Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

To może i ja wtrące dwa grosze.

Zastanawiam się nad opcją VETREXU

Alphaline 90 lub V70 Optimal Black

Mam dwie wyceny, podane wszystkie potrzebne mi parametry i tutaj:

Alphaline jest o ok 0.16w(m2*k) lepsze od V70.

Szyby te same Ug =0.5 Ramka swissspacer.

Czy ta różnica 0.16 nie jest zbyt mała, aby się skusić na Alphalina, który jest droższy o ok 1800pln od V70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę z Oknoplastu (podobno 40% rabatu) na Thermic.

Poniżej przedstawię parametry jednego z okien

szer:1500, wys:1450

-kolor biały/orzech

-uszczelki:szara/czarna

-szyba: 4/14/4/14/4 TL U=0.6 argon

-okucie RL

-Uw 0.9

 

Dodatki:

-listwa przyszybowa art z szarą uszczelką

-osłonki białe

-klamka

 

 

Cena 886 netto.

Montaż to osobna kwestia. Okna chcę wysunąć poza lico ściany.

Mam pytanie: czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Czy dobrać coś jeszcze do okien i drzwi taras/balkon?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, bo mam już całkowity mętlik w głowie.

Jestem zdecydowany na PCV.

Dostałem wycenę od 3 producentów (DAKO, Oknoplast i Oknoplus - na tej ostatni byłem już prawie zdecydowany).

 

W sumie 14 okien w tym jedno z łukiem. Pisząc o wycenę zaznaczałem, że chodzi mi: 6-komorowe + pakiet 3-szybowy ,okucia Winkhaus, zawiasy ukryte, klamka Hoppe Secustic,profil w kolorze złoty dąb, wraz z tzw. "ciepłym montażem".

 

DAKO wyszło najdrożej - 24 600zł (DPP - 90, okucia RS Select 100 i 150, odrobinę lepsza szyba U=0.5)

Oknoplast - 21 500zł (profil Thermic 90mm, okucia MACO , tutaj nie ma możliwości ukrycia zawiasów, szyba U=0.6)

Oknoplust - 21 000zł (system Thermo Stahl Plus, okucia UR Select 2G, szyba U=0.6)

Podane ceny uwzględniają montaż.

 

Nie wiem czy jest sens dopłacania do cieplejszych okien, bo i po co?

Czy faktycznie okucia Maco ustępują Winkhaus?

Jaka jest różnica pomiędzy okuciami Winkhaus UR Select 2G, a RS Select 100 i 150 (przypuszczam, że chodzi o wagę okna/skrzydła), ale czy ktoś potrafi powiedzieć coś więcej?

Mile widziane wszelkie porady, sugestie, jak i doświadczenia z ww producentami.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens dopłacania do cieplejszych okien, bo i po co?

Wybacz że nie odpowiem na nurtujące Cię pytania dot. okuć, ale zastanawia mnie to:

- po co Ci ukryte zawiasy?

To typowa zachcianka która niemal nie wnosi żadnych wartości użytkowych.

I Oknoplast nie ma krytych okuć? Jesteś pewien? To przecież oni je wyreklamowali..

 

Po co cieplejsze okna? By oszczędzać energię, chociaż nie zawsze też jest to uzasadnione ekonomicznie. Bardzo wysoka dopłata za lepsze U może się nie zwrócić w czasie żywotności okna, dlatego to warto policzyć porównując "zwykłe" okna 5 komorowe z tymi "super" 6-komorowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to po co ukryte zawiasy ? bo tak jest trendy ;) i nikt w okolicy nie ma ;)

Żartuję sobie oczywiście pod wpływem dość dziwnego podejścia

Po co mi cieplejsze okna - no chłopie ;) , zastanów się po co ludzie kupują cieplejsze okna? Chyba po to by mieć cieplej w domu ;) i by rachunki mniejsze za ogrzewanie płacić. Pakiet trzyszybowy o k=0,5 to już standard choć ciągle w wielu firmach żądają za niego kupę kasy - wtedy warto poszukać po prostu innego dostawcy. Prawdziwie ciepła ramka z tworzywa Swisspacer powoli zaczyna być standardem - a mało kto wie, że ona radykalnie obniża współczynnik liniowych strat ciepła na styku rama-szyba - i tu podobne podejście powinno być, producent nie ma ? szukamy innego który ma i nie chce za to dodatkowej, dużej kasy. Profil 5 czy 6 komorowy? Też nie dajcie się nabić w butelkę, bo ilość komór to jedno zaś faktyczne zyski z zastosowania profilu to zupełnie co innego. 5 komorówka to zabudowa ok 7 cm, 6 komorówka, prawdziwa 6 komorówka to zabudowa powyżej 80 mm i tylko ona cokolwiek daje - tu kłania się Veka robiąca 6 komorówkę w gabarytach 5 komorówki - u kolego Testa pięknie jest to opisane jak robi się Was w balona

Tam gdzie wentylacja grawitacyjna - nigdy inwestycja w 6 komorówkę się nie zwróci w jakimś rozsądnym czasie, przy mechanicznej z Reku to już temat do zastanowienia i w wielu wypadkach OZC udowadnia że wtedy warto wydać dodatkową kasę.

Chcesz mieć 100% pewności? Zrób bilans cieplny domu i wyjdzie Ci czy i kiedy poniesione nakłady zaczną pracować na realny zysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owszem ukryte zawiasy to typowa zachcianka, na szczęście niedroga.

