Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A cóż można zrobić ze smogiem ? Ja jestem w o tyle dobrej sytuacji, ze od północy znajduje się tylko jeden rząd szeregówek, grzanych gazem, później staw i las. Tak więc w przypadku północnych wiatrów na jakość powietrza nie narzekam. Gorzej, kiedy wieje na osi wschód-zachód... Mam tu paru "ulubieńców" którzy albo "wzbogacają" węgiel, albo nie potrafią obchodzić się z kotłem.

Będę miał WM, ale nie wiem, czy jest sens inwestowania w jakieś filtry wyższej klasy...

Na szczęście lokalizacja działki nie jest najgorsza pod tym względem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż można zrobić ze smogiem ? Ja jestem w o tyle dobrej sytuacji, ze od północy znajduje się tylko jeden rząd szeregówek, grzanych gazem, później staw i las. Tak więc w przypadku północnych wiatrów na jakość powietrza nie narzekam.

 

Tak z ciekawości. W której dzielnicy się budujesz? Możesz dać odp na priv. Ja mieszkam we wsi graniczącej z Jastrzębiem lecąc na Cieszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - w moim M5 regularnie placiłem rachunek za prąd w wysokości około 140zl/mies.

Po przeprowadzce do mojego "tymczasowego domu" płacę 110zł i to pomimo przejścia z gotowania na gazie na indukcję.

I dwóch pomp CO, które pracują non-stop.

 

Reszta sprzętów ta sama, jedynie sypialnie i łazienka w oświetleniu LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.

Zdecydowały niższe koszty inwestycji. Niedrogi kondensat o modulacji 2-12kW można dostać już za 3,6 tyś zł. Przyłącze w sytuacji, kiedy gaz mamy pod działką jescze mniej.

 

Cześć, moja decyzja odnośnie grzania taka jak twoja czyli gaz ziemny zamiast PC p-w (gaz mam 6m od domu). Powód - różnica w cenie całościowa ok. 10kkzł na korzyść gazu. Zapodasz jaki to kociołek upatrzyłeś? Ja widziałem Immergasy z modulacją od 10% (chyba od 2,5kW). Ja potrzebuję kocioł o mocy max 21 ze wzgl. na wyrzut spalin przez ścianę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Immergas Victrix 12kW z modulacją od 1,9kW, albo Junkers Carepur Smart 14kW z modulacją od 2,9kW.

 

Patrząc na moce - lepszy Immergas, patrząc na okoliczny serwis to Junkers.

Junkers reklamuje sie taż jako wyjątkowo cichy.

 

Biorąc pd uwagę, że będe miał płytę fundamentową, a to z wylewką 25cm betonu, plus ściany z silikatów, to myśle, że da się tak ustawiś pracę kotła, żeby nie taktował zanadto w okresach przejściowych.

 

Też zamierzam wyprowadzić spaliny przez ścianę.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień urlopu poświęcony na odwiedzenie trzech pobliskich hurtowni, dogranie cen i ustalenie warunków współpracy.

Oczywiście wcześniej wysyłałem zestawienie materiałów, aby hurtownie miały możliwośc wstępnej kalkulacji cen.

No i niestety...

 

Nie jest opłacalne (choć jest na pewno wygodne) decydowanie się na zakup wszystkich materiałów do SSO w jednej hurtowni.

Każda potrafi dać dobrą cenę na 2-3 pozycje i baardzo przeciętną na 4 inne. I suma wygląda ostatecznie bardzo podobnie.

Przy czym oferty "nie podlegają segmentacji" i sa aktualne jedynie przy całościowym zamówieniu.

 

Dałem im jeszcze tydzień na przemyślenia i choć podejrzewam ,że żadna nie złoży kompleksowej, dobrej oferty, to sądzę, że zdecydują się na segmantację.

Jak nie, to allegro :)

Choć to mniej wygodne, bo materiały trzeba przyjąć na swój plac w całości.

 

Pozytywy, to wynegocjowana cena na beton: 210zl za m3 B30, 168zl za m3 B10.

Wszystko na fakturę, z transportem i pompą.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrodur zapłacony, silikaty i stal jeszcze do niewielkich negocjacji, pozostaje kwestia dachówki.

Fajnie byłoby zdecydować sie już teraz, gdyż paru producentów zapowiada podwyżkę od marca...

Podobaja nam się dachówki płaskie - grafit, lub antracyt.

Praktycznie decydowany byłem na dachówkę betonową Braas Tegalit, ale na żywo nie wygląda ona ak dobrze, jak w foldeach :)

Poza tym, sprzedawcy byli jednomyślni- każda ceramiczna lepsza od betonowej.

Do wyceny dałem:

Koramic Actua:

actua1.jpg actua2.jpg

 

Braas Turmalin

turmalin1.jpg turmalin2.jpg

 

Tondach Figaro:

figaro.jpg

 

A wyceny ?

 

Actua 19200, Turmalin 18600, Figaro 16800 - same dachówki, bez folii, spinek, rynien

No i cóż, Actua podoba mi się najbardziej, Figaro jest sporo tańszy, Turmalin bardzo podobny do figaro, lecz droższy...

W sobotę jedziemy z Żoną zobaczyć je na żywo, choć te 4x3 dachówki na wystawkach nie oddają obrazu połaci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć jaka cenę masz na styrodur i silikaty?? ja zaczynam na początku września domek to przy cyprysowej 2 bis z małymi zmianami, tez na płycie, tez silikat tyle ze 24 i identyczny wynik OZC, kociołek też planuje immergasa badź junkersa:) bedę podgladał i kibicował. Edytowane przez adamfcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basf XPS 3035 CS za 419/m3. Dostalem też niższą o kilka zł ofertę na Synthos.

Bloczki 1,85 za 12cm i 3,25 za 18cm (pełny) z Sil-Pro, oraz odpowiednio 1,80 i 3,08 z Grupy Silikaty.

Sęk w tym, że na placu te bloczki z Sil-Pro preentowały się lepiej.

 

A budżet ? 300tyś do wprowadzenia, później jeszcze trochę na estetykę obejścia. Chcę zrobić wentylacje mechaniczną, ocieplenie i proste prace wykończeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...