Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie musi - nie raz widziałem "certyfikat" CE jako deklaracje zgodnosci podpisana przez właściciela fabryki a nie " jednostkę notyfikowaną przez UE"

 

skoro takie przepisy dotyczą importu dotyczą również producentów

zamiast dyskutować pokaż swoje certyfikaty

 

Certyfikaty i patenty? Zajrzyj sobie na stronę internetową.

Deklarację zgodności wystawia producent, lecz żeby mieć prawo do jej wystawienia, musi mieć produkty przebadane przez

jednostkę notyfikowaną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bogusław napisał:

Zagalopujesz się pantografie, to ręczę, że to ja osobiście wezwę moderatora do reakcji, i to nie na FM tylko w bezpośrednim kontakcie.
Co sugerujesz bogusław? Że mnie znajdziesz i pobijesz? To się nazywa „groźba karalna” i za takie rzeczy dostaje się wyroki.

 

 

Szanowni forumowicze.

Wiem że to nie ten wątek, ale w związku z zastraszaniem mnie przez osobę o niku bogusław muszę zareagować.

 

Czym jest forum?

Miejscem gdzie my – klienci i użytkownicy mamy możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na tematy wybranych produktów usług i systemów. Każdy kto budował wie ile to kosztuje (nie tylko pieniędzy) i że z konsekwencjami złych wyborów będziemy się męczyć przez długie lata. To taka pomoc sąsiedzka o zwiększonym zasięgu.

Niestety przebiegli producenci i sprzedawcy podszywają się za zwykłych użytkowników i próbują nam wcisnąć swój produkt czy system. Ba, są nawet firmy które oferują takie usługi za pieniądze. Na szczęście kłamstwo ma krótkie nogi i zazwyczaj można się zorientować z kim mamy do czynienia.

 

Kiedyś napisałem o różnicy w paleniu węglem (tzw. ekogroszkiem) i peletami (granulowanymi trocinami) – chodziło o komfort użytkowania i czystość kotłowni.

Ponieważ napisałem to na wątku gdzie prym wiedli sprzedawcy pieców na węgiel, spotkałem się ze skomasowanym atakiem. Prześwietlono wszystkie moje wpisy (a trochę już ich jest) i znaleziono jakiś w którymś pisałem o jakieś usterce mojego pieca. Prawie mafia.

 

Bądźmy czujni i nie dajmy robić się w bambuko.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz chcemy podłogówkę w całym domu, w drugi dzień znowu grzejniki.

 

 

Z moich dywagacji w tym samym temacie wyszło tak,m że w kuchni w dwóch łazienkach i garderobie mam podłogówkę plus wieszaki w łazienkach a w całej pozostałej części pomieszczeń na parterze i na piętrze łącznie z przedpokojami położyłem parkiet dębowy o grubości 22 mm i tu wszędzie dałem grzejniki aluminiowe. No głownie dlatego grzejniki bo mój fachowiec ani inni pytani nie byli pewni czy podłogówka może być pod parkiet 22 mm i czy parkiet nie będzie się za dużo rozsychał. Z dokonanego wyboru jestem zadowolony ( z perspektywy trzech sezonów grzewczych) a ogrzewam ekogroszkiem. Co do sypialni to po południu zakręcamy tam grzejnik aby było jednak chłodniej.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed wyborem ogrzewania. Pierwotna wersja to: dół podłogówka+ grzejniki, góra grzejniki (łazienka podłogówka), lub ew. dół bez grzejników. Zastosowanie grzejnika i podłogówki w salonie wydaje mi się dobre, bo tak sobie pomyslałam, że sprawdzi sie to gdy będe chciała tylko lekko i szybko dogrzać pokój w np chłodny wiosenny dzień. Z drugiej strony nie wiem czy to nie przesada te grzejniki dodatkowe, może w ogóle nie będzie potrzeby ich używać. Jak to jest z podłogówką, czy np. można regulować temp. do każdego pokoju osobno, czy można włączyć ogrzewanie np. tylko w jednym pokoju? Jako, że jestem zupełnym laikiem w sprawie ogrzewania, moje pytania moga się wydawać zbyt oczywiste, ale bardzo proszę o wyjasnienie powyzszych kwestii i rozwiązanie moich kobiecych dylematów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z podłogówką, czy np. można regulować temp. do każdego pokoju osobno, czy można włączyć ogrzewanie np. tylko w jednym pokoju?

