Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

U mnie nie robi pan Adam, a kabli z tego co widze nie odcinają, tylko zwijają i wkładają do puszek.

Te ściany, które sa zrobione już na gotowo nie budzą moich zastrzeżeń, różnice w fakturze tynku są widoczne po pierwszym gladzeniu, ale po wodowaniu i kolejnym gładzeniu już nie. Zreszta, po wyschnięciu i zamknięciu porow struktura ma być jeszcze bardziej jednnolita.

Zobaczymy, fajnie byloby juz nie płacić za dodatkowa gładź...

A halogenem sprawdzam po zmroku, oczywiście :)

 

 

Prognozy poki ci nie są złe, bo w dzien ma być jeszcze na +.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zazdroszczę, ze pod halogen masz ładne tynki. U mnie dopóki był mokry to jakoś to wyglądało, jak lekko wysechł już nie jest tak różowo - ściany które będą podświetlone czy kinkietem, czy też taśmą Led będą pod gładź. Odnośnie kabli to u mnie również poodcinali, w bardziej skomplikowanych puszkach będzie mały kłopot bo odcięli oznaczenia:(

 

Ładny domek Wam się wybudował :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa domu od wbicia pierwszej łopaty po ukończenia SSO pochłonęła 6000 litrów wody - w czasie dwóch miesiecy...

Teraz w ciagu tygodnia na sciany trafiło kolejne 3000l i powoli przesycha.

Pogoda jest łaskawa - i taka ma być jeszcze przez dwa tygodnie, dlatego o bezpieczeństwo tynkow sie nie obawiam, a i nagrzewnicę uruchamiam pod wieczór na dwie godziny, co pozwala podbić temperaturę z 5 do 8C.

 

Praca na nastepne dni - szlifowanie powierzchni płyty z nierówności powstałych glownie w trakcie betonowania wieńcy. Tynkarze swoje "kleksy" wysprzątali w większości, a to co pozostało odchodzi po uderzeniu podeszwą buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak wyglada różnica w szybkosci schnięcia tynkow, w zależności od podłoza:

 

image.jpg

Widać, jak wyglada tynk położony na silikacie, a jak na żelbecie.

 

image.jpg

A tutaj różnica pomiędzy wilgotnością tynku położonego na styropian (na nadprożu) a na silikacie ścian.

Ten mokry pasek pod oknem to sprawa taśmy paroszczelnej pod ciepłym parapetem. Jak widac nie pozwala na migrację wilgoci do muru.

 

Właściwie tylko te "ciemne" miejsca na nadprożach byłyby zagrożone, gdyby nagle chwycił mróz. Ekipa od tynku mowiła, że przy takim zagrożeniu najlepiej tynkować na silikacie, ew. gazobetonie, ktore wchłoną wilgoć z tynków i oddadzą na wiosnę.

Ceramika jest mniej nasiąkliwa i tynk zachowuje sie troche, jak na betonie. Trzyma sporo wody i przy ewentualnym mrozie moze spękać.

No, ale mrozów, to w tym roku chyba sie nie doczekamy ;)

 

Z uwagi, na to, ze na zakupy, za ktore mozna otrzymac zwrot Vat pozostały dwa tygodnie chce kupic kocioł gazowy i rury do OP.

Szukam kotła o najmniejszej mocy minimalnej i tu wygrywa Immergas 1.9-12.

Najtaniej wychodzi chyba Beretta Conica Green 3-15, a najbardziej odpowiada mi sterowanie Buderusa GB072 3-14...

Mam trzy dni na wybór....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kotła o najmniejszej mocy minimalnej i tu wygrywa Immergas 1.9-12.

Najtaniej wychodzi chyba Beretta Conica Green 3-15, a najbardziej odpowiada mi sterowanie Buderusa GB072 3-14...

 

Mogę polecić Immergasa ze względu na 5 letnią gwarancję (oczywiście przy corocznych płatnych przeglądach przez serwis). U mnie chodzi 4 rok i na razie odpukać bez problemów. Sterowanie trochę drewniane (ja mam starsze teraz to nowe jest chyba lepsze), pogodówkę w ogole mam odpiętą i nie zauważam różnicy w spalaniu, ale ja mam grzejniki wszędzie, u Ciebie z podłogówką może być inaczej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, co masz na mysli pisząc grubsza, czy cieńsza izolacja, podaj lepiej symbol kabla :)

U mnie to YDYp 3x1.5 750V, producent NKT

 

Właśnie o to mi chodziło 750V

 

Tynki ładnie schną :yes: mrozów raczej ma nie być ( jakichś większych) .

