Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

a wcześniej nie mogłes zmienić taryfy? u mnie w PGE od razu mam docelową.. wystarczy że mury stoją i już normalną da się załatwić.. gdzieś na forum był temat jak zmienić taryfę bez odbioru..
Trochę przespałem temat przyznam się. Mam gdzieś zapisaną tą historię ze mianą taryfy. W kwietniu załatwię sprawę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki byggmol, leń budowlany pojawił się niezapowiedziany, z nienacka ale kiedyś musiał się ujawnić:D. Trzy tygodnie urlopu jak zwykle wypoczynkowego dało mi w kość. Po zainstalowaniu narożnika i tv, centrum sterowania ( łepetyna ) stwierdziło, że ma wszystko gdzieś i przełącza się w stan czuwania czyli relaksu. Oj jak fajnie było, tylko trochę za krótko :p. Kiedyś sobie odbiję z nawiązką tą robotę :). Na razie zostało jeszcze "kilka drobnostek" do skończenia. Byle do wiosny :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki byggmol, leń budowlany pojawił się niezapowiedziany, z nienacka ale kiedyś musiał się ujawnić:D. Trzy tygodnie urlopu jak zwykle wypoczynkowego dało mi w kość. Po zainstalowaniu narożnika i tv, centrum sterowania ( łepetyna ) stwierdziło, że ma wszystko gdzieś i przełącza się w stan czuwania czyli relaksu. Oj jak fajnie było, tylko trochę za krótko :p. Kiedyś sobie odbiję z nawiązką tą robotę :). Na razie zostało jeszcze "kilka drobnostek" do skończenia. Byle do wiosny :p

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku gratuluję super domku - śledzę wątek od samego początku - na sępa nie udzielając się ;)

Mam pytanie dotyczące mebli kuchennych - dokładnie szafki pod zmywarkę: po co Ci ona ? Pytam ponieważ wszystkie znane mi zmywarki do zabudowy wchodzą we wnękę 60 cm i stoją na podłodze na własnych nóżkach. Więc jeśli masz tam szafkę będziesz ją musiał wymontować.

Jeśli chodzi o problem zasilania dla zmywarki - również mam meble kuchenne z ikei - zmywarka jest obok szafki zlewowej z wsuwanym śmietnikiem. Na ścianie pod szafką zlewową zamontowałem natynkowe gniazdko IP44 - jeśli będzie pilna potrzeba awaryjnego wyłączenia zmywarki jest łatwy dostęp do tego. Przy gniazdku za zmywarką może być problem ponieważ zmywarka jest przykręcona do blatu i/lub szafek bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirros zastrzeliłeś mnie tą szafką do zmywarki, nie wiedziałem, ze zmywarki są samonośne :no:. No nic, będę miał szafkę na pierdoły do garażu. Z gniazdkiem super sprawa, kolega też tak doradzał. Pod zlewem jest sporo miejsca, zasilanie spokojnie się tam zmieści. Dzięki za poradę, jak coś zmaluję nie tak to się nie krępuj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szafki na zmywarkę - to czy nie jest tak, że zmywarka pod zabudowę musi mieć szafkę z drzwiczkami, a jedynie te wolnostojące nie muszą bo są przecież większe (analogicznie jak z lodówkami)? Jak nie będzie szafki to zmywarka będzie widoczna w całej okazałości.

Zmywarka pod zabudowę potrzebuje tylko frontu meblowego ( jest przykręcany z przodu) - szerokość zmywarki do zabudowy to 60 cm lub 45 cm - i taką wnękę (przerwę) pomiędzy szafkami trzeba pozostawić.

Zmywarka wolnostojąca różni się tym że ma ładne lakierowane boki i front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, fajny domek i technologia. mam taką sprawę, planuje remont starego domu, a raczej postawienie nowego w miejscu starego na starym kamiennym fundamencie. zrobię sobie na nim taki wieniec dla wzmocnienia i wyrównania, a potem murowanie ścian. myślałem o porothermie bo wizualnie podoba mi się sposób montażu na piankę ale też myślę o bloczkach BK. też chciałem robić podobnie jak Ty czyli bloczek 24cm + 20cm styro szarego ale dziś gościu jeden na składzie coś mi mówił że to jest błąd i lepiej jest zrobić ścianę jednowarstwową z bloczka 40cm lub poszaleć i dać 48cm, że niby lepsze rozwiązanie. słyszałeś może coś na ten temat? sam chciałeś robić ścianę dwuwarstwową czy architekt Ci tak doradził? napisz czym się kierowałeś z góry dzięki za odp. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroos chyba masz rację, sprawdzam sobie wymiary zmywarek do zabudowy, szer. prawie 60cm, wys. 82cm czyli stoi na swoich nogach i nie potrzebuje szafki. W takim razie chyba mam szafkę do piekarnika na zaś :). Się wykorzysta. Już wiem dlaczego nie mogłem znaleźć w Ikea szafki do zmywarki, były tylko do piekarnika :)

