Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek w salonie- "wychodzący na pokój"


yecath

Recommended Posts

Mam problem z kominkiem oraz kominem.

Zazwyczaj kominki i kominy są schowane w ścianie, a u nas wychodzą na pokój. Salon ma 27m2.

Ma wejście od korytarza (otwarte, łukowe), wtedy jest ściana a przy niej komin i miejsce na kominek i następnie wejście do kuchni (otwarte, łukowe).

 

Tutaj tak dla podglądu...

http://i47.tinypic.com/mskcvs.jpg

 

I teraz pytanie do Was :) Jak skonstruować, wykończyć to miejsce, aby nie wyglądało ciężko i nie przytłoczyło salonu, nie zdominowało i nie zabrało zbyt wiele miejsca?

Myślimy o kozie, piecu kominkowym, kominku kaflowym albo wkładzie kominkowym. Lubimy cegłę, drewno i naturalne kolory, chociaż odrobina szaleństwa też by mogła być. Dom będzie urządzony i wykończony w stylu skandynawsko-angielskim.

Mile widziane wszelkie pomysły i inspiracje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najprościej to będzie jak udasz się do jakiejś dobrej firmy zajmującej się kominkami od A do Z, gdzie obejrzysz sobie kilka tysięcy kominków na zdjęciach i w folderach i która będzie w stanie również wykonać dobrej jakości projekt wizualny. Bo taki zwymiarowany projekt jest podstawą przy wykonaniu każdego kominka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować łuki, błagam... Nie rozumiem, co masz na myśli, pisząc. że niewiele kominków wychodzi na pokój - wręcz przeciwnie, całkiem sporo ...

A Kince chodziło zapewne o przypięcie się do istniejącego wątku :yes:

 

Tu kolejny wielki wątek kominkowy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&highlight=kominki

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yecath,twój kominek wcale nie jest taki "inny" ja sama mam kominek na środku pomiędzy kuchnią a salonem,a komin jest usutuowany w druga stronę.To że u ciebie komin jest odwrócony w niczym nie przeszkadza,bo jak zabudujesz kominek to zrówna się on ładnie z tą ścianą tak jak u ciebie na rysunku.Poprostu wkład kominowy znajdować się bedzie obok,co spowoduje że całość będzie rozbudowana na szerokość.Problem polega na tym jak go wykończyć aby nie przytłoczył wnętrza.Poniżej przykład usytuowania wkładu obok komina http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIkeMgKgI/AAAAAAAABlM/grDK4KmStTQ/s800/DSC00966.JPG http://lh5.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWJiRmq6gI/AAAAAAAABlw/e7aDQsDQmbU/s800/DSC00968.JPGhttp://cdn20.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/af/97/26/af9726044cf7771d_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpghttp://img329.imageshack.us/img329/7821/galeria274yb8.jpg Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To zdjęcie ciężkiego kominka akumulacyjnego wymurowanego z połówki cegły szamotowej, która potem była bielona specjalistyczną farbą przeznaczoną do wykończeń kominków tzw. "ciepłych". Ramka wokół paleniska jest z kafli wielkowymiarowych.

Kominek stoi w domu "prawie że" pasywnym (do pasywności zabrakło inwestorom uszczelnienia domu membraną foliową) 3-4 godziny palenia i rozładowanie ciepła w przeciągu następnych 20-tu godzin. Ale też można palić w nim rekreacyjnie otwierając żaluzje kratek kominkowych i powodując konwekcję powietrza we wnętrzu zabudowy.

Taka zabudowa ma tę zaletę że jak się zabrudzi to można go pomalować w jeden dzień i wygląda jak nowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...