Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teraz dla odmiany czekam na projekt wod-kan... Od listopada :/

Jutro bede tam dzwonil i ponaglę. mam dwie firmy na oku, wiec uderzę do nich i na oferię chyba też...

A jak to wygląda u Ciebie ?

 

Póki co umówiłem ekipę do wylewek - na środę. Jutro zamawiam materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz do ogrodzenia 2000, od ogrodzenia do domu 2600 38m, woda 12m- 3300, kanalizacja ok 7m-2700. Projekty kosztowaly mnie 3800, wydaje mi sie ze troche sporo sie cenia. Ale u nas w okolicy na przyłącza wody monopol ma kilka firm i ceny trzymają podobne. Od tych cen gazownia zwróci mi około 2200 za to przyłącze w drodze czy jakoś tak:)

Ja do wylewek jeszcze daleko, jutro kończą elektrycy (4 dni pracy:) ) w przyszłym tyg pewnie już okna wstawię i czekam na tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu moja cierpliwość się wyczerpała i zadzwoniłem do wodociagów z zapytaniem dlaczego projektowanie przyłącza wod-kan trwa już trzy miesiące.

Okazało się, że projelk jest gotowy, czeka jeszcze tylko na uzgodnienie z Wydziałem Dróg (ma być w przyszłym tygodniu) i... Z Vectrą.

Tak, rura z wodą bedzie musiała przejść pod przewodami TV kablowej i sa potrzebne uzgodnienia. Projektant nie wie ile to może potrwać, bo jeszcze nie miał takiej sytuacji ;)

Paranoja.

Postaram się przynajmniej o ksero projektu z zaznaczonym przeiegiem przyłączy, tak, aby mieć na podstawie czego zrobić wycenę u kilku wykonawców, wybrać i zarezerwować termin.

 

Tymczasem kompletuję zakupy materiałów na wylewki - jutro zjeżdza 11t piasku płukanego 0-2 i 5t żwirku 2-8, we wtorek 2,5t cementu Górażdze 32,5, wlókna i plastyfikator Pozzolith

W środę powinno sie to wszystko zmiksować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamfcb: jeszcze nie mam. Muszę najpierw wyciągnąć drzwi tymczasowe, stojące na tymczasowym progu z bloczków silikatowych, zerknac, na jakim poziomie bede miał chodnik, biegnacy od furtki i coś wykombinować... Możero prostu wystarczy mi jakos zabezpieczyć przed obciążeniami cokół przyklejony do boku płyty.

 

@kori: mam zdjęcia, wrzucę wieczorem, to będzie pokazane, jak wyglądalo to przed i po wylewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba czekamy

Słuchaj czy robiliscie ciepły montaż na taśmach od wewnatrz i zewnątrz??

jeśli tak to czy dół czyli miejsce gdzie jest parapet też się klei z 2.stron??

 

U mnie dół kleją z dwóch stron, za to z boku zamiast folii chcą dać taśmy rozprężne na prowadnice rolet. nie wiem czy to dobrze czy źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...