 

Przy podłogówce można sterować temperaturą powietrza w każdym pomieszczeniu z osobna. Wymaga to dobrania odpowiedniej instalacji wraz ze sterowaniem. Jednak nie ma możliwości szybkiego podgrzania lub schłodzenia danego pomieszczenia ze względu na dużą bezwładność ogrzewania podłogowego. Z reguły trwa to kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

judi011 - nie musi to trwać kilka godzin - wszytsko zależy od Twojego zapoitrzebowania na energie - a raczej zapotrzebowania domu na ciepło - zacznij od policzenia OZC - to podstawa - możesz zlecić to np na forum asolt 'owi - on mi liczył - bardzo dobrze się z nim współpracuje - wiedząc jakie jest zapotrzebowanie poszczególnych pomieszczeń - pomoże Ci dobrać optymalne rozwiązanie - bo na tym etapie to tylko gdybanie

 

tu jest wątek nt liczenia OZC - tam znajdziez tego użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław

No i gadając o "mądralach" mnie wywołałeś!

:lol:

 

Powiem tak (i potrafię to nawet pokazać!):

Jak się ma bieda-domek kryty watą - to nie ma jak grzejniki!

 

Ludzie mają różne pomysły...

Marzy im się domek ciepły, energooszczędny i budują jakiś badziew, który z założeniami niewiele ma wspólnego poza zastosowanymi materiałami!

JEŻELI nie chcą tam marznąć (na pięterku) TO tylko grzejniki mogą im pomóc!

 

Ale bywa, ze budują DOBRZE!

Wtedy podłogówka po całości to istne zbawienie!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma bieda-domek kryty watą - to nie ma jak grzejniki!

 

 

Adam "bijesz pianę"...

ja mam bieda domek kryty watą i podłogówkę wszędzie a jakoś moja rodzina nie zauważyła żeby im doopska marzły...

nawet śmiem stwierdzić że ogrzewanie na piętrze potrzebuje mniej energii niż to na dole ...

(mam elektryczną podłogówkę ze sterownikiem w każdym pomieszczeniu, a każde pomieszczenie własny licznik energii... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław

No i gadając o "mądralach" mnie wywołałeś!

:lol:

 

Powiem tak (i potrafię to nawet pokazać!):

Jak się ma bieda-domek kryty watą - to nie ma jak grzejniki!

 

Ludzie mają różne pomysły...

Marzy im się domek ciepły, energooszczędny i budują jakiś badziew, który z założeniami niewiele ma wspólnego poza zastosowanymi materiałami!

JEŻELI nie chcą tam marznąć (na pięterku) TO tylko grzejniki mogą im pomóc!

 

Ale bywa, ze budują DOBRZE!

Wtedy podłogówka po całości to istne zbawienie!

 

Adam M.

 

 

Łau! Jaka skromność! Jaki sarkazm. Jaki wywód!

Jaki mentorski ton...

Ostatnia instancja włącza się do boju?

 

Już Ci kiedyś napisałem Adamie, kilka lat temu, co sądzę.... Pamiętasz zapewne..

Przyszedłeś tu kiedyś, lata temu, po informacje.

Większość z tego co teraz wiesz, powiedzieli Ci i podpowiedzieli przez te lata użytkownicy FM.

Szanuj ich wszystkich razem wziętych. Należy im się to.

 

Zasadą człowieka mądrego jest zasada "złotego środka".

Wolałbym, żebyś jednak zechciał zaliczać się do ludzi mądrych a nie do "mądrali"...

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrazam sobie montowania grzejnikow, owszem wczesniej bylem zmuszony do tego podczas remontu starego domciu bo koszt zrywania odlog bylby zbyt wysoki. w nowym domku nie ma takiej opcji. ale jak ktos chce zakladac to przeciez nie ma problemu, niech sobie zaklada , jednak musi miec swiadomosc ze to stara technologi, jak porotherm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zbieguec... ja mam dość szerokie zainteresowania...

:lol:

bogusław

Tak. Wiele się dowiedziałem przez ostatnie lata.

Głównie - jak da się coś spaprać...

Bo pewne mechanizmy rządzące działaniem domu są niezmienne.

Znajomość ich pozwala ocenić gdzie najlepszym sposobem ogrzania wnętrza będą grzejniki.

Ale przecież to wiesz.

