Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dasz przykład ? model ?

 

w opinie byłego serwisanta Husqvarny który otworzył własny punkt napraw.... minus w/w marki to drogie części w razie naprawy co mnie trochę zniechęca do tej marki

 

Planuję zakup modelu LC 348V obecna cena 2300, silnik B&S, napęd AutoWalk 2. Husqvarny z silnikami Hondy są droższe ok 500 zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Husqvarna - jakakolwiek byle z napędem i nowa. Wygląda i działa. Pozdrawiam.

Uwielbiam takie jakże „merytoryczne” teksty ;-)

Faktycznie wygląda i działa. Jak to już oddzielna kwestia.

 

Wracając do pytania OloWeb.

Husqvarna droga w serwisowaniu i droga w zakupie jak na to co oferuje.

O tym patencie z wyrzutem trawy do kosza przez zagiętą rurę „pod górkę”, już kilka razy było, z resztą pomału się z tego wycofują, więc nie będę tematu dalej wałkował.

Co do cen i modeli. Np., LC 153 czy 153S cenę mają w miarę akceptowalną, ale 3 KM przy szerokości koszenia ponad 50 cm to wygląda jak kiepski żart. Seria 300 to już inny sort, np. LC 356 AWD wygląda całkiem przyjemnie, tyle że z ceną to się ktoś z choinki urwał, że o serii 500 nie wspomnę. W okolicy 4 000 zł to się można za AS Motor, Etesią czy Toro lub Vikingiem i to z serii Pro, rozglądać, a to już zupełnie inna bajka jeśli chodzi o trwałość i wydajność.

 

1800 m2 to jest już dosyć sporo, choć jeszcze podpada pod normalną kosiarkę. Rozglądał bym się za czymś z silnikiem o mocy 5,5-6 KM i szerokości koszenia powyżej 50 cm. Rozumiem że akceptowalny budżet to ok 2000 zł.

Z tych które znalazłeś, wybrał bym Ursusa, głównie ze względu na silnik i szerokość koszenia

Mam dosyć dobre doświadczenia z Murrayem którego dosyć mocno dręczyłem przez ostatnie 10 lat i nadal działa. Ostatnio znacznie mniej bo w zeszłym roku kupiłem znacznie wydajniejszą kosiarkę do wysokiej trawy, więc staruszką koszę tylko bezpośrednio kawałek przed domem, ale przez poprzednie lata „obrabiałem” działkę 3000 m2 i to z doskoku więc nie do końca regularnie. Poza wyjedzoną zębatką w kółkach napędowych (musiałem wymienić przednie kółka) nic jej nie dolega.

Np. model EQ700X BS 6,5KM 53CM można na aledrogo w granicach 1800 zł dostać. Nie wiele drożej ALKO Highline 51.6 SP-X PLUS 4w1 też całkiem niezłe parametry. W podobnej cenie i o podobnych parametrach Vega T 52 SB BOSS HW.

Edytowane przez G.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie jakże „merytoryczne” teksty ;-)

Faktycznie wygląda i działa. Jak to już oddzielna kwestia.

 

Wracając do pytania OloWeb.

Husqvarna droga w serwisowaniu i droga w zakupie jak na to co oferuje.

O tym patencie z wyrzutem trawy do kosza przez zagiętą rurę „pod górkę”, już kilka razy było, z resztą pomału się z tego wycofują, więc nie będę tematu dalej wałkował.

Co do cen i modeli. Np., LC 153 czy 153S cenę mają w miarę akceptowalną, ale 3 KM przy szerokości koszenia ponad 50 cm to wygląda jak kiepski żart. Seria 300 to już inny sort, np. LC 356 AWD wygląda całkiem przyjemnie, tyle że z ceną to się ktoś z choinki urwał, że o serii 500 nie wspomnę. W okolicy 4 000 zł to się można za AS Motor, Etesią czy Toro lub Vikingiem i to z serii Pro, rozglądać, a to już zupełnie inna bajka jeśli chodzi o trwałość i wydajność.

