Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

Trzeci dzień pracy . Dziś ekipa zapukała do bram o 6.40.

Cel - ułożenie styropianu.

Panowie szybko przenieśli w pobliże płyty połowę zakupionych przez mnie opakowań BASF'a i wzięli się za ukłądanie i klejenie.

Dlaczego tylko połowę ? No cóż, zdecydowałem się jednak pod płytę wrzucić 10cm XPS, a dopiero na płytę kolejne 10cm izolacji, już niekoniecznie XPS, a raczej EPS 200, głównie z uwagi na łatwość poprowadzenia instalacji..

Tak więc, póki co, zostałałem z 50 opakowaniami (każde po 0,3 m3) BASF'a, zajmującego 3/4 garażu.

Gdybym pomyślał 3 tygodnie wcześniej kupiłbym o połowę mniej styroduru...

Będę starał się sprzedać te 15m3, bo nawet, jeśli dam cenę niższa od tej na znanym portalu aukcyjnym to niewiele stracę, a będę mógł kupić tańszy EPS o wystarczających z naddatkiem parametrach.

Ktoś chce XPS ?? :))

 

Swoją drogą, Styrodur BASFa jest jednak rewelacujny, jeśli chodzi o twardość i wytrzymałość mechaniczną...

 

Kilka zdjęć, po tym zakończeniu prac:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

jutro wiązanie zbrojenia, w poniedziałek wiązanie zbrojenia, we wtorek wiązanie zbrojenia :) i , jeśłi czas pozwoli, wylewanie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No z przesyłką to największy problem, może "zjeść" moją dobrą enę. Ale poszedł priv.

 

Tymczasem w sobotę ekipa zjawiła się w skłądzie 3/5 i zaczęła zazbrajać płytę. Tą robotę muszą wykonać do końca wtorku, gdyż w środę rano mój kierownik wyjeżdża na parę dni, a przed zalaniem płyty chce (musi :) ) odebrać zbrojenie.

 

image020.jpg

Magazyn zbrojenia, czyli wszystko wg średnicy i długości

 

 

image019.jpg

Pierwsze elementy zbrojenia dolnego

 

 

image016.jpg

Mały miłośnik budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

gratulujemy rozpoczęcia budowy.

Budujecie domek bardzo podobny do "naszego"-z projektu indywidualnego, dokumentacja zgromadzona, decyzja PnB wydana, media w trakcie załatwiania. Teraz tylko czeka na powiadomienie Starostwa Powiatowego o rozpoczęciu robót budowlanych z siedmiodniowym wyprzedzeniem dołączając oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu obowiązków...jeszcze tydzień i temat ruszymy,a później

1) wytyczenie geodezyjne obiektu w terenie

2) wykonania niwelacji terenu

 

Powolutku robimy rozeznanie w cenach materiałów budowlanych na płytę fundamentową/ piasek, styropian na opaskę, XPS, stal

 

Póki co ziemia mokra, więc czekamy na ciepełko, no a potem zaczynamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście przyszedł ten dzień, że po powrocie z pracy i wstąpieniu na budowę nieco podniosła mi się ciepłota ciała :)

Po pierwsze, okazało się, że dostawca dystansów betonowych pod zbrojenie, który mial przwieźć na budowę kilka ich rodzajów, przywiózł tylko jeden rodzaj, bo jak się tłumaczył "okazało sie, że dla 50mmm ma jeden rodzaj".

Ekipa (która przyjechałą dziś bez szefa) przyjęła dystanse, na zasadzie "jak sie nie ma co się lubi..."

Sęk w tym, że zależało mi na dystansach prostopadłościenych, a otrzymałem tzw. "kość", czyli:

foto_Full.jpg

generalnie niespecjalnie nadającą się do układania na styropianie, co mojej ekipie najwyraźniej nie przeszkodziło. gdyż dziarsko dla próby ułozyła sobie dystanse w jednym z naroży płyty. Zeby było ciekawiej, zamiast w pozysji pionowej (50mm), ułożyła "kość" poziomo (czyli na 30mm), po czym dystans wszedł na pół cm w XPSa i z projektowych 50mm otuliny, zrobiło sie jakieś 25 :/ :

 

image021.jpg

 

Ufam, że była to tylko nic nieznacząca próba :)

 

w każdym razie znalazłem parę starych kołków do styropianu, wziąłem brzeszczot i przygotowałem Panom na jutro coś takiego:

 

image022.jpg

 

przełożyłem go jeszcze, aby podpierał dolny pręt i ...

niech mają, na wzór :)

 

aha...

