Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Update stanu ogrodzenia:

Zamontowane wszystkie kosze (7) wypelnione 1,5.

Mozolna to praca, bo nie chcialem granitu wsypywanego, a ukladany.

To oznacza drozszy kamien i czasochlonna prace.

Dziubie sobie po2h dziennie, w sobote wiecej. Oby do jesieni :)

https://photos.app.goo.gl/ZZtfSQcsNTjJaqRp8

https://photos.app.goo.gl/BfcZTvAo4hCYNR6v5

 

Poki co, zamowilem 4t kamienia za 750zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie mam właczonej cyrkulacji. W sumie, to przypomnialem sobie o niej kilka miesiecy po wprowadzeniu, ale kiedy chcialem włczączyc, okazalo sie, sie pompa cyrkulacyjna brzeczy i sie grzeje, jakby byla zablokowana.

Zawiadomilem instalatorow, zeby wpadli to zobaczyć, ale najpierw oni nie mieli terminu, potem mnie nie pasowalo i jakos o temacie zapomnialem...

W sumie łazianke mam zaraz za sciana i ciepłą wodę natychmiast, WC tez nie jest daleko, a w najbardziej oddalonej kuchni rzadzi zona, a nie meldowala o dyskomforcie zwiazanym z opóźnieniem ciepłej wody.

Tak więc niic nie robię w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jakby wczoraj położona - bez śladów oklapnięcia, naciągnięcia, przeciekania.

 

Aktualizacje stanu ogrodzenia:

 

 

4,5 z 6 koszy ułożonych. Nie sądziłem, że to AŻ TAK żmudna robota i postępy widać dopiero pokilku godzinach pracy (czyli po sobocie, na przykłąd)

A teraz zostały tylko soboty, o ile pogoda będzie łąskawa.

Ale sąsiedzi mi dopingują i to jest fajne.

 

https://photos.google.com/photo/AF1QipPRa87TZsYQhVE4gZlBOysxAOSCxS9lRP4I26yX

https://photos.google.com/photo/AF1QipNZfkHPmwvpqc5bqjvKsbLt2Hb_Y_Ik8iW3mNQt

 

Koszty:

- Rozbiórka starego ogrodzenia: 600zł

- Siatka i słupki ogrodzenia tymczasowego: 200zł

- Ogrodzenie (kosze i panele): 5500zł

- pospółka (na razie 2,5T), cement (21 worków): 320zł

- płyty na szalunki: 180zł

- zbrojenie do ław: 160zł

- 3t granitu łamanego - 500zł

- 3t granitu poprodukcyjnego - 1000zł

 

20181112_092706.jpg

20181112_092741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak sobie dajesz radę ze smogiem? Na jakim filtrze pracuje reku? U mnie we wsi (tam gdzie szkoła i przedszkole) 250% normy. Stare chałupy rządzą niepodzielnie. U mnie pod lasem nie czuć tego uderzenia, ale nie łudzę się, że jest specjalnie lepiej. Zastanawiam sie nad maskami na twarz bo trudno rankiem wejsc do przedszkola, a do domu nad jakimś skrzyniowym filtrem chyba ze F7 sie nada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie dajesz radę ze smogiem? Na jakim filtrze pracuje reku? U mnie we wsi (tam gdzie szkoła i przedszkole) 250% normy. Stare chałupy rządzą niepodzielnie. U mnie pod lasem nie czuć tego uderzenia, ale nie łudzę się, że jest specjalnie lepiej. Zastanawiam sie nad maskami na twarz bo trudno rankiem wejsc do przedszkola, a do domu nad jakimś skrzyniowym filtrem chyba ze F7 sie nada.

 

F6, bo nie mam skrzyniowego, a F7 przy tej powierzchni dławi nawiew.

Niestety, reku mam podwieszony w pomieszczeniu technicznym, 30cm od sufitu i jest tam trochę mało miejsca na skrzynie ale być może latem to ogarnę.

Druga opcja to na strychu, zaraz a czerpnią, tylko filtr przy jednostce jest lepszym rozwiązaniem.

 

W domu mam oczyszczasz powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeprowadzałem pomiarów PM, ale wiosną, latem kiedy drzwi tarasowe są otwarte i spor powietrza przedostaje się do domu skutecznie oczyszcza z pyłkąw drzew i traw. Zimą powietrze jest "przyjemniejsze", kiedy działa.

MAm Sharp FU-Y30EU-W, kupie chyba jeszcze jednego, żeby mógł działać w sypialniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wstawię jeden do salonu na dole i po jednym mniejszym do dzieci. :) Eh, Śląsk. Chodź i tak u mnie w centrum dziś na zielono. Widzę, że w Przyszowicach mają zwykle na czerwono , co potwierdzam. Gdy jade do Europy Centralnej to zwykle u nich zabija. Chyba jest tam pogórnicza niecka i kilka małych zakładów, kótre potęgują zanieczyszczenie. A i bliskość ciepłowni Gliwickich i węzła A4 i A1. U Ciebie to już w ogóle piekło na Ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...