Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE - jakie rury do ogrzewania podłogowego


KotSylwester

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 487
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, przymierzam się do położenia ogrzewania (co, podłogówka) i zastanawia mnie sprawa rur, na czym polega różnica miedzy rurami (16x2) Kisan kosztującymi 600zł/200m a Diamond 300zł/200m. Czy tylko marka wpływa na cenę? Bo rury wyglądają identycznie, ich budowa także jest identyczne, więc o co chodzi? Złączki zastosuje Kisana ale przy rurach to sam już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Tak solidnie mam wykonaną podłogówkę, że nie mam obaw, żeby gdzieś się ratować kaloryferami - oprócz oczywiście drabinek w łazienkach których głównym walorem ma być estetyka i funkcjonalność.

O dziwo moje badziewne rurki będę zasilać wodą z kominka. Pewnie się rozwarstwią... Pewnie jak bym kupiła hepworth to bym mogła kopcić ile las dał ;)

Ale tutaj też fachowcy są zgodni jak co do markowości rur - podłogówka nie grzeje, grzeją tylko gorące kaloryfery dlatego się robi podłogówkę na powrocie.... ;)

 

Czy solidnie to się okaże za parę lat. A nie teraz. Czytając posty dochodzę do wniosku że anetabo namoczyła d..ę i tak się broni i usprawiedliwia. Ja z doświadczenia wiem że produkty chińskie nie są w większości dobrej jakości. Każdy kupuje na co go stać i co uważa za słuszne więc nie widzę potrzeby "kłócenia" się że ktoś jest głupi bo przepłaca a ktoś jest mądry bo kupuje najtaniej i odwrotnie. wszystko wyjdzie po jakimś czasie w użytkowaniu. Tylko ciekawi mnie czy się ktoś przyzna z zachwalających. Ja dopiero zaczynam centralne mam zamiar robić samemu i stawiam na firmę wavin mam ją w cenie 2,35 za metr kupiłem już 400 m i mam zamiar jeszcze drugie tyle do kupić rozdzielacz kan. To jest mój wybór i nikomu nic nie narzucam i nie zarzucam. Chociaż miałem problem niedawno z polskim produktem to do made in china nikt mnie nie przekona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No to odnawiam temat ogrzewania podłogowego

Kto jest faktycznie producentem rury PEX do ogrzewania podłogowego.

Co innego piszą na stronach, co innego jest w katalogach - jeszcze inaczej przekonują sprzedawcy, a nie zapominając o samych instalatorach.

- Rurka HERZ to około 3zł/mb

- Rurka DIAMOUND to około 1,5 zł/mb

- Rurka WAVIN - około 2,5zł/mb

 

Deklaracje, atesty i charakterystykę maja baaardzo podobną.

Różnią sie nadrukiem i cena czy faktycznie mają różną jakość odpowiadającą cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo podłogówek w życiu ułożyłem i montujemy ich coraz więcej do pomp ciepła...

Zazwyczaj używam purmo i hoterfilda od czasu do czasu kana z systemu blue floor i szczerze mówiąc nie chciałbym komuś zakładać perfexima czy idmar...

Przede wszystkim jaku tu dać 10 letnią gwarancję na wykonaną instalację na takich wynalazkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chciałem kupować rury Wavina kub niebieską Kan. Jednak sklep, w którym kupowałem rozdzielacze i inne materiały do wody (mam na Pex'ach) polecił mi Diamonda podając dokładnie takie same argumenty jak pojawiały się już tutaj. Ponoć różnica jest taka, że wszystkie droższe rury mają dobry marketing i dają spokój instalatorom kosztem inwestorów. Na you tube znalazłem test ciśnieniowy tej rurki i wytrzymała 150% obciążenia normowego (które jest i tak dwa razy wyższe niż najwyższe jakie może mnie spotkać). Nie przesądzam, ale na pewno rekomendacja instalatora mnie nie przekona, po tym co do tej pory widziałem na swojej budowie w wykonaniu tzw fachowców. Podobno wszystkie holete gołębiewski są zrobione w 100% na rurach diamonda - taką informację dostałem właśnie od gościa z tego sklepu. To by jednak oznaczało, że przepłacać nie warto. Czuję też, że rura kan niebieska jest produktem w miarę oryginalnym i nowoczesnym, który trudniej podrobić, a więc budzi moje zaufanie. Wavin jest jakby bardziej noname'owy z wyglądu i nie da się sprawdzić co to de facto jest. Cena Kan blue do przyjęcia choć dokładnie dwa razy większa od diamonda. Na razie mam na rozdzielaczach wodę użytkową na diamondzie i jest bezproblemowo.

Edytowane przez Kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czuję też, że rura kan niebieska jest produktem w miarę oryginalnym i nowoczesnym, który trudniej podrobić, a więc budzi moje zaufanie. Wavin jest jakby bardziej noname'owy z wyglądu i nie da się sprawdzić co to de facto jest. Cena Kan blue do przyjęcia choć dokładnie dwa razy większa od diamonda....

 

Czy to chodzi o taką rurę? http://allegro.pl/kan-rura-pe-rt-z-oslona-antydyf-18x2-niebieska-i2320305825.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 lat montuję .

Słyszałem o jednym wypadku awarii rury .

Okazało sie po około 15 latach ,że rura przeznaczona do wody zimnej(kiedyś tak rozdzielano) wykonanej z pe.Zaczęła się rozpadać w ogrzewaniu podłogowym.

Trudno sobie wyobrazić aby rura przeznaczona do parametrów 90 C i ciśnienia 10 bar uległa awarii w parametrach 1 bar i max 35 C.

Oczywiście można wymieniać różne firmy .Bardziej istotne jest to dla wody zimnej i ciepłej (wyzsze parametrzy pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o tej myślałem, aczkolwiek cena pokazana w linku jest dosyć szokująca. Wychodzi po 1,5 pln, czuję swąd..

 

Nie wiem czy to się czymś różni od tego: http://allegro.pl/rura-kan-blue-pe-rt-18-x-2-0-do-podlogowki-pex-i2277717751.html

Kan ma dobre materiały .A dodatkowo to 18 x 2 .mniejsze opory przepływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...