 

1800 m2 to jest już dosyć sporo, choć jeszcze podpada pod normalną kosiarkę. Rozglądał bym się za czymś z silnikiem o mocy 5,5-6 KM i szerokości koszenia powyżej 50 cm. Rozumiem że akceptowalny budżet to ok 2000 zł.

Z tych które znalazłeś, wybrał bym Ursusa, głównie ze względu na silnik i szerokość koszenia

Mam dosyć dobre doświadczenia z Murrayem którego dosyć mocno dręczyłem przez ostatnie 10 lat i nadal działa. Ostatnio znacznie mniej bo w zeszłym roku kupiłem znacznie wydajniejszą kosiarkę do wysokiej trawy, więc staruszką koszę tylko bezpośrednio kawałek przed domem, ale przez poprzednie lata „obrabiałem” działkę 3000 m2 i to z doskoku więc nie do końca regularnie. Poza wyjedzoną zębatką w kółkach napędowych (musiałem wymienić przednie kółka) nic jej nie dolega.

Np. model EQ700X BS 6,5KM 53CM można na aledrogo w granicach 1800 zł dostać. Nie wiele drożej ALKO Highline 51.6 SP-X PLUS 4w1 też całkiem niezłe parametry. W podobnej cenie i o podobnych parametrach Vega T 52 SB BOSS HW.

 

Po jakiego grzyba duża moc w kosiarce, przecież nie kosimy trawy po kolana! Natomiast, skoro będziemy patrzeć na zakup czegokolwiek przez pryzmat późniejszego serwisu - to w końcu nic nie kupimy. Mam sprzęty Husqvarny od kilkunastu lat, pracują w średnim natężeniu, jak na razie wymieniłem tylko głowicę tnącą w wykaszarce 232 R - koszt 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba duża moc w kosiarce, ....ł.
Jak rozumiem zawsze, ale to zawsze, ścinasz nie więcej niż 1-1,5 cm trawy do tego perfekcyjnie suchej. Nie masz na trawniku jednego chwasta, czy kretówki, nie zdarza Ci się wyjechać na kilka dni, zachorować na tydzień, czy przez kilka dni z rzędu po prostu mieć na głowie pilniejsze rzeczy niż spędzić popołudnie na koszeniu trawy. Nigdy u Ciebie pada deszcz przez kilka dni z rzędu, zawsze kosisz po południu (rano rosa) w piękny słoneczny dzień, np. w maju co 3 max 4 dni. OK duża moc Ci niepotrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym poście o niepotrzebnej mocy rady kolegi traktowalbym z przymrużeniem oka... 1800 metrów to szerokość minimum 51 cm a do tego moc jest potrzebna. I nie wierz ze chińczyk z husara czy Ursusa ma tyle ile piszą. ..

 

No właśnie, napisać można wszystko tylko czy to pokrywa się z rzeczywistością. Czołowi producenci raczej bajek nie piszą, bo po co? A z tą długością trawy to kolega z postu wyżej przeskoczył ze skrajności w skrajność. Proszę mi uwierzyć, że kosiarka o mocy ok 3,5-4 km od dobrego producenta w zupełności wystarczy do w/w areał. To taka sytuacja jak z kotłami gazowymi, w większości domów instalatorzy pakują 24 kw, nie patrząc zasadniczo na metraż, tak na wszelki wypadek. Ja dziś odbieram mój kocioł o mocy 12 kw do metrażu 190 po podłodze. Całość podłogówka w płytkach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, napisać można wszystko tylko czy to pokrywa się z rzeczywistością. Czołowi producenci raczej bajek nie piszą, bo po co? A z tą długością trawy to kolega z postu wyżej przeskoczył ze skrajności w skrajność. Proszę mi uwierzyć, że kosiarka o mocy ok 3,5-4 km od dobrego producenta w zupełności wystarczy do w/w areał. To taka sytuacja jak z kotłami gazowymi, w większości domów instalatorzy pakują 24 kw, nie patrząc zasadniczo na metraż, tak na wszelki wypadek. Ja dziś odbieram mój kocioł o mocy 12 kw do metrażu 190 po podłodze. Całość podłogówka w płytkach. Pozdrawiam.

