Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Oknoplast dodaje podwójną termo ramkę. Przedstawiciel tej firmy tak mi powiedział,że Wsp. U= wyniesie 0,9 dla całego okna.

 

Oknoplast mocno się reklamuje więc sporo osób je zna (czytaj laicy),natomiast o oknach Vetrexu niewiele wiem.

Dlatego mam dylemat czy ze spokojem można wybrac te okna.

Panowie warto zrobić montaż z użyciem taśm paroszczelnej i paroprzepuszczelnej. Firmy życzą sobie za tą fatygę tyle samo co za montaż. W dodatku Na oknach Vetrex przygotowanie wnęk okiennych po stronie klienta, co powoduje dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie otworów zawsze powinni być po stronie klienta, a jeśli nie jest to nie licz na to, że będzie to za friko

Portos - nie ma stałem wartości Uw okna - od tego zacznijmy. Ono zależy od wymiarów, liczby kwater, faktycznie ramki dystansowej ale też szyby i to w znaczącym stopniu jak i samego profila

Zacznijmy od tego że te 6 komorowe Platinium jest, o ile dobrze pamiętam, 70 mm czyli.... czyli na siłę wciśnięto szóstą komorę w normalne okno pięciokomorowe. Wieć jakby z założenia ktoś Cię chce zrobić w balona. Później wykorzystuje Twoją niewiedzę gadając głupoty o Uw. I dalej można ciągnąć jak to pięknie potentat na rynku, zamiast rzetelnie informować klientów o faktycznch parametrach swoich produktów wykorzystuje tylko marketing by je sprzedać bazując na niewiedzy i Waszej naiwności, szanowni klienci.

Vertex Charlie chwali tu od czasu do czasu, a jako, że jest to człowiek z branży, na dodatek mający nieuzasadniony wstręt do okien PVC, tym bardziej należy przyjąć, że wyrób jest OK.

Powiem szczerze.

Nie tylko mnie coraz bardziej wkurza polityka Oknoplastu. Dobry to producent ale chwyty jakimi się posługuje, traktując każdego potencjalnego klienta jak idiotę, są irytujące. Zresztą do Veki jestem uprzedzony od lat z innych powodów. Gdybym na dziś miał wybierać okna nigdy nie wybrałbym Veki. Prędzej Brungmana czy dalej dyskredytowane Aluplasta i oczywiście Schuco - które ciągle uważam subiektywnie za system najlepszy, i bynajmniej nie dlatego, że sprzedaję. Gdyby zależało mi tylko na obrocie handlowałbym Drutami a wybrałem coś, do czego jestem przekonany że mnie nie zawiedzie. Może też dlatego, że po włamaniu mam w domu Schuco AS60 (stare dzieje) od 14 lat i nawet nie wymagały regulacji i nie było z nimi problemów - producent MAGE Polska - nie istniejący już od dawna w produkcji okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki przypadku brałbym te cieplejsze, a tysiąc złotych w takim przypadku to nie jest dużo, zwłaszcza, ze porównujesz okna z tej samej półki jakościowej.

Inaczej..

Proponuję, żeby gość z Oknoplastu podał Uw dla takiego samego okna w swoim wykonaniu dla Platinum i Thermic 90 w wersji z najlepszą szybą dla każdego...

Wyjątkowo ciekaw jestem tych wyników.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zgadzam się z Tobą w 100% mam od Vertexa dokładną rozpiskę i dla każdego okna jest inne U.

W Oknpolascie powiedzieli,że 6 komorowa została poszerzona by mogły wejść 3 szyby.

Panowie czy to prawda że to co jest między szybami ja nazwę to srebną ramką, można zastąpić brązowym kolorem ale wtedy to będzie z plastiku?

 

Przedstawiciel z Oknpolastu miał gadane jak mało kto. Bardzo duża wiedza i krytyka konkurencji. Natomiast z Vertexu mało mówił jakby nie miał dużej wiedzy na temat produktu. Na plus,że nie jechał po konkurencji.

 

Vetrex w tej cenie zakrywa okucia a Oknpolast chce 50zł za każde skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution i Vetrex V90+ Alphaline.

