Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Akurat Antracyt w skórce ma jedną wadę, o wiele bardziej widoczne na nim są jakiekolwiek zabrudzenia, nawet niby sucha dłoń widoczna jest jakby posmarowana masłem była, tu jest wyższość struktury drewna ale też struktura drewna daje wrażenia różnych odcieni, i tak jak napisał grzeniu666 - zmiana kąta, chmurka na niebie czy cokolwiek i już kolor widzimy inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem oba antracyty, i wybrałem "kornika", bo z małej odległości (metr-dwa?) "pomarańcza" wydawała się całkiem gładka, a z "kornika" majaczyła tam jakaś struktura. To mi jak pamiętam bardziej przypasiło. Wtedy :D

 

@nw, ale ja napisałem coś przeciwnego :) odbieramy ten kolor tak samo, bo i całe otoczenie się zmienia w innym (naturalnym!) świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odbieramy ten kolor tak samo, bo i całe otoczenie się zmienia w innym (naturalnym!) świetle.
Nie do końca tak jest, zwłaszcza w antracycie widać niby ten sam kolor a odcień może być inny, wystarczy popatrzeć na te same okna pod różnym kątem.

Zetka - powiedzieli Ci, że niepopularny? Ostatnimi czasy najbrzydziej rozpowszechniony kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., macie rację, kapituluję z tymi zdjęciami.. :sad: Nadal jednak podtrzymuję że te antracyty są różne :popcorn:

 

fotohobby

Zgodnie z tym co wskazuje grzeniu, masz na pewno bardziej wyczulone postrzeganie barw, więc wierzę, że rozumiesz o co chodzi i w przypadku okien MS bynajmniej o kolor nie muszę się martwić.. :)

 

Pewności nie mam co do heki.. A może ktoś montował ich antracytowe okna w okolicach Poznania-Łodzi? W przyszłym tyg. wybieram się w trasę, więc mogłabym gdzieś ukradkiem podejrzeć jak wyglądają na żywo ;)

 

grzeniu666

Też mamy grafitowy/antracytowy dach (dachówka) który bynajmniej nic w sobie z niebieskiego/granatu nie ma i również chciałabym żeby spasowało z oknami.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy z mężem na etapie wyboru okien i proszę nie krzyczeć, że już było itp, bo TAK jestem w trakcie ciągłego czytania o oknach (Temat: OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie? -> strona 1167 - już niedaleko do 1308 ).

Powiem co nas interesuje itp.

Domek jest nowy, jednorodzinny w zabudowie prawie kwadrat. Wstępnie z mężem ustaliliśmy, że interesują nas 3 szyby w ramie 90mm lub mniejszej, ale nie 70mm. Do oszklenia będzie też garaż i piwnica. W domu lepsze okna, a w garażu (wolnostojący) i piwnicy już 70mm z 2 szybami.

Ogólnie chciałam zapytać o ciepły montaż (taśmy paroizolacyjne). Montaż w strefie muru. Jedni mi mówią, że to dobry wybór, drudzy, że nie ma sensu, że to nic nie daje, a jest droższe. Nie wiem, może jeszcze nie doszłam do wątku gdzie o tym piszą i plusy i minusy tego rozwiązania, więc chciałam tak na szybko Was o to popytać

 

Czekam na spłynięcie ofert od producentów/przedstawicieli (wtedy będę Was pytać, która lepsze, sensowniejsza).

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. (idzie czytać dalej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....chciałam zapytać o ciepły montaż (taśmy paroizolacyjne). Montaż w strefie muru. Jedni mi mówią, że to dobry wybór, drudzy, że nie ma sensu, że to nic nie daje, a jest droższe.....

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127851-OKNA-CIEP%C5%81Y-MONTA%C5%BB-w%C4%85tek-zbiorczy-spos%C3%B3n-monta%C5%BCu-opinie-czy-warto

miłej lektury a i tak decyzja do Ciebie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna PCV, standardowe wymiary i parametry (takie, które wszyscy mają w ofercie; nie szukam okien do modelowego domu pasywnego, tylko hali produkcyjnej...)

Znany, w sensie o zasięgu ogólnopolskim

Kto jest tańszy od Drutexu i spełnia te kryteria?

Edytowane przez themichals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Okna PCV, standardowe wymiary i parametry (takie, które wszyscy mają w ofercie; nie szukam okien do modelowego domu pasywnego, tylko hali produkcyjnej...)

Znany, w sensie o zasięgu ogólnopolskim

Kto jest tańszy od Drutexu i spełnia te kryteria?

 

No to mi się podoba najbardziej - znany w ujęciu ogólnopolskim :) to ja z tanich znam D i D :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem co w tym śmiesznego. Nie pytałbym na forum o jakiegoś lokalnego Janusza, który kupił w 92 r. zgrzewarkę i wszystkim mówi "bedziesz zadowolony".

 

Wybacz ale w moim odczuciu szukasz taniochy podpartej ogólno-polskim prestiżem - i na co liczysz ???

Jeżeli chcesz taniej od D to tylko D i nic więcej choć ja znam tańszych ale nie o takim zasięgu jak sobie życzysz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...