 

 

 

Jakie kupujesz rurki do podłogówki ?

tzn np. pex/al/pex ? czy jakie to najlepiej powinny być :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy na jakim etapie kończycie rok ? Kocioł wybrany ?

Ja chyba skuszę się na Immergasa.

U nas coś tam już zaczyna być widać ;);)

Kocioł będziemy chcieli Immergas victrix 12kw.:yes:

 

 

 

Idź

na

całość!

 

Kup Kana Pert 18mm

:cool:

 

To znaczy że te są najlepsze?:rolleyes: (Muszę się dopiero dowiedzieć co warto:rolleyes:)

 

A Wy chłopaki jakie wybraliście rurki i jakie średnice ?

Co sądzicie o Wawin tigris?

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że te są najlepsze?:rolleyes: (Muszę się dopiero dowiedzieć co warto:rolleyes:)

A Wy chłopaki jakie wybraliście rurki i jakie średnice ?

Co sądzicie o Wawin tigris?

 

Średnicę i ew. typ dla pewności uzgodnij z instalatorem i/lub projektantem.

Przede wszystkim kup przyzwoitego producenta (np. Wavin, Kan, Purmo, Herz, Kisan, Roth, tak na szybko, kolejność przypadkowa). Większość bierze 16mm PEXa lub PE-RTa i jest OK. Ja biorę tego Kana 18, bo mam b.dużo podłogówki i muszę cisnąć na małe opory, ty pewnie masz luz.

 

Ups, przepraszam gospodarza za śmiecenie w DB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne to śmiecenie ;) każda informacja sie przyda.

Ty, grzeniu666, masz o 50% wiecej rur w planie, niż ja, wiec droga ku zmniejszeniu oporów słuszna.

Już nie chce grzebać, ale jak w konńcu wyglada w Immergasie możliwośc podpiecia innej pompki obiegowej ? I cyrkulacyjnej ?

 

@modena:

No, to powoli mnie gonicie ;)

Z okiem jesteś zadowolona ? I z montażu ? Jak podoba Ci sie świat widziany zza trzech szyb ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji to pompy kotłowej nie wymienisz, wiadomo. A to cholerstwo ma niestety 5 lat gw. ;) EDIT: poza tym nawet jeśli, to czy fizycznie przypasuje? Nie wiem, nie znam się...

Opcją jest (i ja się z tym liczę) dokupienie sprzęgła (kilka stówek) i płytki przekaźnikowej (160 zł) i podłączasz (chyba!) dodatkową pompę, a kotłowa chodzi "na jedynce" (na maxie żre podobno 70W).

Może i bez sprzęgła by zażarło, nie wiem, nie wykluczam (chyba trzeba by ustawić stały przepływ = kotłowej).

 

Cyrkulację chyba można ustawić poza kotłem zupełnie, np. kupując wypaśną Wilo Star TT :) Ja cyrkulację zamierzam sam jakoś oprogramować (sterownikiem przemysłowym :cool: )

 

EDIT2: na marginesie, przyglądałeś się temu Vaillantowi, nie rozważasz bo gw. 2 lata czy z innego powodu? Nęka mnie ten kocioł cały czas...

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zbyt wiele zachodu,żeby się opłaciło dla tych kilkudziesieciu W.

Rozumiem ,ze można w Immergasie ustawic na sztywno bieg pompki ? Oi chyba taka dwojka bylaby ok u mnie.

 

Nie mieszaj mi z tym Vaillantem, proszę :)

Powiedzialem sobie, że bede sie poruszał w zakresie jednostek najtańszych :)

V jest droższy od I o 1000zl, a co oferuje więcej za tą cenę ? Ma na pewno lepsza pomkę kotłową i kondensację przy CWU.

Do tego 1,82W w stanie czuwania ( nie wiem, ile Immergas)

Ale ma tylko dwa lata gwarancji i moduluje od 3,3 kW

 

Troche za mało zalet....

