Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i jaka decyzja? Robicie coś w tym roku? Ja to bym wiele dała, ale moje papiery jeszcze u pani archi., która z kolei twierdzi, że na PnB czekać będziemy jakieś 3 tygodnie. Ciekawe....... A potem uprawomocnienie jeszcze prawda? I jakieś załatwianie z dziennikiem budowy, tak?

A poza tym mam nadzieję, że i moje mieszkanie sprzedam z takim obniżeniem ceny jak ty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, zrobienie płyty teraz, to jakieś 2 tyg oszczędzonego czasu w przyszłym roku. Czy warto ?

ZA dwa-trzy tygodnie mam na karku przeprowadzkę, i "dopasowanie" się do nowego, tymczasowego domu. Generalnie mam co robić.

 

Może dzięki temu się w grudniu na jakąś promocję styropianu, czy stali załapię :)

 

Te 3 tygodnie są realne, jak architekt ma dojścia w urzędzie. Potem 2 tygodnie na uprawomocnienie, tydzień od zgłoszenia rozpoczęcia prac...

Tak wiec - zakłądając, że złożysz papiery w 1 października, masz 1,5 miesiąca do wbicia pierwszej łopaty.

Co Cię tak goni ? :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 tygodnie są realne, jak architekt ma dojścia w urzędzie. Potem 2 tygodnie na uprawomocnienie, tydzień od zgłoszenia rozpoczęcia prac...

Tak wiec - zakłądając, że złożysz papiery w 1 października, masz 1,5 miesiąca do wbicia pierwszej łopaty.

Co Cię tak goni ? :)

 

Nie twierdzę, że nas bardzo goni, ale zakładając, że budujemy za swoje, a nie bankowe i nie chcemy mieć ekipy od wszystkiego za kilkadziesiąt tysięcy i chcemy część rzeczy zrobić sami z murarzem i rodziną i że do 18 stycznia mąż ma do wykorzystania 14 dni urlopu tacierzyńskiego (wiadomo, że zimą nic nie zrobi, dlatego jakby miał go wykorzystać na budowę to tylko teraz przed śniegami) i że żeby dokończyć budowę musimy sprzedać mieszkanie i mieszkać z kimś.... no jest tego sporo. Ale jestem nastawiona na to, co przyniesie czas, nic na siłę. (dwa lata musieliśmy czekać na kupienie działki nie z naszej winy, więc się nauczyłam cierpliwości...).

Ale z tymi promocjami zimowymi to masz rację, fajnie jak by się udało coś taniej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przeprowadzka "1" :)

 

Jeszcze nie wbiłem pierwszej łopaty w ziemię, a przeprowadzamy się do nowego domu :)

Będzie okazja zobaczyć, jak działa kominek z płaszczem wodnym, ustawić optymalnie podłogówkę, czy pracę pieca dwufunkcyjnego...

Ale najfajniejsze jest to, że za oknami rozpościera się widok na naszą działkę i z pewnością docenię to już wiosną.

 

Póki co nastąpiły pierwsze, poważne wydatki na wyposażenie - postanowiliśmy, przygotowując do zamieszkanie nasz "tymczasowy", dom wyposażyć go w nasze "docelowe" sprzęty kuchenne, które po wybudowaniu weźmiemy z sobą, stąd też zmywarka, indukcja, zlewozmywak i baterie kupowane z myślą o docelowej eksploatacji.

Mogę powiedzieć, że w naszej przyszłej kuchni brakuje już tylko mebli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

M.A.G. :

Nie zaczynalem na jesien, te dwa tygodnie mnie nie zbawia. Podpisalem umowe na realizacje SSO w terminie 15marzec - 15czerwiec, wiec pozostanie troche czasu na inne prace w tym roku.

A sezon zimowy to dobry czas na podpisywanie umow na robocizne i materialy. Pierwszy platnosci wkrotce sie zaczna - silikaty, stal, wiazary styropian.

 

TenKtòryZazrdrości:

Kibicuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zmiany, zmiany....

Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.

Zdecydowały niższe koszty inwestycji. Niedrogi kondensat o modulacji 2-12kW można dostać już za 3,6 tyś zł. Przyłącze w sytuacji, kiedy gaz mamy pod działką jescze mniej.

Tym nie mniej nie wprowadzem zmian w rozwiązaniu podłogi - czyli nie odcinam sie od płyty i jej akumulacyjności.

 

Po drugie - na dniach rozstrzygnie się kwestia, czy będą wiązary, czy tradycyjna więźba. Oferty na wiązary, jakie byłem skłonny zaakceptowac, nie uwzględnialy obciążenia użytkowego, a ja jednak od czasu do czasu mam zamiar na ten strych wejść i coś tam zostawić.

 

Po trzecie - wszystkie silikaty 18cm, jakie mam w projekcie będą murowane z bloczków pełnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany....

Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.

Zdecydowały niższe koszty inwestycji. Niedrogi kondensat o modulacji 2-12kW można dostać już za 3,6 tyś zł. Przyłącze w sytuacji, kiedy gaz mamy pod działką jescze mniej.

Tym nie mniej nie wprowadzem zmian w rozwiązaniu podłogi - czyli nie odcinam sie od płyty i jej akumulacyjności.

 

Po drugie - na dniach rozstrzygnie się kwestia, czy będą wiązary, czy tradycyjna więźba. Oferty na wiązary, jakie byłem skłonny zaakceptowac, nie uwzględnialy obciążenia użytkowego, a ja jednak od czasu do czasu mam zamiar na ten strych wejść i coś tam zostawić.

 

Po trzecie - wszystkie silikaty 18cm, jakie mam w projekcie będą murowane z bloczków pełnych.

 

Zdziwiony jestem pkt. 2 - przecież bez problemu można zaprojektować grubsze dolne pasy wiązara, nie musi to być "listewka" 5x8cm. Ja mam belki 22 lub 26cm grubości. Dopytaj - można zrobić dolny pas pełny( jak u mnie) lub kratownicowy i spokojnie po tym można chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET, to prawda, ale tu już w grę zaczynają wchodzić trochę inne ceny. I tak wiązary miałem wycenione drożej niż materiały i robociznę za tradycyjną więźbę, a teraz różnica tylko się powiększy.

No cóż, trzeba będzie przeliczyć te oferty raz jeszcze i troche bardziej ponegocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena wyszła ok.70zł/m2.

Cena za wiązary chyba zawsze jest wyższa niż tradycyjnej więźby. Ja liczę swoją na ok. 10k drożej, ale mam dach i strop od razu. Montaż 2 dni. Wygospodarowaną dużą przestrzeń poddasza z "niczego". Pozbyłem się 3 betonowych słupów na parterze.

Negocjuj ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...