Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć, przeczytałam Twój dziennik i mam pytanie odnośnie konstrukcji. Mam dość podobne warunki gruntowe tj. piaski sredniozagęszczone plus kopalnia bez eksploatacji pod działką i bez szkód jako takich. Czy miałeś w warunkach z kopalni wyszczególnione wstrząsy górotworu? U nas są do 300mm/s2 , projektant juz nam zapowiedział słupy, widzę, że u Ciebie takich słupów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pomyliłam elektrownie z kopalnią :oops:

edit; A jeszcze jedno, pisałeś, że jestes zadowolony z celulozy ze wzgledu na akustykę, widzisz po czasie jakieś wady celulozy? Moj projektant tylko prychnął na ten pomysł "gazety chce mieć Pani w stropie?" Chyba nie jest to popularny materiał pomimo swoich zalet.

Edytowane przez nowa7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj projektanta w czym "gazety" sągorsze od wełny :)

Ja jestem zadowolony, tak, jak byłem bezpośrednio po aplikacji.

Materiał był wdmuchany starannie, dotarł do wszystkich zakamarków, osiadł równomiernie i trochę mniej, niż się spodziewałem.

Co do akustyki - kiedy jestem głębiej na strychu i chcę zawołać żonę, to jeśli nie przebywa ona w okolicy wyłazu strychowego, to nie ma szans, by usłyszała..

Jeśłi jest w kuchni, po przeciwległej stronie domu, a ja "nad kuchnią" to mogę zdzierać gardło, a nie przyjdzie :)

Mam 5cm wełny akustycznej Rockwool, na niej 33-36 cm celulozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do akustyki - kiedy jestem głębiej na strychu i chcę zawołać żonę, to jeśli nie przebywa ona w okolicy wyłazu strychowego, to nie ma szans, by usłyszała..

Jeśłi jest w kuchni, po przeciwległej stronie domu, a ja "nad kuchnią" to mogę zdzierać gardło, a nie przyjdzie :)

Mam 5cm wełny akustycznej Rockwool, na niej 33-36 cm celulozy

 

Taka akustyka cieszy. :) Jakie masz schody na stryszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka akustyka cieszy. :) Jakie masz schody na stryszek?

 

http://www.kronmat.com/pl/schody-strychowe/optistep/olk-better/

120x70cm.

Na gore klapy nakleilem jeszcze ok 1.5cm piankę, pokryta folią Alu, bo mi została z innego zastosowania.

 

Układalem na tych ponad 100m2 stropu płyty Rockwool i nie byla to przyjemna robota, a ponoć plyty i tak lepsze, niż mata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności :)

Zawsze mogę zamiast tej maty wkleić 3cm płytę PUR i U poprawić, ale jak już człowiek zacznie mieszkać, to takie nieodczuwalne drobiazgi idą w niepamięć, jeśli tylko koszt sezonu grzewczego pokrywa się z przewidywaniami z OZC

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej fotohobby ;) Mam pytanie co do obliczeń z OZC i jak to się ma cała ta teoria do praktyki ? Czy to co wyliczył Ci Asolt pokrywa się w rachunkach? Czy może uważasz że to były stracone pieniądze i nie potrzeba tego robić? Ja idę Twoim tropem i czerpię sporo z Twojej budowy,jestem już po odwiertach a teraz chcę zrobić OZC żeby dobrać odpowiednie źródło zasilania dla domu,takie które mnie nie zrujnuje.Budować chcę z bardzo podobnych materiałów co TY dom ok 140m2 z garażem na dwa auta i i użytkowe poddasze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia sie sprawdziły - zuzywam nawet nieco mniej, ale to dlatego, ze zimy są łagodniejsze, niż przyjmuje to program.

Czy były niezbędnie ?

Powiem tak - w sytuacji, kidy grzeje gazem i najmniejsze kotły to 12kW, to czy moj dom mialby 3,5, czy 4,2kW obciazenia cieplnego i tak niczego by nie zmieniło. OZC jest tylko weryfikacją, czy coś w izolacji domu nie zostało spartolone.

W przypadku, gdy ktoś zamierza ogrzewać powietrzną pompą ciepła, OZC jest duzo bardziej przydatne - po pokazuje, jaką oc musi miec pompa, by w temp -20C ogrzac dom, jak trzeba ją przewymiarować, zeby ogrzewać w 2. taryfie.

A na slabszej pompie mozna oszczedzić czasem i 2 tys zł, wiec obliczenia są tego warte.

 

Kiedy je zlecałem nie wiedziałem, czym będę ogrzewał dom, ale faworytem była wówczas pompa PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod rozwagę P.C. ale dobra z takiego Daikin to już wydatek ok 30 tyś do tego pv za ok 20tyś więc w tym momencie robi nam się niezła suma.Pytałem o OZC bo nie wiem jakich rachunków za gaz się spodziewać i czy nie dać obliczyć tego za wczasu i jeśli będą prognozy na wysokie koszty ogrzewania to zawsze można użyć lepszych materiałów lub cos poprawić żeby rachunki mnie nie pożarły.Można wiedziec jakie koszty takie ozc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hej.Wydaje mi się że kiedyś pisałeś że chciałeś montować reku + gwc. Mogę wiedzieć czemu zrezygnowałeś?

Ja mam reku+GWC ale po taniosci bo przy okazji wykopu pod płytę zapodalem 40mb rurki także koszt ok.300zl.

Jeśli wyjdzie Ci drożej to odpuść bo nie warto. Niczemu to nie służy oprócz nie zamarzania wymiennika w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...