Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja sie lubuje w jalowcach... na dzialce piach...

2 lata temu posadzilismy 160 strict'y ale mam jeszcza taki mini zagalnik z obeliska...

ladnie rosna... i nawet nie przemarzly zeszlej zimy...

 

kupilem 170 ale 10 na wlasne zyczenie 'zasuszylem' bo nie przesadzielm ich na czas z doniczek do gruntu.

wszystkie posadzone (160) przyjely sie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by to (skopiowane żywcem z allegro) :D

 

 

TUJA NA ŻYWOPŁOT

 

"Thuja occidentalis"

 

 

 

Tuja charakteryzuej sie szybkim zwrostem juz po 5miesiącach od wysiewu mamy dorodne ukorzenione sadzonki wysokości 25cm.

 

Tuja niewymaga żadnej specjalnej gleby, ale ważne jest aby byla ona dostatecznie wilgotna.

 

 

 

Stanowosko słoneczne lub półcieniste.

 

Idealna do tworzenia żywoplotów.

 

Można ja dowolnie przycinać oraz formować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piękny gęsty żywoplot chroni nas przez spojrzeniami sąsiadów i przechodnich.

 

Mozna je tez sadzic w celu dekoracji ogrodu lub osłoniącia niszczących sie płotów i ogrodzeń.

 

Licytujesz 100 nasion orginalnie pakowanych z instrukcja siewu i polengnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, w tydzień rosną na metr, albo i dwa wysoko i są świetne do "osłoniącia". I na pewno znajdzie się jakiś chętny, zawsze się znajdują :p

 

Kiedyś zbierałam różne takie "kwiatki" z opisów aukcji na Allegro, ale po zapisaniu czterech bitych stron czcionką nr 8 uznałam, że to jest niewyczerpane źródło i dałam sobie spokój. Chyba znowu zacznę zbierać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtorka

powiedz, te swieczki to skracalas czy oberwalas calkowicie? jesli skracalas to o ile? jezeli oberwalas calkowicie to wszystkie, czy czesc i czym sie kierowalas w wyborze tych do pozostawienia? No i nie moge nie zapytac - kiedy przeprowadzasz caly zabieg?

buzia_K

 

Dopiero teraz zobaczyłam że coś się w temacie dzieje :oops:

Na szczęście zygmor i Mirek odpowiedzieli tak wyczerpująco że nic tu po mnie :wink:

W kwestii pory - ja uszczykiwałam kiedy jeszcze były jasnozielone i nie zdrewniałe . O ile dobrze pamiętam robiłam to w maju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie tak:

od przodu

12 tuj kolumnowych przeplatanych Cyprysikiem lawsona (dosadzimy na wiosnę)

http://img258.imageshack.us/img258/7845/resizeofimg4405zo5.jpg

Następnie trzy cisy

http://img443.imageshack.us/img443/9941/resizeofimg6034bt7.jpg

Potem niepamiętam ile sztuk jałowca Stricta

http://img261.imageshack.us/img261/9255/resizeofrotationofimg44tu4.jpg

Tył działki przylegającej do pola i troszkę boku robiliśmy najtańszym kosztem z tuj brabant z nasion. Zobaczymy co z tego będzie bo narazie wszystko jest brązowe :lol:

 

http://img444.imageshack.us/img444/1698/rotationofimg5898nq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł z lawsonem. Wygwizdówek. Po zimie może być różnie.

No i różny pokrój. Jaka odmiana?

 

Myślałam o odmianie kolumnowej, ale teraz to chyba się zacznę zastanawiać czy go sadzić

A Pan co by poradził?

Dodam, że zostawiłam miejsce między tują a miejscem na cyprysik 1m z każdej strony.

Więc albo wsadzić tuję albo cis

Jak Pan myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mirku

tej jesieni posadziłem kilka żywotników o wys.2m/razem z bryłą ziemi/ kolor ich zrobił się brązowawy.Czy to normalna barwa o tej porze roku, czy one zasychają?

Już w maju będziesz wiedział.

Żywotnik zach. przebarwia się zimą (brązowieie właśnie), a na ile to zbrązowiało od zimy, a ile z przesadzenia teraz trudno ocenić. Trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku

tej jesieni posadziłem kilka żywotników o wys.2m/razem z bryłą ziemi/ kolor ich zrobił się brązowawy.Czy to normalna barwa o tej porze roku, czy one zasychają?

Już w maju będziesz wiedział.

Żywotnik zach. przebarwia się zimą (brązowieie właśnie), a na ile to zbrązowiało od zimy, a ile z przesadzenia teraz trudno ocenić. Trzeba poczekać.

Ty naprawdę jesteś najlepszym doradcą na forum, i jaki czujny w mig odpowiadasz.Pozwól że będziesz moim guru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...