 

Te pierwsze wycena wyszła 15 tys zl a drugie 16 tys zł Wszystkie 6 komorowe i trzy szybowe. Platinium ma U=0,7 a Vetrex U=0,5

 

Które wybrać ?? Kierować się tylko tym U ?

 

Wsp całego okna taki sam U=0,9

 

Okno na profilu Alphaline z szybą Ug=0,5 dla wymiaru referencyjnego 123x147cm jednoskrzydłowe ma U=0,8.

Okno PE2 z szybą 0,7 ma dla wymiaru referencyjnego U=1,0 (z szybą 0,6 będzie miało 0,9)

Mała różnica może wynikać z tego, że alphaline ma ramę 90mm a skrzydło 84mm. W PE2 jest to 70mm dla ramy i 91mm dla skrzydła w najszerszym miejscu (takie trochę podobne do Schuco Cava). Nie zmienia to faktu że Alphaline (Thermic 90 w Oknoplast) to typowe okno energooszczędne 6 komorowe i półka wyżej od PE2.

Większe różnice będą przy mniejszych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Panowie czy to prawda że to co jest między szybami ja nazwę to srebną ramką, można zastąpić brązowym kolorem ale wtedy to będzie z plastiku?

 

.....

 

OKNOPLAST Kraków nie posiada w ofercie najlepszej "ciepłej ramki" jaką jest Swisspacer. To co mają to ramka stalowa (srebrna ramka), ocynkowana co prawda, lepsza niż aluminiowa ( aluminium jest najlepszym radiatorem) ale i tak mająca kiepskie właściwości niż wspomniany Swisspacer.

 

Trzeba przyznać, że krakusy trochę "udają"z tą "ciepłą" ramką międzyszybową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej..

Proponuję, żeby gość z Oknoplastu podał Uw dla takiego samego okna w swoim wykonaniu dla Platinum i Thermic 90 w wersji z najlepszą szybą dla każdego...

Wyjątkowo ciekaw jestem tych wyników.:rolleyes:

Przecież wiesz dobrze jakie to będą wyniki i jak rozczarują klienta który szuka naprawdę dobrych i ciepłych okien

My to wiemy, klient musi się "namacalnie" przekonać, że król nie tyle jest nagi ile siedzi w wychodku ;)

Reklama czyni cuda - czyż nie? A bełkot marketingowy działa na wyobraźnię, kupuje się Mercedesa o osiągach trabanta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Trzeba przyznać, że krakusy trochę "udają"z tą "ciepłą" ramką międzyszybową :)
Wiesz.. gdyby tylko z tą ramką "udawali"

Ale trzeba jedno przyznać, marketing, wykonanie, serwis - nie ma się do czego przyczepić i duża część firm podejścia mogłaby się od nich uczyć

Tylko ten nachalny i nieprawdziwy marketing - to wkurza, mając już ugruntowaną pozycję na rynku mogliby w końcu być bardziej prawdomówni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że każdy przedstawiciel oknoplastu wali ściemę aż miło i tak jak jareko napisał chcą z każdego klienta zrobić idiotę który wszystko łyka jakby ich okna były ach i och i co tam sobie każdy dopisze....

 

Ale z tego co wiem vetrex ma jeszcze jakiś jeden profil 70mm z szerokim skrzydłem i tam faktycznie mozna włożyć 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wam tak zaciemniłem to teraz rozjaśnię:

 

- szyba Ug=0,5 na ramce 16 http://www.press-glas.com/_ce_pliki/423-2009-02-19-2.pdf

- szyba Ug=0,6 na ramce 16 http://www.press-glas.com/_ce_pliki/48-2008-10-01-2.pdf

- szyba Ug=0,6 na ramce 14 http://www.press-glas.com/_ce_pliki/327-2008-09-08-2.pdf

 

Dwa pierwsze pakiety mają taką samą budowę a inne współczynniki, musi to wynikać z innego Termofloatu w jednym a innego w drugim, zresztą inaczej opisanego w nazwie pakietu. Chyba lepiej żeby faktycznie Charlie się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Panowie czy to prawda że to co jest między szybami ja nazwę to srebną ramką, można zastąpić brązowym kolorem ale wtedy to będzie z plastiku?

 

.............Vetrex w tej cenie zakrywa okucia a Oknpolast chce 50zł za każde skrzydło.

