Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w jaki sposób można rozsadzić głóg? mam posadzony jako żywopłot dookoła działki (lekko ponad 100m) i zrobiły mi się takie brzydkie dziury w tych miejscach, gdzie roślinki się nie przyjęły i chciałbym z tego co już mam "wyczarować" nowe roślinki, ale....

Próbowałem różnych czarów, zaklęć i tp. i niestety jakoś mi nie wychodzi. :( Może ktoś wie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 639
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaki wiek ma ten żywopłot?

Jeśli nie jest za stary to nie widze problemu z przesadzeniem kilku krzewów.

Robi sie to oczywiście wtedy kiedy rośliny zrzucą liście.

Głóg lepiej by było przesadzać wiosną i dośc mocno przyciąć gałązki po przesadzeniu.

I nawet nie trzeba jakichś specjalnych zaklęć.

A jeśli jest już dośc wiekowy ten głóg to po prostu dokup kilka sadzonek ,to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George!

Nie podzieliłbyś się tymi nasionkami.....???? :roll: :roll: :roll:

 

Planuję żywopłot z głogu - oczywiście po budowie - ale już teraz bym spróbowała pochodować....

Ania popatrz po okolicy i na pewno coś znajdziesz.

Ja swoje głogi brałem z fortu Włochy ( obok cmentarza na ulicy Ryzowej w Wawie) Piekne dorodne sztuki. Znadziesz zarówno nasiona jak i małe sadzonki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serdeczne dzięki za namiar!

Nie wykluczam że jeszcze przed zimą wykonam "skok" na Fort. :wink:

Polecam, zwlaszcza ze to dość ciekawe miejsce . kawalek architektury obronnej prawie w centum miasta , zapomniany przez Boga i prawie przez ludzi. Ludzie zaczynaja odkrywac organizujac tam rajdy motocrossowe. A ja często widuje tam bazanty i zajace choć w koło już wszedzie nowe osiedla wybudowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George!

Nie podzieliłbyś się tymi nasionkami.....???? :roll: :roll: :roll:

 

Planuję żywopłot z głogu - oczywiście po budowie - ale już teraz bym spróbowała pochodować....

 

 

...bardzo chętnie, ale z tego co widzę, to lekko się spóźniłem :lol: :lol: :lol: ....a tylko dwa dni tu nie zaglądnąłem :wink:

 

OK, mam jeszcze jedno pytanko, może głupie, ale nie znam się na tym specjalnie, więc jako totalny lajkonik w tym temacie jednak zapytam. Mam już te nasionka i co dalej? czy od razu mam je wsadzić, czy raczej przysuszyć je, a jeśli tak to czy w całości, czy może "wydłubać" środek, jak długo je suszyć - jeśli w ogóle potrzeba to robić, kiedy je wsadzić....

no i takie mam jeszcze malutkie dylematy odnośnie tych czerwonych kuleczek! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie.

Nasionak głogu są okryte mięsistym owocem i to pasuje usunąć.

Ja robie tak;owoce wkładam do garka gniote je porządnie tłuczkiem do ziemniaków zalewam wodą na kilka dni żeby troszke sfermentowało.

Potem wystarczy przetrzeć przez druszlak miąższ .i zostają nasiona.

No i można wysiać do ziemi,teraz własnie, na głębokosc około 2 cm.

Przez zime sie przemrożą i na wiosne powinny powschodzić ,choć pewnie nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A forty Racławicka znasz?

Też są niezłe tylko dostęp trudniejszy, bo wiele z tych budynków pozajmowały jakieś "pop-kulturowe" przedsięwzięcia. :wink:

Jeszcze raz dzięki za namiar - będę miała nowe miejsce rowerowe!

Wiem gdzie sa i kiedyś w tam kupowałem kasety VHS w ilościach hurtowych, ale nie mialem okazji wejśc głebiej.

A swoja droga to ciekawe ze w centrum miasta sa takie enklawy o których wydawało by sie ze Bóg i ludzie zapomnieli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka graniczy z lasem sosnowym [wys.ok.10m] Czy na jego skraju posadzić żywopłot. Myślę o żywopłocie bukowym formowanym lub z forsycji wolno rosnącej. Jaka powinna być gleba aby te rośliny się przyjęły i dobrze rosły. Dziękuje za udzielone rady i wskazówki

Pytanie jest nie tyle jaka powinna być gleba dla tych roślin,a jakie rośliny moge posadzić na glebie którą mam w danym miejscu.

Wobec tego jaką masz tam glebe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miejsce będzie ocienione przez połowe dnia,lichutka gleba i na dodatek korzenie sąsiednich drzew będą zabierać wode i pokarm.

Nie ciekawie.

Obawiam sie że buk i forsycja mogą sobie nie dać tam rady.( ale może akurat co zawadzi sprubować)

Czy zwruciłeś może uwage co rosnie po sąsiedzku i jak sobie tam daje rade.Często takie obserwacje bardzo pomagają dobrać rosliny do danego miejsca.

Napewno poradził by sobie tam liguster nie przeszkadza mu licha ziemia ani lekki półcień.

Być może karagana syberyjska ( choc nie wiem czy będzie mieć dosyć światła)

Berberys ,tawuła ożankolistna i klon pospolity (bardzo rzadko spotykany jako żywopłoyt strzyżony)

Z iglastych to pewnie świerk pospolity który daje sie swietnie formowac.

Sadząc rośliny na tak lichej ziemi warto ją starannie przygotowac dodając sporo iłu i ziemi próchnicznej na cały pas pod nasadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...