Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

Walka trwa, jeszcze niecałe cztery tygodnie urlopu :)

 

Ja miałem 3 tygodnie przez 4 to ty się wybyczysz :lol2:,, Co do garażu to ciężko go zostawić dziurawego kiedy reszta domu przypomina termos. W zimie czeka mnie walka z oklejaniem murłaty i inne pierdoły. Gdzie ty robisz, że masz więcej urlopu niż dni roboczych ? chętnie wyślę CV:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Artix zaciekawiłes mnie tymi uchwytami do sufitu. Tylko gdzięś w połowie się pogubiłem. Będziesz w te uchwyty wkręcał pionowe profile do samej ziemi. Ok tylko nie bardzo rozumiem sensu tego "do samej ziemi" :( To bedzie zlokalizowane pod ściana garazu. Jak chcę cos powiesić u góry to po co mi do samej ziemi. Proszę o łopatologiczne wyjasnienie tak by moja umęczona żarówa w głowie zajarzyła.

 

Co do ocieplenia bramy garażowej to u mnie trochę podobnie. Tylko ja bardziej luzacko do tego podszedłem i wkleiłem tylko płaskie 5 cm paski xps o grubości 3cm w miejscach gdzie przylega ta gumowa uszczelka od bramy. Ty poszedłeś bardziej na całość. :) Bravo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3 tygodnie przez 4 to ty się wybyczysz :lol2:,, Co do garażu to ciężko go zostawić dziurawego kiedy reszta domu przypomina termos. W zimie czeka mnie walka z oklejaniem murłaty i inne pierdoły. Gdzie ty robisz, że masz więcej urlopu niż dni roboczych ? chętnie wyślę CV:P
Garaż boli mnie niemiłosiernie ze względu na tą ociepleniową dziurę i graciarnie w domu. Jeden pokój jest zawalony na maksa narzędziami i innym mniej lub bardziej przydatnym dobytkiem :p. Masakra. Mam 5 tygodni urlopu, a resztę muszę sobie uzbierać z nadgodzin. Wszystkie 50% wpisuję jako "avspasering" , firma płaci jako zwykłą godzinę i dolicza godzinkę do urlopu. Jakoś mi się udaje uchomikować kilka tygodni więcej. W przypadku braku zgody na taki układ firma straciłaby pracownika czyli mnie :). Zresztą już po dwóch miesiacach zaczynam mieć humory i wiadomo, że czas wracać do kraju na "odpoczynek". Szefostwo nie protestuje, mi też pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewo te uchwyciki będą schowane w płycie gk, muszę poszukać jakieś ładne, białe zaślepki do nich. Ten stelaż do rowerów bedzie w kotłowni. Przykreciłem do wiazarów te uchwyciki w rozstawie koło 50cm. Po skończeniu garażu pomyślę nad dwiema szynami o wys. 2.60, od sufitu do podłogi. Do nich przymocuję podwójne ramiona oklejone jakąś gąbką, żeby nie porysować ram rowerów. Na takie wieszaki będę mógł powiesić dwa rowery pod sufitem, niżej jeszcze dwa i dwa przy podłodze (chyba). Nie mogę przykręcać nic do ściany ze względu na grube styro, stąd te szyny :). Jakoś to tak ma wyglądać, powinno działać :p. Namordowałem się z tym wycinaniem nadproża, że hej. Brama jest biała od pyłu, ja też taki byłem, oczy jeszcze dzisiaj miałem czerwone od pyłu ale czego się nie robi dla energooszczędności :p. Między uszczelką, a wieńcem było tylko 15mm szczeliny także za bardzo nie miałem wyjścia, musiałem się troche wciąć w nadproże. Teraz przynajmniej uszczelka nie przymarznie do betonu zimą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienie sposobu montażu tych uchwytów już zajarzyłem :) Chcesz wieszać 6 rowerów :eek: Po co ci tyle ? Może lepiej powiesić oprócz 2 rowerów koła do samochodu. Ja planuje uchwyty na 2 rowery, 4 koła do auta i 2 drabiny. Plus jakaś półka na oleje, smary i inne tam potrzebne akcesoria do auta i kosiarki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem na Allegro i znalazłem sprzedawcę z okolic Poznania, oferuje produkty firmy z Inowrocławia http://www.domwody.pl/produkty/zmiekczanie/ruby-line .Stacja DW20 kosztuje na Allegro 1400zł, gratis 25kg soli i dwa filtry zewnętrzne, węglowy i sznurkowy chyba. Kumpel już zrobił osobsty wywiad producenta. Nie chetnie sprzedają detalicznie bez montażu, montaż kosztuje 5stów i dzięki temu jest gwarancja na 4 lata. Żeby zachować gwarancję wymagane są coroczne przeglądy za150zł. Czyli nic nowego. Znalazłem tą aukcję, niby ma 4letnią gwarancję producenta na głowicę i elektronikę i można zamontować samemu. http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-ruby-line-20-bnt-filtry-sol-i4528913901.html Może trzeba by skontaktować się z tym sprzedawcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienie sposobu montażu tych uchwytów już zajarzyłem :) Chcesz wieszać 6 rowerów :eek: Po co ci tyle ? Może lepiej powiesić oprócz 2 rowerów koła do samochodu. Ja planuje uchwyty na 2 rowery, 4 koła do auta i 2 drabiny. Plus jakaś półka na oleje, smary i inne tam potrzebne akcesoria do auta i kosiarki. :)
Nazbireało mi się sporo rowerów. Mam starą kolarkę, którą przejeździłem setki kilometrów. Nigdy jej nie wywalę, żonka kochanego starego składaczka, kiedyś kupiliśmy "górale" i do kompletu terenowce zwiezione z Norge. Ogłoszenia oddam za darmo :). Jak ktoś z rodzinki albo znajomych będzie miał ochotę na wycieczkę po okolicy to jestem przygotowany :D. Wracając do uchwytów, będą dwie ładne szyny i rogi podobne do uchwytu samochodowego, Coś a'la to co na fotce, może jeszcze korytko na koła, pomyślę jeszcze.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/904/PtXVis.jpg

