Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

Tak, to bariera, ale pomoć nie tak skuteczna, jak alu. Z drugiej strony, jak sie stali nie ma w układzie, to co sie może stać ?

Ja tez byłem sceptyczny, do zastrzeżen instalatora, ale coż... To on robi, a nie naciagal mnie po to, by wiecej zarobić, bo to ja zapewniam materiał.

Niech chlopaki maja komfort pracy :)

16, czy 17mm, dla 650m krytycznego znaczenia pod względem oporu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam PEX w projekcie od asolta, ale w stosunku do PERT różnią się chyba tylko wytrzymałością na wysokie temperatury (których nie planuję ;)) i elastycznością, przynajmniej z tego co czytam. w moim przypadku elastyczność PERT jest nie do pogardzenia, bo montaż do płyty betonowej (jeszcze nie wiem jak to zrobię). także chyba będę miał te same rurki w podłodze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplał bedę, oczywiście kolankowe w całosci, a co do szczytowch.... Sam nie wiem.

W sumie należy je ocieplić przynajmniej do tej wysokosci (liczac od wieńca) na ktorej opór cieplny sciany, liczony w pionie, jest równy oporowi naklejonego z zewnatrz i wewnatrz styropianu. To jakies 6 bloczkow, jak zgrubnie wyliczyłem. Pewnie zrobię tak, że do wysokości 1,20m nad wieńcem będę kleił grafitowe 20cm, a wyżej jakieś tanie marketowe.z zewnątrz podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplał bedę, oczywiście kolankowe w całosci, a co do szczytowch.... Sam nie wiem.

W sumie należy je ocieplić ....... To jakies 6 bloczkow, jak zgrubnie wyliczyłem. Pewnie zrobię tak, że do wysokości 1,20m nad wieńcem będę kleił grafitowe 20cm, a wyżej jakieś tanie marketowe.z zewnątrz podobnie.

 

Sprytnie :)

 

Ale ze niby dać od środka aż 20cm:confused: ( z zewnątrz też będzie 20 cm)

 

A ile planujesz przykleić styropianu od góry bloczka ( tzn w tym miejscu między ścianą kolankową a membraną dachową ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na poddaszu masz praktycznie taką samą temp, jak na zewnatrz, to i izolacja powinna mieć taką samą grubość.

Na niziutkich sciankach kolankowych mam 10 cm, z wyjątkiem tej ścianki, której wysokosć wynosi 5bloczków.

Tu mi panowie styro nie przykleili, ale tez opór liczony w pionie, do wieńca wynosi U=0,22

Tragicznie nie jest, bo ściana ma 0,16, ale jak znajde wenę, to ten gazobeton podetnę i tam tez wrzucę 10 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nam 12 cm, więc obok desek wiazara styro będzie musiał byc naturalne pocieniony.

 

No właśnie właśnie... miałem to samo tylko 2x gorzej, między wiązary a szczytową wkleiłem styro na wys. 1m ponad wieniec, a drugiej strony wiązara chcę zaizolować jakoś wełenką i/lub celulozą, ale jeszcze nie mam pewności jak (starczy mi nawet do 0.5m wysokości)... Bo tego "pocieniania" to sobie jakoś nie wyobrażam u siebie ;) Upierdliwe w każdym razie takie szczególiki, ale trzeba być wytrwałym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na poddaszu masz praktycznie taką samą temp, jak na zewnatrz, to i izolacja powinna mieć taką samą grubość ............... tam tez wrzucę 10 cm ;)

Racja :D dobrze że się zapytałam:D:p

Jeszcze się cały czas zastanawiamy czy styropian biały o dobrych parametrach czy grafit .

Jakoś od grafitu odrzucają mnie problemy z jego przyczepnością i odpadaniem w trakcie ocieplania .

Obawy mam słuszne czy nie za bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o cały dom, czy te ścianki ?

Ja będę ocieplenie robił na piance, wiec to, czy grafit, czy biały nie ma znaczenia. Przy tak rownych scianach nie ma sensu bawic sie klejem.

O ile jeszcze płyty sa równe, ale mam zamiar kupic styro w marcu/kwietniu, a wtedy jest jeszcze ponoć dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o cały dom, czy te ścianki ?......

O ile jeszcze płyty sa równe, ale mam zamiar kupic styro w marcu/kwietniu, a wtedy jest jeszcze ponoć dobry ;)

 

Chodzi o cały dom - elewację :yes:

Na początku roku styropian będzie równy , a potem już coraz gorzej :yes:

Jakoś nie umiem się przekonać do pianki:rolleyes: i myślałam o kleju ( z zewnątrz , bo od środka raczej na piankę ) ale chyba muszę zrobić test i osobiście się przekonać jak to trzyma:rolleyes:

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie doprowadzisz do sytuacji, w której przy próbie odrywania pusci spoina. Wcześniej rozerwiesz kostkę styropianu.

Nawet, jak kleiłem do płaskiej powierzchni poszerzenia okna PCV, predzej puszczal styropian. Przy kleju z worka i graficie może być różnie.

 

Niektórzy wprawdzie wysuwaja argument trwałości - tzn, ze spoiwo może się utlenić i stracić swoje właściwości, ale uważam, że bez dostępu promieni UV, przy praktycznie stałej temperaturze to mało prawdopodobne...

 

Zamierzacie ocieplac sami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stawiam na to, że wybierzecie piankę.

Robiąc samemu ma się ten plus, że płyty przyklejane sa bez pośpiechu. A pośpiech nie jest tu wskazany, gdyż mimo wszystko na przyklejenie płyty trzeba troche czasu przeznaczyć - raz, po połozeniu pianki na powierzchni płyty nalerzy odczakac, aż przestanie się rozprężać (dla Tytan EOS to okolo minuty w 20°C). Po przyklejeniu płyty też warto przeznaczyć odpowiednią ilość czsu na docisk płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku elastyczność PERT jest nie do pogardzenia, bo montaż do płyty betonowej (jeszcze nie wiem jak to zrobię). także chyba będę miał te same rurki w podłodze :)

 

Jestem ciekawy jak to rozwiążesz (montaż rurek do płyty betonowej), bo pewnie sam w przyszłości stanę przed takim problemem.

 

To stawiam na to, że wybierzecie piankę.

Robiąc samemu ma się ten plus, że płyty przyklejane sa bez pośpiechu. A pośpiech nie jest tu wskazany, gdyż mimo wszystko na przyklejenie płyty trzeba troche czasu przeznaczyć - raz, po połozeniu pianki na powierzchni płyty nalerzy odczakac, aż przestanie się rozprężać (dla Tytan EOS to okolo minuty w 20°C). Po przyklejeniu płyty też warto przeznaczyć odpowiednią ilość czsu na docisk płyty.

 

Zachęcam do robienia samemu, szczególnie jeśli zależy wam na dokładnym montażu. Jakiś czas temu kleiłem styropian z bratem (zwykły klej) i była to bardzo przyjemna robota, przy kleju w piance pewnie jeszcze łatwiejsza. No i zawsze zostanie trochę pieniędzy w kieszeni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...