 

Ale dla producentów grzejników to nie problem - przecież oni je tylko sprzedają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem - nawet dwa

1 - grzejniki grzeją miejscowo a ciepło leci pod sufit

2 - po 2-3 latach nad grzejnikiem pojawiają się smugi na ścianie

... bo to że mamy na ścianie grata który nam zabiera przestrzeń, jest brzydki, i trzeba go czyścić co jest szczególnie upierdliwe jeśli jest się pedantem i chce się go wyczyścić także w środku.

 

Ale dla producentów grzejników to nie problem - przecież oni je tylko sprzedają;)

 

ty masz taki pogląd, inni maja inny, vide semiramida w postach powyżej...

 

Widocznie masz złe doświadczenia pantograf.. Inni mają też inne, te pozytywne wobec grzejników.

Potrafią wyważyć za i przeciw.

 

Grzejniki grzeją miejscowo a ciepło leci pod sufit?

Nie zgadzam się. U mnie przy grzejnikach różnica temperatur pomiędzy różnymi częściami tego samego pomieszczenia, zarówno w pionie jak i wpoziomie sięga ledwie kilka dziesiątych stopnia Celsjusza. Pamiętaj, że niektóre grzejniki grzeją również w istotnym stopniu w drodze promieniowania.

 

po 2-3 latach nad grzejnikiem pojaiwają się smugi na ścianie?

Jakoś nie zauważyłem. Mam czysto w domu. Może dlatego, że nie używam kotła stałopaliwowego i mama dużo zieleni dookoła domu.

Widziałem takie efekty w korytarzach firm, w magazynach z otwartymi na plac drzwiami itp.

 

bo to że mamy na ścianie grata który nam zabiera przestrzeń, jest brzydki, i trzeba go czyścić co jest szczególnie upierdliwe jeśli jest się pedantem i chce się go wyczyścić także w środku...?

 

Grzejnik nie musi zabierać przestrzeni (patrz mój system INSIDE) ani ograniczać ustawności pomieszczenia, nie musi być brzydki - może być dyskretny, kolorowy i ozdobny. Moja żona pedantka twierdzi, że najwięcej "kurzu" na wszystkim ma w salonie kąpielowym, gdzie mam podłogówkę ( największa z niej korzyść to szybkie schnięcie posadzki po użyciu łazienki + jej neutralna temperatura.

Grzejniki są problemem głownie dla producentów "podłogówki". Póki co jest 85 :15 na korzyść grzejników....

 

Zmieniają się pod wpływem wzrostu cen nośników energii koncepcje konfiguracji systemu ogrzewania obiektów.

Stają się one coraz bardziej złożone z bardzo rozbudowanym systemem sterowania.

Każda oszczędność energii ma coraz to większe znaczenie w bilansie kosztów.

 

Zauważa się rzeczy, na które do niedawna machało się ręką - np. efektywne i ekonomiczne wykorzystanie wszelkich, licznych w nowoczesnym domu uzysków ciepła, grzanie precyzyjne i o czasie, wysoki całoroczny komfort cieplny....

Systemy grzejąco-chłodzące, dynamiczne, bezinercyjne, sterowalne, współpracujące z każdym źródłem ciepła.... Dostosuj do takich wymagań nowoczesnych inwestorów "podłogówkę".......

 

Tak że wiesz jak to jest pantograf - de gustibus non est disputandum.....

 

Nie każde "cudo" dla każdego... Uwarunkowań jest setki a nawet najlepsze produkty mogą nie przynieść zadowolenia inwestora przy ich niewłaściwej konfiguracji w system lup przy ich niewłaściwej eksploatacji..

 

Pozdrawiam

Bogusław

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbyś wymieniać zalety pieca kaflowego i też byś tłumaczył że piec kaflowy nie jest taki zły.

Rozumiem że jako producent grzejników "chwytasz się brzytwy" , tylko szkoda że oszukujesz ludzi wciskając im te kity.

Mieszkałem w domu z grzejnikami i mieszkam w domu z podłogówką - nie ma czego porównywać. Pamiętaj że koszty ogrzewania podłogówką są mniejsze niż grzejnikami, a to niewątpliwy argument za podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko.

Całe zycie mieszkałem w mieszkaniach, gdzie żródłem ciepła były grzejniki. Teraz mieszkamy w domku, gdzie po całości podłogówka i nigdy bym tego sposobu ogrzewania nie zamienił na grzejniki. Równiez z takiego powodu, ze domek wybudowaliśmy niewielki (102m2 użytkowej) i każdy grzejnik to ograniczenie w funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbyś wymieniać zalety pieca kaflowego i też byś tłumaczył że piec kaflowy nie jest taki zły.

Rozumiem że jako producent grzejników "chwytasz się brzytwy" , tylko szkoda że oszukujesz ludzi wciskając im te kity.

Mieszkałem w domu z grzejnikami i mieszkam w domu z podłogówką - nie ma czego porównywać. Pamiętaj że koszty ogrzewania podłogówką są mniejsze niż grzejnikami, a to niewątpliwy argument za podłogówką.

 

argumentacja i język bardzo niskich lotów... Powiedz to także semiramidzie...

A niby dlaczego uważasz, że "chwytam się brzytwy" ?

Mam najbardziej uniwersalne i najbardziej rozwojowe systemy grzejnikowe, jakie są dostępne na rynku... I długowieczne...

Z racji technologii tworzenia wymienników, mogę z nich zrobić produkty na każdą ewentualność...