W VA90+ Alphaline masz obecnie w standardzie ciepłą ramkę Swisspacer (oczywiście w kolorze), okucia Roto Designo, klamki Secustik.

 

 

Panowie mam wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution i Vetrex V90+ Alphaline.

 

Te pierwsze wycena wyszła 15 tys zl a drugie 16 tys zł Wszystkie 6 komorowe i trzy szybowe. Platinium ma U=0,7 a Vetrex U=0,5

 

Które wybrać ?? Kierować się tylko tym U ?

 

Wsp całego okna taki sam U=0,9

 

 

Spytaj w Vetrexie o promocję zimową (chyba, że taka była już przeliczona). Wymaga wpłaty 100% - ale można dostać niezłą cenę i jeśli interesuje cię kolor standardowy to będzie w promocyjnej dopłacie:

- zewnętrzny + 0%

- obustronny + 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............

 

Ale z tego co wiem vetrex ma jeszcze jakiś jeden profil 70mm z szerokim skrzydłem i tam faktycznie mozna włożyć 0,5

Jest to Optimal Black. Ma poszerzone skrzydło, aby można było zapiąć pakiet U=0.5 + kilka dodatków: ramki Swisspacer, klamki Secustik, okucia Roro NTS - w czarnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej..

Proponuję, żeby gość z Oknoplastu podał Uw dla takiego samego okna w swoim wykonaniu dla Platinum i Thermic 90 w wersji z najlepszą szybą dla każdego...

Wyjątkowo ciekaw jestem tych wyników.:rolleyes:

 

Wiele już padło argumentów, to by nie zostać w tyle zacytuję kolegę IVO - "porównujmy porównywalne", czyli jak Alphhaline w Vetrexie to Thermic w Oknoplaście - to są te same profile, więc wyniki powinny mieć podobne (ale by nie dać się zmanipulować, to trzeba wiedzieć, że ciepła ramka Swisspacer jest 10x "cieplejsza" od tych ciepłych, stalowych).

Wg mnie najlepszym testem byłoby właśnie porównanie proponowane przez Starego - niech przedstawiciel Oknoplastu postawi obok siebie Platinium Evolution i Thermic. Ciekaw jestem jakich argumentów użyje i który profil uzna za lepszy..

Tak na marginesie - jest w mojej okolicy producent, która twierdzi że Alphaline u nich ma Uw 0,7 - to dopiero są bajeranci! Bo kto by wnikał w specyfikację takiego okna, jak wyniki powalają na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Spytaj w Vetrexie o promocję zimową (chyba, że taka była już przeliczona). Wymaga wpłaty 100% - ale można dostać niezłą cenę i jeśli interesuje cię kolor standardowy to będzie w promocyjnej dopłacie:

- zewnętrzny + 0%

- obustronny + 7%

 

Panowie znawcy branży, ile realnie (nie gazetowych 40% :) ) niższe można wynegocjować ceny, w okresie zimowo-pomocyjnym? 5, 10 %?

Jak rozumiem działą to tak, że producent obniża ceny dla dilerów, więc i oni mogą sprzedawać taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jednoczesnie ten sam profil Veki w kolorze dwustronnym ma juz 5 komór a zatem nie chodzi tu o stabilność termiczną a bardziej problemy techniczne podczas wtrysku mas o 2 kolorach."

 

Chodzi tylko o stabilnosc termiczna okien kolorowych. Wtrysk nie ma tu nic do zreczy. Ponadto sie nie wtryskuje a wytlacza na ekstruderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie promocja producenta w całości oddana jest klientowi. Nie jest też wymagana 100% przedpłata tylko 50. Jest dodatkowy rabat za płatność 70/30 zaliczkę. Od dawna-nawet gdy klient tego chce-nie biorę 100%.

Tak naprawdę w tym okresie realny dodatkowy rabat nie przekracza 10% a jeśli ktoś ma faktyczne porównanie przed promocja zimowa i teraz i przekracza to 10%-w mej subiektywnej ocenie-powinien takiej firmy unikać.

Produkuje się by mieć zysk.

Idea promocji w zimie jest taka by mieć co produkować właśnie zimą a nie startować dopiero na wiosnę z nowymi zleceniami i mieć przez dwa miesiące przestoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...