 

Owszem, one opłacaja się w zestawach.... Ale jeśli ja chcę dwie wężownice ?

Poza tym nadal pozostaje 2l gwarancji versus 5....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicę i ew. typ dla pewności uzgodnij z instalatorem i/lub projektantem.

Przede wszystkim kup przyzwoitego producenta (np. Wavin, Kan, Purmo, Herz, Kisan, Roth, ...... Ja biorę tego Kana 18, bo mam b.dużo podłogówki ..

Tak zamierzam zrobić to znaczy przyzwoity producent i potem ustalić z projektantem .

Z instalatorami to różnie bywa np. muszę przekonywać że nie trzeba mi kotła aż 21 lub 23 kw :rolleyes: . Tak że nie pogadasz z nimi za bardzo

 

Ogólnie muszę trochę zgłębić temat bo już tak mam że muszę wiedzieć co i jak się robi ,żeby wiedzieć czego wymagać ( mam nadzieję że mnie te instalacje nie wykończą psychicznie;))

Za to potem słyszę od fachowców że się muratora naczytałam :mad:a nie czytam bo mnie odrzuca ten bełkot marketingowy i reklamy.

 

 

Żadne to śmiecenie ;) każda informacja sie przyda.@modena:

No, to powoli mnie gonicie ;)

Z okiem jesteś zadowolona ? I z montażu ? Jak podoba Ci sie świat widziany zza trzech szyb ? ;)

Gonimy powoli ......bardzo powoli .......:D

Okna OK , montaż też :yes:

Trzy szyby ale o większej przezierności tak że też OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zbyt wiele zachodu,żeby się opłaciło dla tych kilkudziesieciu W.

 

Rozumiem ,ze można w Immergasie ustawic na sztywno bieg pompki ? Oi chyba taka dwojka bylaby ok u mnie.

 

Nie mieszaj mi z tym Vaillantem, proszę :)

V jest droższy od I o 1000zl, a co oferuje więcej za tą cenę ?

Owszem, one opłacaja się w zestawach....

 

Ale jeśli ja chcę dwie wężownice ?

 

Jak najbardziej, mi jak cudem pójdzie na kotłowej to też pewnie tak zostawię.

 

Tak. Może nawet jedynka (ktoś tak puścił w wątku).

 

Pytam bo mnie on męczy(ł) i byłem ciekaw czy coś nowego wytropiłeś w tym V. A cenowo fakt, tylko w zestawach.

 

Mi też dwie wężownice się przydadzą, ale będzie zasobnik 160 z Imm. (chyba dobre, w pakiecie też na gw. 5 lat) plus dodatkowy (patrzę na Ermet 2płaszcz 140).

 

PS. Dzwoniłeś do serwisanta z Żor (180zł przegląd w przyszłym roku, w tym 150zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonimy powoli ......bardzo powoli .......:D

Okna OK , montaż też :yes:

Trzy szyby ale o większej przezierności tak że też OK.

 

No, u mnie w sumie Lt jakieś 71, ale różnicę do dwuszybowych jednak widać.

Montaż został wykonamy wzorowo, tynkarze stwierdzili, ze rzadko zdaza się się im obrabieć okna tak dobrze osadzone w pionie i płaszyźnie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeniu666, zaczynam sie zastanawiać nad zestawem Immergasa z zasobnikem 160l. Będe miał nad kominkiem wodny wymiennik o mocy około 2 kW i chcę jakoś tą moc wykorzystać - albo do podgrzania cwu, albo do puszczenia w podłogówkę.

 

RozmWialem z serwisantem Żor. Jego ceny są ok. Rybnicki liczy sobie 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie w sumie Lt jakieś 71, ale różnicę do dwuszybowych jednak widać.

Montaż został wykonamy wzorowo, tynkarze stwierdzili, ze rzadko zdaza się się im obrabieć okna tak dobrze osadzone w pionie i płaszyźnie

Super że montaż wzorowy:yes: , po tych wszystkich przejściach z oknami:(....

Jeżeli widać różnicę między dwoma a trzema szybami to przypuszczam że przyczyną będą dwie komory wypełnione gazem .Myślę że ten gaz w jakiś sposób dodatkowo zaciemnia lub są napylone na szyby tlenki metali i temu bardziej widać różnicę w dwukomorowej szybie niż w jednokomorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...