Kamilb1987b co do ściany dwuwarstwowej, taki układ miałem w projekcie i taki też zdecydowanie chciałem. Nie wierzę w izolacyjność ścian jednowarstwowych jakie by nie były, do tego błędy i niestaranność budowlańców i parametry podane na stronie producenta bloczków biorą w łeb. Moim zdaniem, właściwe jest zmniejszenie grubości ścian nośnych i zwiększenie ich izolacji. Moja ściana Ytong600gr. 24 + 20cm styro(0.32) ma przenikalność cieplną U = 0,126 W/(m2·K), Porotherm 44 EKO+ DRYFIX natomiast 0,23 W/(m2·K). Jest to najcieplejsza opcja, a i tak o prawie dwa razy gorszych parametrach niż moja ściana. Inne pustaki mają jeszcze gorsze parametry. Wszystkie błędy murarza naprawi się izolacją z wełny lub styro, w jednowarstwówce zostaje łatanie szczelin tynkiem. Dramatyzuje ale jak majsterki robią, każdy widzi, o całkowitym braku jakiś szczelin można zapomnieć:yes:. Koleś w składzie ma chyba nadmiar tych pustaków na placu albo dobrą prowizję od ich sprzedaży :D. Poczytaj jeszcze na forum i sam zdecyduj, ja bym się w to nie pchał. Pozdo!

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka pod zabudowę potrzebuje tylko frontu meblowego ( jest przykręcany z przodu) - szerokość zmywarki do zabudowy to 60 cm lub 45 cm - i taką wnękę (przerwę) pomiędzy szafkami trzeba pozostawić.

Zmywarka wolnostojąca różni się tym że ma ładne lakierowane boki i front.

 

Brzmi sensownie. W sumie to nie sprawdzałam jeszcze jak to jest z tymi zmywarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mała rada odnośnie szafki na piekarnik.. nie wiem czy będziesz miał w dolnych szafkach czy w górynych (pewnie w górnych) to zadbaj o prawidłowy wyrzut/wciąg powietrza z tyłu szafki.. chodzi o to że piekarniki mają wentylatory i zależnie od konstrukcji albo wciągają z przodu albo wyrzucają.. i problem jest taki że jak nie ma prawidłowego obiegu to np. zajebiscie się skrapla wilgoć przy piekarniku, co w połączeniu z tłuszczem daje paskudny efekt (u znajomych na takich samych piekarnikach szczelnie obudowanych).. czasem z przodu albo z tyłu.. ja robiąc szafkę pod piekarnik boscha w słupku (nad piekarnikiem szafka) wymyśliłem taki "patent" że z tyłu są podwójne plecy jedne od piekarnika do sanej góry potem dwa centymetry odstępu (przykręcone kawałki płyty) i na to drugie plecy które są plecami szafki nad piekarnikiem.. dało to taki jakby komin na szerokość szafki i 2cm grubości.. efektem jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza a w środku czysto. Jest to oczywiście w instrukcji opisane ale zwykle instrukcji się nie czyta ;) .. napisane jest że powinno być np. 60cm2 co w formie okrągłej cięko uzyskać a tak to szerokość razy 2cm i starczy.. podobnie ważne jest odprowadzenie powietrza z tyłu płyty indukcyjnej (mozna wyciąć otwory do sąsiednich szafek i szczelina pod blatem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, dobra rada jest zawsze na wage złota:yes: Piekarnik wrzucę do wysokiej szafki (słupka) przy ściance za kominkiem, nad nim będzie jeszcze mikrofala.. W instrukcji montażu płyty gazowej, jest fanie opisany i narysowany schemat jej mocowania nad piekarnikiem. Producent zwraca właśnie uwagę na właściwą cyrkulację powietrza wokół i za piekarnikiem. Twój patent jest warty uwagi, montując agd będę o tym pamiętał oczywiście. Dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że znów was nie ma. :(

Fakt widoki piepiekne. Tylko bardzo zimne :D

Kanapa w domu to i energii ubyło co ? :lol2: Pewnie mnie tys to dosięgnie. :yes:

 

Drabinki w niektórych miejscach trza dac musowo. U nas zaobserwowałem 2 kluczowe miejsca. Wejście do domu i wjazd do garazu. Dach nad tarasem sobie odpuszczam. Kto zimą będzie tam siedział. Ha ha.