 

O kołach nie myślałem, nie głupi pomysł, żeby je powiesić. Kupiłem kiedyś w Biedronce stojak na koła. Taka rurka z kółkami, jeszcze działa chociaż zabiera miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak śledzę jak przeprowadzasz "deratyzację" mostków cieplnych to myślę sobie, że przy twojej powierzchni domu i staranności ocieplenia skończysz na grzaniu prądem w 2 taryfie:no:, albo jakiejś malutkiej pompie ciepła. Fajnie, że robisz tyle zdjęć detali, ja zdjęcia zacząłem robić chyba po dwóch tygodniach, tyle że prawie biegałem po budowie, a później zabawa z maluchem, i luli o 22.00. Rano 6.00 wycieczka z małym do kurnika i jazda na budowę. trochę tego było za wiele, a szkoda bo brakuje mi takiej fajnej dokumentacji zdjęciami jak ty masz. Zawsze to inni więcej skorzystają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byggmol walczę jak mogę z tą zarazą (mostki cieplne), bo wiem, że tamtędy uciekają bezpowrotnie moje ciężko zarobione pieniądze :yes:. Pompka ciepła będzie rzeczywiście niewielka (6kW). Zeszłej zimy ogrzewałem dom elektrycznie. Moc grzejników i mat grzewczych wynosiła 2,8kW , w domu miałem 20-21'C. O rachunku w taryfie budowlanej nie wspomnę :D. Złodzieje :). Przy PCiI normalnym prądzie powinno być niedrogo. Zdjęcia z dziennika już wielokrotnie mi pomogły. Nie pamiętam wszystkich detail, a szukanie w setkach fotek na dysku jest czasochłonne. Do tego mam daty wykonania poszczególnych prac. Może przy okazji dziennik przyda się budującym. Ja korzystam także z innych DB, to niech mój do czegoś się przyda :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dziennik to dobra inspiracja i dla mnie, właśnie dzięki zdjęciom. Dziś mnie natchnęło i po przejrzeniu jak masz zamontowane parapety zew. ( ja mam zamontowane tradycyjnie, czyli pod okno) stwierdziłem, że kupie aerożel do docieplenia listwy podokiennej od środka. w tej chwili to chyba jedyne słuszne rozwiązanie, ew. wspomogę się płytami fenolowymi. Mam okna narożne, a tam słupy z żelbetu i muszę te słupy też jakoś zabezpieczyć. aerożel kosztuje 140 zł za m2, ale pod okna pójdzie tego tyle co kot napłakał więc nie zbankrutuję. Wartość deklarowana współczynnika przewodzenia ciepła - 0,016 W/(mK) w temperaturze + 10°C. Myślałeś o tym kiedyś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byggmol zastrzeliłeś mnie tym aerożelem i płytami fenolowymi, nigdy o tym nie słyszałem :D. Z montażem parapetów trochę nakombinowałem ale nie chciałem usuwać ocieplenia i tym samym robić minimum 10mm szpary pod oknem. Wizualnie nie ma tragedii, bo parapety mają okleinę drewnopodobną i zlewają się z oknami. Muszę tylko pokombinować z zamaskowaniem silikonu, jakaś wąska, półokrągła listwa i będzie git. Pewnie, że możesz pokombinować z dociepleniem listwy podokiennej, na pewno jest gorszym izolatorem niż rama okna i ocieplenie poprawi jej parametry. Ja już nie będę nic robił z ociepleniem okien. Zimą chyba zrobię termowizję, żeby sprawdzić poprawność izolacji i wtedy ewentualnie poprawię niedociągnięcia. Ciekawy jestem jak to wyjdzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wątku o ciepłym montażu okien masz dobrze opisane to że 3 cm węgarek załatwia sprawę, więc ty nie musisz się bać. Ja mam parapety jasnoszare, do tego nie doszły jak ja jeszcze byłem. taki montaż jak ty masz jest ok, i sprawdzi się w 99% przypadków. Jeszcze inna sprawa, że w razie czego to ty sobie sam zrobisz poprawki.

