Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja posadziłem jodły kalifornijskie/mają duże przyrosty roczne/, Jestem trochę na widoku i muszę szybko mieć żywopłot. Przed nimi chcę posadzić inne krzaczory żywopłotowe które rosną wolniej. No i gdy jodły będą za wysokie to je zetnę /albo i nie/ a zostaną już wyrośnięte te drugie/tzn krzaczory/ Tak sobie wymyśliłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sumakiem to nie wiem...

jak kiedyś posadziłam metr od płotu to po roku przelazł do ogrodu mojego sąsiada i i śliczne nowe sumaczki wyrastały u niego jak grzyby po deszczu, namęczyliśmy się z sąsiadem strasznie żeby się pozbyć NA ZAWSZE

 

anpi czy to będzie od strony tego co się buduje obok?

jeśli tak to posadź coś żebyś nie musiał mieć za dużo roboty z przycinaniem jak przejdzie na ich stronę a im się to nie spodoba

 

moi sąsiedzi na siatce posadzili clematis, śliczny, takie drobne kwiaty, piękna bujna zieleń od wczesnej wiosny do późnej jesieni i cały czas kwitnie, ciemny róż, ale nie wiem jak się nazywa. Ja jestem b. zadowolona bo mam go też po swojej stronie no i oni załatwili sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

:D hop siup w górę,

 

ja również rozmyślam o drzewach lub krzewach szybkorosnących ,

na działkę leśną,

gdzie jest dużo drzew mieszanych, ale przeważają iglaki..

 

na żywopłot, od strony drogi..

Byłby w cieniu starszych drzew ( 3 dęby, akacje, sosna, klon)

- bo rosną ciut w głębi.

Może mógłby mi ktoś podpowiedzieć ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaledwie 6-10 tygodni można wyhodować zasłonę na siatkę, która posłuży jako podpora dla pnącza, polecam winobluszcz pięciolistkowy,który w sezonie wydłuża się 1-2m a jesienią przebarwia się na czerwono, w cienistej części ogrodu doskonale poczujesię hortensja pnąca, dorosłe egzemplarze osiągają6-10m, dodatkowym atutem są kwiaty!trzecia możliwość to powojnik wschodni odmiana Bill Mac Kenzie kwitnie żołto, w sezonie osiąga nawet 6 metrowe przyrosty, może pokryć ogrodzenie w ciągu 8-10 tygodni. :lol: jeśli cię to zainteresuje podam zasady sadzenia 8) znalazłam tow miesięczniku ogrody, sama taka mądra nie jestem :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to jakaś super odmiana musi być !?!?

Ukorzeniałam winobluszcz pięcioklapowy i zwykle 1 sezon potrzebował na dobre ukorzenienie z "patyka", i wytworzenie peirwszych listków, a dopiero w kolejnym roku zaczał wypuszczać pędy :D

Co innego, gdy kupuje się sadzonkę z wyrośnietym systemem korzeniowym. Taka w pierwszym roku tworzyła kilka pędów.

Ale to tylko moje doświadczenia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jednak zależy od ziemi. Miałam w ogrodzie w kilku miejscach winobluszcz pięciolistkowy, szalał i dusił wszytkie rośliny wokół, jak w dżungli. Wyrzuciłam go i zasadziłam trójklapowy. ukorzenione silne sadzonki dałam teściom na działkę i jest tam, hm.... anemiczny bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POczytajcie tutaj o roślinach na żywopłot

http://www.muratordom.pl/ogrod-i-otoczenie/trawnik-i-zywoplot/rosliny-na-zywoploty,6525_3074.htm

A tu szczegółowa informacja o pielęgnacji

http://forum.leroymerlin.pl/read.php?14,970,1008#msg-1008

Ja poszukuję czegoś pięknie kwitnącego, najlepiej przez większą częsć roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja poszukuję czegoś pięknie kwitnącego, najlepiej przez większą częsć roku.

 

To w Erze.

Nic nie kwitnie "przez większą część roku".

A jeśli kwitnie, to tylko na żywopłot nie "pod sznurek" a okresowo przycinany zgodnie z wymaganiami rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...