Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam trochę mniej udziwniony projekt płyty, bo nie jest tak ścięta. Otacza ją cokól z XPS, będę się starał wykorzystać ten materiał w okolicach progu drzwi.

 

A'propos - cokół właśnie sie robi, podobnie jak kanalizacja deszczowa. Dużo dłubania, mało spektakularne efekty. Ale teraz tak będzie :)

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokół zmienił kolor ;)

 

Na 10cm XPS BASF zostały przyklejone 8cm płyty Hydrostyr 100 Genderki.

Pierwotnie chciałem, aby warstwy wyglądały odwrotnie (co dałoby większą wytrzymałość mechaniczną), ale nawet sam BASF nie zaleca tynkowania wykończonych na gładko płyt XPS z uwagi na obniżoną przyczepność kleju/tynku.

W ostateczności możnaby płyty ponacinać, pozacierać tarką, ale zdgecydowałem, by dać go na ścianę.

 

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynny, poprzez osadniki, wsadzam "w ziemię", w której znajdują się rury kanalizacji deszczowej, które poprowadzę do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej.

Być może po drodze będzie zbiornik na deszczówkę

Nie będę ich lączył z instalacją drenarską, bo to mocno niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin przybrał ostateczny kształt:

 

DSC08444.jpg

 

DSC08446.jpg

 

Dziś został przeze mnie zaimpregnowany preparatem Funcosil SNL. Dzić dwukrotnie, jutro jeszcze raz.

I można będzie czekać na deszcz, aby sprawdzić szczelność, głównie na fugach, bo obróbka blacharska, wcięta w komin wygląda porządnie.

A że komin niewysoki, to mam nadzieję, że problemów z nim nie będzie.

 

A za pół godziny, o 21, podpisuję umowę na montaż okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, bo po tym jak cokół wykonałem tylko częściowo z XPS mam parę paczek do sprzedania,

Tak więc, sprzedam w okazyjnej cenie 3 m3 (30m2) styroduru BASF 3035, grubość płyt 10cm, z frezem.

3 m3 to 10 paczek z czterema płytami każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antracyt obustronny ;)

 

Okna MS

A profil - dla okien to Bruegman 73, a konkretny model okna MS Line z prostymi listwami przyszybowymi, który wstawiałem na poprzedniej stronie.

Okno tarasowe 2960x2280 na profilu BluEvolution 92, także z prostymi listwami.

Ponieważ suwanka najlepiej pasowała do przewidywanej aranżacji pomieszczenia, to (trochę niestety :) ) będzie suwanka. Podział to 1200mm na 1760 (fix)

Ramki Edgetech Super Spacer

 

Profile ze wzmocnieniem termicznym i w przypadku połowy okien, ciepłym parapetem Illbrucka. Montaż warstwowy na taśmach Illbrucka. Rolety elewacyjne, ale montowane do poszerzeń nad oknami, obustronnie zakryte styropianem.

Poprosiłem o montażystę, którego zachwalał Arturo.

 

Przed budową zakładałem, że na okna i rolety wydam 20k zł. Przez moment wydawało się, że może uda się zaoszczędzić na tym etapie 2-3k zł, w końcu okazało się, że przebiłem limit o kilkaset złotych. Mam jednak poczucie, że dla energooszczędności zrobiłem sporo i satysfakcję, że od cen "po rabacie" udało się jeszcze zejść :)

 

Montaż okien wyznaczono pomiędzy 29/07 a 09/08

Do tego czasu niewiele będzie się na budowie działo - cokół zostanie zabezpieczony klejem z wtopioną siatką, instalatorzy pociągną wodę i zrobia podejścia wod-kan.

No i zaliczymy jakiś urlopowy wyjazd :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antracyt obustronny antracyt ;)

 

No i zaliczymy jakiś urlopowy wyjazd :)

 

Ano fakt , na poprzedniej stronie było o kolorze ( między innymi) ;) :rolleyes:

 

Proszę o wybaczenie bo nieco zakręcona jestem po ostatnich przejściach:cry: z" fahofcami", a raczej ich brakiem;)

Antracyt będzie wyglądał rewelacyjnie w Waszym domu .Będę podziwiać http://emotikona.pl/emotikony/pic/2napalony.gif

Strasznie mi się podobają antracytowe i szare http://emotikona.pl/emotikony/pic/2napalony.gif :rolleyes:

Jak będziecie zaliczać urlopowy wyjazd to życzę miłego wypoczynku , pewnie się bardzo przyda odpoczynek na tym etapie budowy.:)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie możemy być specjalnie zmęczeni.

Szczerze mówiąc tydzień nad morzem będzie OK, tylko nie wiem, co zrobić z drugim... Planowałem m.in poprowadzenie przewodów wentylacji mech, ale najprawdopodobniej dopiero po moim urlopie zostanie uruchomiony kredyt.

Będę musiał wobec tego znaleźć sobie inną robotę :)

 

Co do dopłaty do szarej bramy garażowej, to prawdż ofertę Krispola. O ile wiem, rozszerzyli paletę kolorów podstawowych i być może znajduje się w niej także szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie możemy być specjalnie zmęczeni

 

Co do dopłaty do szarej bramy garażowej, to prawdż ofertę Krispola. O ile wiem, rozszerzyli paletę kolorów podstawowych i być może znajduje się w niej także szary.

 

:)

Wiem , wiem , brama z Krispola ma dokładnie ten szary kolor który mi się podoba .

 

Przypomniało mi się jeszcze że Krispol jest w normalnej cenie do 500cm a 550 to już jako przemysłowa( droższa) :rolleyes:

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...