I pojechałem po 150 kołków do styropianu :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście przyszedł ten dzień, że po powrocie z pracy i wstąpieniu na budowę nieco podniosła mi się ciepłota ciała :)

 

Ufam, że była to tylko nic nieznacząca próba :)

 

w każdym razie znalazłem parę starych kołków do styropianu, wziąłem brzeszczot i przygotowałem Panom na jutro coś takiego:

 

 

niech mają, na wzór :)

 

aha...

I pojechałem po 150 kołków do styropianu :)

Dzięki za podzielenie się doświadczeniem :) Też mam mieć podłogę zbrojoną i już wiem czego pilnować :D

Dobra robota :yes: .

Fachowcy pewnie by uznali że to jest dobre :mad:

Prosimy o więcej fotek ze zbrojenia:D :popcorn::popcorn::popcorn: ( Zwłaszcza z okolic rur pionowych od kanalizacji:D)

Chętnie się podszkolę , żeby mi potem fachowcy kitu nie wciskali:D

Pogodę macie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Panowie rozłożyli tylko kilkanaście dystansów z około 250szt, jakie mają być ułożone - zresztą może dlatego tak mocno weszły w XPSa.

Jutro rano krótka rozmówka, a potem rozjeżdzamy się do pracy ;)

 

Swoją drogą, coraz więcej zbrojenia leży już na swoim miejscu, a "magazyn stali" na działce nadal imponujący.

Bezdeszczowa pogoda ma utrzymać się do środy, potem delikatne opady pod koniec tygodnia, co mnie cieszy, bo pomogą w pielęgnacji betonu i oszczędzą wodę :)

 

Parti i Mariusz, witam Was w moim dzienniku. Mam nadzieję, że będziecie się dzielili swoimi postępami.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie praca, płyta super !!

 

Proszę podaj ile wyszło stali na zbrojenia , rozmiary stali

no wiesz, tak wszystko po kolei ,ile i gdzie kupowałeś !:)

 

Bo wiesz ,mój projekt niemal tych samych rozmiarów,

i Twoje budowanie bardzo mi pomaga w przygotowaniach

do budowy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.G., szczerze mówiąc na rysunku ta płyta nie wygląda na tak masywną. Na 132 m2 powierzchni i 26 m3 betonu trafia 2970 kg stali, co jest standardem, patrząc na inne projekty.

Dozbrajane są krawędzie, prętami fi8, wygięmi w U, na długość 1m, co 70cm.

W narożach te pręty krzyżują się , stąd wrażenie ścisku stali.

W projekt masz na pierwszej stronie dziennika. Wtedy większość obciążeń miała być przenoszona na ściany zewnętrzne, później zdecydowałm, że wiązary będą oparte także na ścianie wewnętrnej, dla wyrównania naprężeń.

 

RD2011, jest prawie 3tony stali, wykazu stali nie podaję, bo to w sumie zależy od preferencji konstruktora. Betonu 26m3.

Wszystko kupione w okolicznych hurtowniach, tak się sklada, że styrodur w jednej, stal i bloczki silikatowe w drugiej, a beton w trzeciej.

Tak było najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbrojenie robi wrażenie. Mozna by pomśleć iż jest to zbrojenie stropu bunkra :D Zatem za chwil parę będzie stan "null" :p

 

Stan null już jutro. Pompa i cztery gruszki podjadą o 12.

A to oznacza, że można podliczyć:

 

KOSZT PŁYTY FUNDAMENTOWEJ

Najpierw, dla porządku koszty które nie są związane stricte z płytą fundamentową, ale które trzeba ponieść rozpoczynając prace budowlane:

- geodeta: 450zł

- deski calówki (m3) + gwoździe: 670zł

RAZEM: 1120 zł

No i koszt samej płyty (pow zabudowy 132m2):

 

- koparka (6.5 h ): 780 zł

- piasek (60t): 1500 zł

- wapno (5 worków): 77 zł

- kanalizacja: 575 zł

- XPS (32m3): 13400 zł (zużyłem go tylko połowę, resztę dam na płytę, albo sprzedam i kupię EPS100, czym zyskam około 2500zł)

- pianka do XPS, 3 puszki: 75 zł

- drut wiązałkowy 20kg: 94 zł

- chudy beton B10 16m3: 2540 zł

- folia 0.3 150m2: 211 zł

- dystanse betonowe 50mm, 300szt: 192 zł

- stal (2,9t): 7800 zł

- beton B30 (27m3): 5680 zł

- robocizna: 10000 zł

 

RAZEM: 42920 złczyli 325zł/m2

 

Jeżeli zdecyduję sie sprzedać pozostałość XPSa i kupić zwykły EPS pod wylewkę, zejdę do 40tyś zł.

 

A teraz ciekawa kwestia. jak szacowałem koszt płyty przy robieniu kosztorysu ?

Wyliczyłem go na... 43300zł :)

Jest OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...