 

Jeśli ktoś mieszkał w blokowisku lub w domu było mu stale zimno, wówczas "podłogówkę" uważać będzie za ósmy cud świata..

W końcu ma ciepło w nogi!

 

Prawda jest taka:

1/. Koszty ogrzewania niektórymi grzejnikami są wyższe niż "podłogówką".

2/. Koszty ogrzewania niektórymi grzejnikami są niższe niż "podłogówką".

3/. Dużo zależy od optymalnego sterowania oraz optymalnej konfiguracji instalacją c.o...

4/. Koszty grzania poprzez układy grzejnikowe niskotemperaturowe i praktycznie bezinercyjne są niższe niż "podłogówki", a także zapewniają komfort w wymiarze

całorocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś wyrób jest wprowadzony do obrotu na terenie UE, posiada oznakowanie CE.

Co to oznacza, chyba Ci asolt wiadomo.

Listę moich nowych rozwiązań produktów, mam w głowie długą...

 

 

produkt posiada CE bo producent podpisuje deklaracje zgodności z dana normą / przepisami - co nie oznacza że ten produkt ma - jedynie badania laboratoryjne lub przez wykwalifikowane jednostki certyfikujące potwierdza zgodność z deklaracją/ normami / przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jesteś producentem towaru który tak zaciekle i ślepo zachwalasz. Jeśli masz klientów na twój produkt to bardzo fajnie.

Ale nie okłamuj ludzi że grzejniki są najlepsze.

 

Pamiętaj że jest to forum użytkowników, a nie powierzchnia do uprawiania pseudo, a twoim przypadku otwartej reklamy i moderator powinien twoje wpisy usunąć jako niezgodne z regulaminem.

Myślisz że forumowicze są ograniczeni i nie rozumieją że twoje argumenty są czysto marketingowe?:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Fajna zabawa nieprawdaż?

Co ty uprawiasz pantografie?

 

Informacje o wadach podłogówki są podawane głównie przez ich użytkowników. Są one przez czytających przyjmowane z uwagą lub atakowane przez tych, którzy bronią swoich wyborów.

Wady i zalety są równoważne..

Nie wszystko dla wszystkich.

 

Dyskusji w tym temacie było bardzo wiele.

Np. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70252-PODŁOGÓWKA-KALORYFERY

 

Przy bardzo ciepłym domu, o małych przeszkleniach, o małych uzyskach ciepła, domu, w którym domownicy nie przebywają non-stop, przy stabilnym źródle wytwarzania ciepła - podłogówka "po całości" jak nabardziej.

W innych przypadkach jedyny sensowny argument, to brak widocznych na ścianach grzejników - lecz to przecież nie problem.

Grzejniki można ukryć w podłodze (kanałowka) lub w ścianie - system INSIDE.

 

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Każdy produkt, aby mieć prawo do CE, musi!!! być przebadany przez jednostkę notyfikowaną przez UE, specjalizującą się w produktach określonego typu...

Producenci są kontrolowani w tym zakresie przez Inspektoraty Nadzoru Budowlanego...

Na marginesie. Najwięcej nieprawidłowości w zakresie realizacji dyrektyw unijnych dotyczy materiałów importowanych z wiadomych kierunków...

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi - nie raz widziałem "certyfikat" CE jako deklaracje zgodnosci podpisana przez właściciela fabryki a nie " jednostkę notyfikowaną przez UE"

 

skoro takie przepisy dotyczą importu dotyczą również producentów

zamiast dyskutować pokaż swoje certyfikaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Rozumiem twoje intencje nawet między wierszami

 

Fajna zabawa nieprawdaż?Co ty uprawiasz pantografie?

To nie zabawa. Ja relacjonuje swoje spostrzeżenia w temacie wątku, ty próbujesz udowadniać że twój produkt jest najlepszy.

Szkoda mi osób które budują dom (za ogromną kasę), a potem nie będą zadowoleni z rozwiązań które zastosowali bo jakiś Boguś ich naciągnął na swój produkt. :bash:

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał mpoplawa.. Nie relacjonujesz spostrzeżeń w temacie wątku, tylko bezkompromisowo i bez żadnego uzasadnienia forsujesz jedną tylko, swoją tezę.

Ale nic to.

Staram się grzecznie i spokojnie argumentować, z drugiej strony spotykam się z nieuprawnionym niczym spoufalaniem się i argumentum ad personam...

Brzydko. Ale nic to.

Jestem cierpliwy i trochę przekorny....

 

Zagalopujesz się pantografie, to ręczę, że to ja osobiście wezwę moderatora do reakcji, i to nie na FM tylko w bezpośrednim kontakcie.

 

 

Co do moich produktów. Oczywiście, ze są najlepsze. Pod każdym względem.

Ale to całkiem na marginesie..

A propos... Jak się nazywają te moje wspaniałe produkty.

Zawsze ich nazwa pada przy okazji takich dyskusji.

Ja jej nigdy pierwszy nie podałem. Można sprawdzić. Chyba, że na swoim początku na FM... w 2006 roku...

Nigdy.

Czyli forumowi mądrale doskonale kojarzą unikalne cechy pewnych produktów z nimi samymi.

 

po drugie. Moje rozwiązania są rozwojowe w każdym kierunku.

Ograniczanie się w procesie grzania tylko do jednej opcji (podłogówka), zamykanie się wyłącznie na małodynamicznym źródle ciepła nie przemawia do mnie.

Lubię mieć pole manewru.

Lubię mieć alternatywę.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...