 

jasiek71

Nigdy nie widziałeś solidnie spieprzonego pięterka, wiatrem podszytego z waty i karton-gipsu kleconego?

Swój dom zrobiłeś częściowo jako szkieleciak.

A da się szkieleciaka zrobić dobrze...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie.

 

Gdzie najlepszym sposobem ogrzania wnętrza będą grzejniki?

 

Kiedy najlepszym sposobem ogrzania wnętrza będą grzejniki?

 

Kiedy i gdzie nie dla "podłogówki"?

 

Co powiesz na forsowana przeze mnie "zasadę jednego buforu"?

 

Co powiesz o mojej nowej koncepcji lokowania grzejników w ścianie z wylotem w linii parapetu (zasygnalizowanej na początku tego wątku), połączonej z wywietrznikiem współśrodkowym?

 

Bogusław W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, co ich często i długo nie ma w domu i wyłączają ogrzewanie na czas nieobecności. Wtedy podłogówka nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na swoją bezwładność.

 

Z tym się zgadzam, tylko dlaczego bogusław napisał:

 

Przy bardzo ciepłym domu, o małych przeszkleniach, o małych uzyskach ciepła, domu, w którym domownicy nie przebywają non-stop, przy stabilnym źródle wytwarzania ciepła - podłogówka "po całości" jak nabardziej

 

Może autory wyjaśni co miał na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkieleciak jak to pieszczotliwie ujął adam mk to na razie jedyna technologia ,która przy niewspółmiernie mniejszych nakładach niż przy ceramicznych ,pozwala na zbudowanie domu pasywnego .Od postęp w technologii,a raczej zmiana nawyków i przeświadczeń o wyższości paroizolacji ,wiatroizolacji i styropianu ryflowanego nad innymi rozwiązaniami.Osiągnięcie 15kWh/m2 to wysiłek taki jak pstryknąć palcem ,pod warunkiem,że zapomni się o teoriach typu oddychająca ściana w szkieleciaku.Podłogówka w strefach zewnętrznych ,rozstaw co150mm,a w pozostałych co 200,250mm,przy temp.zasilania 25oC pozwala na utrzymanie tmp.20oC .Ot taki bieda domek kryty watą.

 

 

 

 

 

 

 

 

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiegulec

Zapraszam. Przyjeżdżaj.

Pokażę i nauczę o co tu chodzi.

 

nydar

Zgodzisz się chyba, że szkieleciak to nie są ramki, w które trzech bolków klnąc wepchało watę, podparło sznurkiem i obiło folią!

A takie konstrukcje spotykane są powszechnie.

To kompletna technologia, która (jak wszystkie) nie wybacza błędów.

 

bogusław

Są miejsca, gdzie CZASEM trzeba mieć warunki "dla ludzi" a czasem - może być jak bóg da.

Choćby domek letniskowy.

Tam można sobie w 15 minut po uruchomieniu systemu grzewczego grzejnikami "ustawić" taką temperaturę, jaka potrzebna bez niepotrzebnego przepłacania za energię.

Inne - mistrzówka na sporej nieogrzewanej hali magazynowej.

Ciepło potrzebne 8 godzin a drzwi otwierane jak w tramwaju - co chwilę.

To tylko przykłady, gdzie dynamiczne a nie bezwładnościowe ogrzewanie jest zaletą.

Jest sporo podobnych miejsc.

Choćby bieda-domki podszyte wiatrem szumnie nazywane DOMEM.

 

Nigdy nie słyszeliście/nie czytaliście/ nie spotkaliście domu, gdzie z gniazdek i opraw sufitowych wieje?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co powiesz o mojej nowej koncepcji lokowania grzejników w ścianie z wylotem w linii parapetu (zasygnalizowanej na początku tego wątku), połączonej z wywietrznikiem współśrodkowym?"

 

Albo nie rozumiem idei, albo opisujesz nieprecyzyjnie...

 

Nawietrznik - tak. Zwykle wywiewne kanały wentylacyjne są na przeciwległej do okna ścianie.

Wywietrznik pod parapetem - raczej nie.

Opisujesz okolice, gdzie czasem, z powodu posiadania sporych przeszkleń, wiesza się masywne, gęste zasłony/kotary sezonowo zmniejszające te przeszklenia i ograniczające wypromieniowywanie ciepła przez przeszklenia.

Tam bardzo wiele zwykłą zasłonką da się spieprzyć!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...