 

Zdaję sobie sprawę, że cieplejsze okna to oszczędność energii, ale wiem, że poprawa parametru samej szyby niewiele zmieni, bo przecież ważny jest współczynnik całego okna.

Nie mam domu pasywnego dlatego zapytałem, a samo pytanie zostało użyte niefortunnie.

Ściany porotherm 25cm + 15 cm styropian, na dachu dachówka ceramiczna i wełna (miało być 15cm, ale już wiem, że trzeba więcej).

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to super ciepły dom i szukam wyważenia pomiędzy kosztami a przyzwoitymi oknami. Sami sprzedawcy odradzają kupno najcieplejszych okien, bo to w moim przypadku i tak się nie zwróci.

 

Przeglądając ponownie wyceny, zauważyłem, że różnica pomiędzy szybami U=0,6 a U=0.5 wynosi ~400zł na całym zestawie, wiec różnica relatywnie niewielka.

 

Wciąż czekam na podpowiedzi.

Edytowane przez mc2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast robi ukryte zawiasy "inviso" ale tylko w platinium!

Okna do domów budowanych metodą pasywną to jedno a metodą energooszczedną to drugie!

jak jest opcja k=0,7 k=0,6 i k=0,5 w tej samej cenie to chyba nie trzeba się zastanawiać!

Porównaj wycene bez ukrytych zawiasów i bedziesz miał prawdziwą różnice! zapytaj tez jaki"ciepły "montaż ci policzono bo z tym bywa róznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raaaaany, a od czego masz tych, którzy chcą się ustrzelić ;) i mieć w Tobie klienta? Nie potrafią wytłumaczyć ?

Echhh....

Więc podam Ci kilka wartości dla referencyjnego okna jednoskrzydłowego o szerokości 1230 i wysokości 1430 mm

na poczatek idzie pod młotek pięciokmorówka w profilu Schuco CT70 z ciepła ramka Swisspacer, głębokość zabudowy 70mm

szyba k=1,0 => Uw=1,23

szyba k=0,6 => Uw=0,96

szyba k=0,5 => Uw=0,89

teraz to samo tyle tylko, że profil Schuco Si82 też z ciepła ramką, głębokość zabudowy 82 mm

szyba k=1,0 => Uw=1,14

szyba k=0,6 => Uw=0,86

szyba k=0,5 => Uw=0,80

 

Jeśli dla Ciebie 0,06 na Uw to pikuś to wybieraj szybę 0,6 ;)

I o ile dobrze pamiętam zamiana ciepłej ramki Swispacer na stalową podnosi Uw całego okna w podanych wymiarach o 0,15 a to już jest ogromna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc2000, nie dopłacaj do super okien, 3 szyby z przeciętnym profilem to max, Drutex jakiś np. Masz kiepsko ocieplony dom, tysiąc razy lepiej zainwestować kasę w lepsza izolację ścian i/lub dachu jeśli jeszcze możesz. Takie moje zdanie.

To tak jakbyś pytał czy do Tico 1.0 lepsze 6-tłoczkowe zaciski Brembo czy AP Racing ;)

 

jareko, czy ty proponujesz sziko SI82+szyba 0,5 do chaty ocieplonej 15 cm? Overkill :)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil 5 czy 6 komorowy? Też nie dajcie się nabić w butelkę, bo ilość komór to jedno zaś faktyczne zyski z zastosowania profilu to zupełnie co innego. 5 komorówka to zabudowa ok 7 cm, 6 komorówka, prawdziwa 6 komorówka to zabudowa powyżej 80 mm i tylko ona cokolwiek daje - tu kłania się Veka robiąca 6 komorówkę w gabarytach 5 komorówki - u kolego Testa pięknie jest to opisane jak robi się Was w balona

 

jareko o jakim ty profilu VEKI piszesz ze ma 6 komór i robi klienta w balona ?

bo Veka Alphaline ma 6 komór i 90mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko, czy ty proponujesz sziko SI82+szyba 0,5 do chaty ocieplonej 15 cm? Overkill :)
Si82+ nikomu nie proponuję gdyż jest to realnie profil tylko do budynków pasywnych. A co do grubości ocieplenia - tak, proponuję nawet przy 15 cm gdy jest wentylacja mechaniczna z Reku bo przy grawitacji to wogóle taki ciepły profil nie ma ekonomicznego sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - cały czas piszesz o tej wentylacji, czy wg Ciebie przez cieplejsze okno ucieka mniej ciepła gdy jest wentylacja mechaniczna? Bo mnie się wydaje, że tyle samo. Chyba że chodzi Ci o to, że ta sama ilość utraconego ciepła jest w domu z rekuperatorem większym procentem całości utraconego ciepła, więc nie warto się przejmować w mniej energooszczędnym domu?

Bo do strat przez wentylację okno nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chyba że chodzi Ci o to, że ta sama ilość utraconego ciepła jest w domu z rekuperatorem większym procentem całości utraconego ciepła, więc nie warto się przejmować w mniej energooszczędnym domu?..
O to mi właśnie chodzi, procentowy udział strat generowanych przez okna jest tak niewielki w bilansie cieplnym całego domu przy grawitacji że moim zdaniem różnica w cenie nie zwróci się za życia domowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...