 

Tak chwalić to hq z katalogów bo sam ją wybrałeś. Póki co to widzę, że dopiero planujesz. .. [moderowano]

Edytowane przez Elfir
kultura wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursus to chińczyk jakich wiele z brakiem części,z dostępem do części kosiarki chińskie można policzyć na palcach jednej ręki,Husqv to taki sprzęt z nazwą który oferuje niewiele za spore pieniądze a sporo firm oferuje już sporo więcej w tej cenie lub nawet niższej,AL-KO i Snapper są dobrym wyborem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widać chce mieć kosiarki w swojej ofercie i na pewno znajdą się tacy co ten sprzęt bez zaplecza z częściami kupią a za np. trzy latka brak będzie chociażby linki do napędu,osobiście bał bym się kupować sprzęty z Firm o nie unormowanej pozycji na rynku bo może zostać uraz po takich zakupach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widać chce mieć kosiarki w swojej ofercie i na pewno znajdą się tacy co ten sprzęt bez zaplecza z częściami kupią a za np. trzy latka brak będzie chociażby linki do napędu,osobiście bał bym się kupować sprzęty z Firm o nie unormowanej pozycji na rynku bo może zostać uraz po takich zakupach

 

Święte słowa! Pół roku temu kupiłem głowicę tnącą do 17-to letniej Husqvarny 232R, ciekawe czy do wszelkich wynalazków da się kupić cokolwiek po 5-ciu latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głowicami akurat problemu nie będzie do sprzętu spalinowego,jest kilka rodzai gwintów i wszystkie są na rynku,chyba że czegoś mi nie wiadomo ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś nie kupił głowicy do kosy,w kosach jest prościej natomiast kosiarki to inny temat i często części do Chińskich kosiarek jak i silników brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ursus, Husar i inne chińskie odpadaj teraz co wybrać

 

MTD z silnkiem Kawasaki FJ180V

STIGO z silnkiem B&S 675 (tylko że słabszym) bo w cenie 2k nie znajdę mocniejszego

czy propozycje z odp.

ALKO Highline 51.6 SP-X B&S 650 (podobny jak w STIGO)

Edytowane przez OloWeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody tez sam robisz? :-)

Z tego ALKO(grupa MTD) , samo MTD ma raczej słabe opinie choć silnik sztos. Stiga popularna. Obudowy robi chyba castelgarden im. Ponoć słaba obsługa gwarancyjna jak się coś spierdzieli. Szukaj czegoś na 675 w swoim budżecie powinieneś znaleźć. Sprawdź Snappera Oleo Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż czytałem tutaj kilka wypowiedzi - jednak dotyczą one wcześniejszego okresu (i sprzętu)

Na chwilę obecną mam do koszenia 1000m2(aczkolwiek "czekam" jeszcze na trawę przy domu - około 15-2000m2 )

Chciałbym zakupić sprawdzony (dobry) sprzęt.

Zastanawiałem się nad kosiarką:

1. Husar silnik B&S 675 z napędem 5w1 (nie znam opinii )

2. NAC LS50-775IS-HS (Najnowszy silnik B&S)

3. Jeden ze sprzedawców proponował mi kosiarkę Boss (ale nie znam dokładnego oznaczenia )

 

Oglądałem rownież Mcculloch, husvarne(obie na silniku B&S) ale cenowo wyglądają one niezbyt specjalnie (przy wyborze silnika 6kM trzeba wyslinic około 3000 tysięcy )

 

I dodatkowe pytanie co w ogole myślicie o traktorach formy MTD (Cub Cadet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...