 

Jest tylko jedna rzecz na którą powinieneś zwrócić uwagę. Jeżeli osadzałeś parapety na piance, to jest duże ryzyko, że po następnym lecie duża jej część się ulotni. Mój kuzyn to przetestował u siebie. parapety miał od strony południowej tak gorące latem, że można tam było jajka gotować, o położeniu reki nie było mowy. stwierdził, że pianka w wielu miejscach po prostu znikła. Chyba lepiej jest pokombinować i pomiksować klej do styro i pianke tak jak u mnie zrobił to majster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pianką masz rację. Obsadziłem w ten sposób tylko jeden parapet od wschodu i pod daszkiem. Pianka pęczniała i miałem problem z wsunieciem parapetu na miejsce. Krawędź, która dotyka ramy okna była upaprana tą pianą. Resztę wklejałem na silikon dekarski. Wyciskałem trzy grubaśne "weżyki", wsuwajac wyginałem lekko parapet do góry, później ładnie go przyciskałem. Myślę, że powinno być ok. Ciemny parapet, ponad 30'C w cieniu, pod nim pewnie ponad 50'C, piekarnik jak nic :). Dzięki za radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1400zł nie kupisz NICZEGO rozsądnego. Lepiej dołożyć do Denver'a 30. Poczytaj w necie. Też miałem problem z zaciekami, twardą wodą. U mnie do tego doszło atopowe zapalenie skóry, więc generalnie nie było za ciekawie. Zainstalowałem ww. zmiękczacz i problem twardej wody jak ręką odjął!
Brzmi jak reklama Denvera. Chyba się nie mylę? Myślę, że za 1400 kupię bardzo rozsądny zmiękczacz wody z niezłą głowicą i automatyką. Oczywiście można wydać dwa razy tyle tylko po co? Posty przenoszę do komentarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pianką masz rację. Obsadziłem w ten sposób tylko jeden parapet od wschodu i pod daszkiem. Pianka pęczniała i miałem problem z wsunieciem parapetu na miejsce. Krawędź, która dotyka ramy okna była upaprana tą pianą. Resztę wklejałem na silikon dekarski. Wyciskałem trzy grubaśne "weżyki", wsuwajac wyginałem lekko parapet do góry, później ładnie go przyciskałem. Myślę, że powinno być ok. Ciemny parapet, ponad 30'C w cieniu, pod nim pewnie ponad 50'C, piekarnik jak nic :). Dzięki za radę!

 

 

No widzisz ja zapamiętałem jakoś tylko tą piankę;), sam ciekaw jestem jak to się utrzyma na silikonie, powinno być ok. powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nazwałbym to rekomendacją :) Jestem trochę podekscytowany tym urządzeniem, bo sam sporo czytałem o zmiękczaczach, więc wiem co mówię. Pokaż mi zmiękczacz za 1400zł... jeżeli będzie równie dobry to uświadomisz mi, że przepłaciłem...
Sądząc po Twoich wszystkich postach, tą rekomendację można spokojnie nazwać marketingiem. Tego typu "działalności" nie toleruję w swoim DB. Telefonicznych i upierdliwych telemarketerów z ich fantastycznymi ofertami też ekspresowo gonię. Proponujesz zmiękczacz za 2500zł z określoną wydajnością nie wiedząc nawet ile osób mieszka i korzysta z wody. Coś a'la instalacja WM za 16tys, albo solary za 12tys. Wielkość centrali czy powierzchnia solarów to szczegół dla handlarza, byle się sprzedało. Dzięki za propozycję zmiękczacza ale nie skorzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...