Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A wiatrołap masz ogrzewany? Bo gdzies wyczytałem ze jak się w nim nie grzeje to nie powinno byc wywiewu.

W kuchni dawales 2 wywiewy czy 1? bo nie wiem czy daje się 1 wywiew do okapu plus 2 jako kuchnia, czy jeden na okapie wystarczy ?

 

Ogrzewany - jedna pętla z sypialnią.

Wywiew w okapie ? Okap w kuchnia WM ?

Nie mam okapu, a pochłaniacz. Jeden anemostat z dwoma przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki. Pisałeś że masz połączone wc z sypialnią i wiatrołap z kuchnią. Jak to się sprawdza? Nie masz problemu z ustawieniem wyższej temp w wc i jednocześnie niższej w sypialni? Da się to wyregulować? U mnie pętla od wc wychodzi mi 27m (wraz z dobiegiem) i nie wiem czy robić ją osobno czy połączyć z korytarzem. Wówczas razem było by to ok. 55m. Podobnie mam z wiatrołapem. Tam będzie mi ok 43m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się "ustawić" wyższej temperatury w WC, a niższej w sypialni, jeśli są one na jednej pętli.

 

Mozesz to zaprojektować, zasilając WC początkiem pętli, a pózniej wychodząc nią na sypialnię.

U mnie wiekszośc WC to powrót pętli, choc zasilanie tez przez nią przechodzi.

Temperatury są tam takie same. 20C tu i tu naprawdę w niczym nie przeszkadza....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz regulować zagęszczeniem, musisz tylko uważać, żeby nie przegiąć i nie zrobić tam 24C.

Swoją drogą dla mnie nawet 23 to byłoby za dużo, chyba, ze to WC z prysznicem.

U mnie jest tam temperatura pomiędzy sypialnią(20C), a salonem (22C)

 

Rozdzielacz to Gorgiel, a zawory służą do regulacji przepływów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz to Gorgiel, a zawory służą do regulacji przepływów.

 

Przepływów nie regulujesz rotametrami? Nie wiem czy się rozumiemy, chodzi mi o te zawory na dolnej belce, te białe (odcinające). Czy są one potrzebne? Są wersje rozdzielaczy do podłogówki z tymi zaworami i bez.

Edytowane przez hektor80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać o płytę. Z tego co przeczytałem to pomiędzy zagęszczonym piaskiem a styrodurem masz chudziak. Pierwsze pytanie czy jest to potrzebne. Drugie to rozprowadzenie kanalizacji. Rozumiem rozprowadziłeś ją w piasku. Później zalałeś chudziakiem. Później wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać o płytę. Z tego co przeczytałem to pomiędzy zagęszczonym piaskiem a styrodurem masz chudziak. Pierwsze pytanie czy jest to potrzebne. Drugie to rozprowadzenie kanalizacji. Rozumiem rozprowadziłeś ją w piasku. Później zalałeś chudziakiem. Później wiadomo.

 

Chudziak nie jest potrzebny, ale tez nie jest drog - u mnie 2 tyś zł.

Konstruktór dał inna opcję - bez chudziaka, ale z głębszą wymiana gruntu. Wtedy musiałbym wprowadzić cięższą zagęszczarkę, a wokół miałem domy, nie chciałem aby mi sąsiedzi przylecieli, że im ściany sie rysują. Poza tym, zawsze jeste jakas ochrona dla XPS, jakby jakiś gryzoń pod dom się podkopał.

Kanalizacja w piasku pod chudziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...