Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwykle się rozstajemy po imprezie. ;) Ale jak już ktoś zostaje, to dobrze u mnie sprawdzają się grzanki - do tego ser żółty, dżem, ser topiony, tofu, świeże warzywa w plasterkach - i wychodzi bardzo dobre śniadanie. ;] Inną alternatywą są sojowe parówki nadziewane serem, też bardzo dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bywałam często w stolicy i jak już tam byłam, to śniadanka jadałam w Szparce na Placu Trzech Krzyży. Podawali wtedy (może do dziś podają, nie wiem, bo dawno nie byłam) kanapki z chleba podobnego do tostowego. Kilka kromek poprzekładane było twarożkami o różnych kolorach w zależności od dodatku. Taki kwadratowy torcik był przekrojony na skos, czyli na talerzu leżały dwa trójkąty z kolorowym nadzieniem. Do tego jakaś sałatka i kawa z mlekiem..... Chyba sobie jutro takie śniadanie zrobię. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no dobra, wypowiem się w temacie :-)

zazwyczaj improwizuję z tego co jest w lodówce i przyległościach.

ostatnio jako część menu: twarożek z różnymi dodatkami: bazylią, miętą, drobno posiekaną papryką - podawane jako smarowidło lub dip (rozrobione ze śmietaną lub jogurtem greckim)

lub w formie kulek z sera obtoczonych w ziołach i/lub ziarnach słonecznika, prażonego siemienia lnianego, sezamu.

 

a jak się przygotuję to serwuję angielskie śniadanie, tj smażone kiełbaski (frankfurterki, śląskie itp), pieczarki, jajka sadzone lub jajecznica, fasolka w sosie z puszki oraz tosty.

 

raz zrobiłam sałatkę owocową z dodatkiem musli - dużo krojenia i dłubania ale zasyciło na cały dzień i nawet wybredna młodzież zajadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...