Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U siebie czyszczę szpachelka,a co 2-3 koszenia ogarniam myjką kosiarkę.Spróbuj skosić trawę o nie więcej jak 1/3 wysokości na raz.Jeżeli jest jeszcze za wysoka,zrób to jeszcze raz za parę dni,aż do wymaganej wysokości.
Dzięki! Wyczyściłem, nie było źle, ale to samo! Obecnie po deszczach trawa szybko rośnie a ja koszę 1x/tydz. i wydaje mi się, że jest wysoka i stąd ten problem. Jeśli koszę na 5cm to z jakiej wysokości max?

 

No i kontrola bębna noża wykazała korozję. Emalia odchodzi płatami bo pod spodem korozja. Kosiarka ma pół roku -czy jest na to gwarancja? Co robić, malować?

 

Nie widzę możliwości podpięcia węża do mycia -brak króćca w AL-KO?

Edytowane przez Adaxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może komuś się przyda.

 

Miałem kiedyś spalinówkę (koszenie chwastów gdy ogród nie był założony jeszcze).

 

Po zrobieniu trawnika (60 m2!) zamieniłem tę kosiarkę na akumulatorową Stiga Combi 40AE 5Ah.

 

Ocena po 2 latach: super, dobry wybór! Czas koszenia na akumulatorze: ok. 65 minut. Lekka, bez kabla, cicha, bez paliwa, oleju i smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję kosiarki dla ojca (75lat). Do tej pory używał kosiarki elektrycznej (spalił się silnik po 7latach) ale z wiekiem coraz bardziej plątał się w kable itp itd.

Pożyczyłem mu moja zapasową kosiarkę ale ta po paru miesiącach też już rozleciała się (miała już 17lat).

Teren do koszenia to około 500-600 m2 po równym terenie plus droga dojazdowa 50metrów pod lekką górkę.

Kosiarka bez napędu bo ojciec nie potrafi z nim kosić.

Cena to do 700zł.

Szukałem na internecie i znalazłem takie modele:

https://allegro.pl/oferta/mocna-kosiarka-spalinowa-4218p-dodatek-briggs-4km-7797395481

https://allegro.pl/oferta/nac-kosiarka-spalinowa-lp40-300-silnik-ohv-lekka-7133095273

 

Co powiecie o tych modelach albo co innego polecacie w tej cenie?

Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam

Edytowane przez ibiszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile siły ma Twój ojciec ale raczej będzie mu ubywać niż przybywać. Zastanów się czy kosiarka nie powinna mieć elektrycznego rozruchu. To że dzisiaj pociągnie za linkę to nie oznacza że zrobi to za rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia po 4 letnim używaniu kosiarki world:

Kupiłem ją na etapie budowy aby kosić ugór. Działa do dzisiaj i nie ma zamiaru się zepsuć. Jedno co zrobiłem to odłączyłem napęd. Przy 500m.kw. trawnika to zbędny dodatek tylko mnie spowolniał. Kosz nabija rewelacyjnie.

Następna kosiarkę kupię na akumulator najlepiej bez napędu aby łatwo manewrować przy drzewkach i nie wymieniać oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam, bo dokładnie monitorowałem koszenie z tym postrzępieniem i już wiem, że powodem są jakby "konopie", takie nici trawy, która przylepia się i zakrywa miejscami ostrze noża. Nie znam się na tym, bo dopiero zaczynam, ale to jakby mech o włóknistej budowie, który zostaje na samym ostrzu noża (oblepia tylko przód noża, nóż b. ostry -naostrzony) i w ten sposób utrudnia koszenie.

Wydaje się jednak, że grubsza trawa od czasu do czasu usuwa tę przeszkodę, ale jest ona faktem. Jest na to sposób?, bo chyba co 20mb zaglądać do bębna to zbyt uciążliwe...

Edytowane przez Adaxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

 

Po lekturze netu na placu boju pozostały:

1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.

2. Stiga Combi 36 E

3. AL-KO COMFORT 40 E

 

Kolejność nie przypadkowa. Jakmet zdaje się mieć wszystko, co potrzeba (silnik indukcyjny, koła o średnicy 18cm na łożyskach kulkowych stalowych , nóż na osi silnika/brak paska, gumowe koła) - brak tylko mulczowania. Ale jak rozumiem wystarczy wymienić nóż, gdybym nabrał ochoty na mulczowanie?

