Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 627
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Częste otwieranie drzwi wejściowych może spowodować wychłodzenie wiatrołapu

kolejny mit-nie mam wiatrołapu i grzejnika (podłogówka). Też miałem "dobre rady" że będzie wiało zimnem. Nie odczuwam "wychłodzenia". Co znaczy częste? co 1 min.? Sklep budujesz? Pomyśl ile razy dziennie (w zimie) wychodzisz/wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w wiatrołapie nawet powinno być ciut zimniej

nie wiem czy posiadasz potomstwo

ja jak gdzieś wychodzę ze swoją córą to najpierw ubieram się sam a potem czekam cierpliwie aż przypomni sobie jak założyć but i co się robi z szalikiem (w końcu uczymy dziecko samodzielności)

mam wtedy wrażenie, że jestem w saunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze kanałowy ? świetna wycieraczka :) .

Grzejnik w wiatrołapie to bardzo ciekawe rozwiązanie (chyba, że masz tam 80 mkw tego wiatrołapu) i przy podłogówce...

 

Wiatrołap jest bardzo mały jakieś 2-3m2.

 

Nie wiem tylko czy będą drzwi miedzy wiatrołapem a głównym hallem no i salonem.

 

Te drzwi nie bardzo mi tam pasują ale jak trzeba będzie to je zainstaluję.

 

Drzwi wejściowe mam od strony zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik i podłogówka w wiatrołapie? To już chyba lekka przesada...a zakładając że nie będziesz ''wietrzyć'' pomieszczenia 2-3m2 co godzinę to pobaw się i policz jaką temperaturę osiągniesz w wiatrołapie przy takich mocach grzejnych. Gwarantuje że po pierwszym miesiącu zakręcisz albo podłogówkę albo grzejnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasiał u mnie pewien niepokój nowy hydraulik który był na castingu na budowie.

 

Wg. niego przy drzwiach wejściowych dobrze jest oprócz podłogówki zainstalować grzejnik.

 

Częste otwieranie drzwi wejściowych może spowodować wychłodzenie wiatrołapu i odczuwalną różnicę temperatur (będzie ciągnęło zimnem :) )

ponieważ podłogówka nie nadąży tak szybko podgrzać wpadające zimne powietrze.

 

Jest to niby logiczne ale czy aby napewno ten grzejnik jest konieczny.

 

bzdura ja nie ma ani podłogówki ani grzejnika i nie ma tragedii owszem jest troszkę chłodniej ale nieznacznie nie odczujesz tego w domu a grzejnikiem przy drzwiach możesz spowodować zbyt duż róznicętemperatur i jeszcze się rozkleją ja bym jesli już został przy samej podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy i to i to

drzwi przeszklone 2x2m

są okresy w roku kiedy grzejemy tylko obiegiem grzejnikowym - łazienki sypialnie,i właśnie wiatrołap - choćby ostatnia wiosna, w dzień +20 nocą -2 , wtedy podłogówki nie opłaca się ruszać

 

podłogówka aby spełniła swoje zadanie to wiatrołapie powinna być cieplejsza od reszt obiegów, a to jest mało przyjemne

tak więc mamy podłogówkę ustawioną na min + grzejnik i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy i to i to

drzwi przeszklone 2x2m

są okresy w roku kiedy grzejemy tylko obiegiem grzejnikowym - łazienki sypialnie,i właśnie wiatrołap - choćby ostatnia wiosna, w dzień +20 nocą -2 , wtedy podłogówki nie opłaca się ruszać

 

podłogówka aby spełniła swoje zadanie to wiatrołapie powinna być cieplejsza od reszt obiegów, a to jest mało przyjemne

tak więc mamy podłogówkę ustawioną na min + grzejnik i jest ok

 

 

Jest to istotny argument za grzejnikiem mnie przekonywujący, cały czas się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w małym wiatrołapie mamy podłogówkę i mały grzejnik. Uważam, że jest to optymalne rozwiązanie, bo przecież temperaturę można regulować, a bezcenny był grzejnik zimą, kiedy dzieci zrzucały wilgotne rękawiczki i brały następne... Zimą jeszcze nie mieszkaliśmy, ale już wiem, że nie chcę, aby rzucały to na ciepłą podłogę lub wnosiły do domu :-?.

aka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik we wiatrołapie jak najbardziej jest wskazany,

podłogówka przy powierzchni podłogi rzędu 2-3 m2, a czasem nawet mniej, może zapewnić jedynie efekt ciepłej podłogi, ale nie zagrzeje wiatrołapu do normowych 16 C,

instalator dobrze mówi, chociaż nie do końca potrafi wytłumaczyć dlaczego grzejnik, :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...