Kurcze o zmywarce że nie potrzebuje szafki nie wiedziałem. Rady Artura co do wentylacji piekarnika i płyty także sobie zakonotawłem. Przydadzą się już niedługo.

 

Hey :bye: byle do wiosny :yes:

 

PS. Mam nadzieję że w tym roku zajączek będzie zielony a nie biały !!!!:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinęliśmy się zgodnie z planem tydzień temu. Trzeba było wracać do roboty bo sakiewka znowu brzydko opustoszała. Kuchnia zrobiła zamęt w finansach, drogie to wszystko pomimo wprowadzonego minimalizmu. Jeszcze do szczęścia brakuje piekarnika, mikrofali, wysokiej szafki, okapu i płytek. Kolejne 4 tysie? Brrr.:(. Całość zamknie się koło dyszki. W mordę, w mieszkaniu mamy meble za 1200zł, które żyją sobie spokojnie I bezawaryjnie prawie 10lat, kuchenkę za 350zł, taniutki okap i wszyscy byli zadowoleni, a tu takie fanaberie :D. Narożnik, no baa. Chyba mamy tam jakiś ciek wodny albo cóś, bo jak załaduję tam swoje cielsko, to tracę siły i ochotę na cokolwiek. Nie żebym narzekał, bo fajnie sobie nic nie robić , no ale zaczynam mieć tyły w wykończeniówce. Na wiosnę wywali się legowisko do garażu i postawi jakiś twardy taboret na jego miejsce, celem zmotywowania inwestora :D. Drabinki na dachu są chyba niezbędne. Teraz zeszły dwie małe lawiny ale rok temu podczas malowania podbitki w salonie , na froncie nagle pojawiła się półmetrowa zaspa. Było małe szuuu i za chwilę pierdu, nie chciałbym w tym momencie wychodzić akurat z domu :D. Jakiekolwiek iglaki pod dachem byłyby pewnie zniszczone. Się kupi, się zamontuje, inwestor będzie spokojny o swoją rozczochraną, wyłarząc z chałupy zimą :D. Do kwietnia rejstruje, zapisuje wszystkie porady bo na pewno się przydadzą. Muszę przerobić temat reku i później PC. Do następnej zimy wszystko musi działać tak jak powinno. Tyle jeszcze roboty do przerobienia i kasy do wydania :o. No tak oby do wiosny, takiej zielonej i ciepłej tym razem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było a tu takie zmiany! Szafka w przedpokoju EXTRA! No i kot jest mega "KOT" :D Szpak w zimowej odsłonie też niczego sobie :D
He he, pozmieniało sie trochę, zgadzam się :p. Szafka docelowo wyleci do wiatrołapu bo jest typowo do butów ale pomyślimy nad czymś w tym stylu. Kocisko po wizji lokalnej i krótkiej aklimatyzacji stwierdziło, że wszystko jest ok i możemy juz tam mieszkać. Cieków wodnych i promieniowania brak, każdy kat sprawdzony kilka razy, kocie pozwolenie dostaliśmy bez problemu :D. Nasz "Bursztynowy Szpak" zimuje już drugi sezon, jeszcze stoi i nic mu nie jest. Jestem pełen optymizmu na przyszość :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początek się przywitam :) już od dłuższego czasu czytam FM i nie wiem dlaczego nie trafiłem na Twój dziennik wcześniej! Jestem pod wrażeniem wykoannej pracy, oby mi starczyło sił bo projekt mam bardzo podobny wielkościowo i technologicznie też. Dziennik wchłonąłem cały, też się zastanawiam nad "specjalnymi" wiązarami nad salonem, u Ciebie pierwszy raz widziałem akurat tak je wykonane z "płaskim nad kuchnią". Niestety komentarzy już dzisiaj nie przetrawię, spróbuję jutro. Kurcze widzę że z OZC wyszło Ci 50,8kWh/m^2/rok, u mnie przy bardzo podobnych przegrodach i konstrukcji wyszło o 14 więcej :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...