 

Wg informacji, które znalazłem to Stiga ma pasek, łożyska ślizgowe, mniejszy kosz i wszystkie koła mniejsze. AL-KO ma jedne koła mniejsze, drugie większe, mniejszy pojemnik, brak paska. Informacji o łożyskach nie mogę znaleźć.

 

Czy faktycznie z tych trzech jest najlepsza? I jaką moc wybrać? Stiga i AL-KO mają silniki 1400W. Czy przy regularnym koszeniu ma znaczenie, czy wybiorę 1,3, 1,5 czy 1,7kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej kosiarce ?

https://allegro.pl/oferta/polska-kosiarka-spalinowa-8km-13w1-naped-55cm-xxxl-7919766118

Mulczowanie to tylko chwyt marketingowy czy serio to jakieś ciekawe rozwiązanie ?

Czym sie różni moc nominalna startowa 3,2 KW / 4,4 KM

od mocy maksymalnej rozruchowej: 8 KM Turbo ? O

 

ps. Mam kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton 500 series 158cc ( 4 KM). Rozsypała mi się laweta. Czy to dobry silnik ? Ile by kosztowała nowa laweta z napędem do takiego silnika ?

Edytowane przez buddookan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

 

Po lekturze netu na placu boju pozostały:

1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.

2. Stiga Combi 36 E

3. AL-KO COMFORT 40 E

 

 

Dużo koszenia nie masz,Stige bym skreślił od razu ze względu na jednorazowy silnik szczotkowy,Jakmet może być ale tobie raczej potrzebna mała kosiarka i tu zastanowiłbym si ę nad AL-KO 34E w zupełności wystarczy,jest mała i dobrze nią będzie manewrować,na mulczowanie n ie zwracał bym uwagi raczej nikt tego nie używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej kosiarce ?

https://allegro.pl/oferta/polska-kosiarka-spalinowa-8km-13w1-naped-55cm-xxxl-7919766118

Mulczowanie to tylko chwyt marketingowy czy serio to jakieś ciekawe rozwiązanie ?

Czym sie różni moc nominalna startowa 3,2 KW / 4,4 KM

od mocy maksymalnej rozruchowej: 8 KM Turbo ? O

 

ps. Mam kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton 500 series 158cc ( 4 KM). Rozsypała mi się laweta. Czy to dobry silnik ? Ile by kosztowała nowa laweta z napędem do takiego silnika ?

 

Ta kosiarka to zwykły tani chiński badziew i nawet nie ma co patrzeć na opis bo to bajki,uciekać od takiego czegoś jak najdalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaką moc wybrać? Stiga i AL-KO mają silniki 1400W. Czy przy regularnym koszeniu ma znaczenie, czy wybiorę 1,3, 1,5 czy 1,7kW?

Przy regularnym - mi wystarcza 500W - Stiga Combi 40AE.

I ona ma moc modulowaną - zwiększa obroty przy gęstszej trawie, więc zazwyczaj kosi z mniejszą mocą niż maksymalna 500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik 330m2. Dookoła będą lampy ogrodowe z gniazdkami, więc krótki kabel zasilający wystarczy i nie chcę się babrać ze spalinówką.

 

Po lekturze netu na placu boju pozostały:

1. Jakmet Cr - nad mocą się zastanawiam.

2. Stiga Combi 36 E

3. AL-KO COMFORT 40 E

 

Mam bardzo podobną powierzchnie, na razie ponizej 300m2, ale jak skoncza bruk to bedzie 370. I kosze akumulatorową. ja kupiłem dość sporą 41cm bo żal mi czasu ale mozesz kupic taka 35-37cm za jakies 700-800zl z aku. Przy tej powierzchni aku 4Ah spokojnie starczy z zapasem. Ja po skoszeniu prawie 300metrow mam jeszcze 2 kreski z 4, Komfort z stosunku do kosiarki z kablem jest nieporownywalny. Jak troche pokosisz bez kabla to juz nigdy nie wrocisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...