Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A może wyjaśnicie mi co oznacza certyfikowany montaż okien antywłamaniowych ? Oknoplast się taką terminologia posługuje. Dziś klient był lekko zdziwiony, że ja mu takiego nie zrobię.

 

Mam taki certyfikat jako przeszkolony montazysta okien antywłamaniowych!

się było na szkoleniu to się ma:D

tylko nie wiem czy jak "zmieniłem barwy" to jeszcze potrafie takie okna montować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem raczej obserwatorem tego tematu. Po nieprzespanych nocach i analizie miliona ofert na okna doszedłem do takiego etapu.

Brałem pod uwagę Oknoplast, MS Okna, Vertex, Krispol (od niedawna robi okna na profilu Salamander):

Oknoplast odrzuciłem ze względu na "chore" ceny i wielką ściemę z promocją zimową. MS Okna Tytanowe Thermo może fajny profil, dobra jakość ale odrzuciła mnie wysoka cena i idiotyczna dopłata do nowego koloru winchester +3%. Na polu walki pozostał Vertex i Krispol.

Krispol profil FEN76 z pakietem 3-szybowym (cena z roletami 31500zł), Vertex VR70 (pakiet 3 szybowy 0,7+rolety 26770zł), Vertex Alphaline 90+ (pakiet 0,7+rolety 28686zł). Wykonałem kilka prostych obliczeń bez dodatkowych zmiennych typu wentylacja, ciepły montaż. Uwzględniłem tylko różnicę temperatur wew/zew (20 stopni), długość okresu grzewczego 5040h i Uw całego okna (wg informacji z wyceny). Z obliczeń wynika że dla ceny wyprodukowania 1kWh (eko groszek) = 0,136zł przez same okna "ucieknie" nam kolejno.

VR70 - 521zł

Salamander - 440zł

V90+ - 446zł

Jak widać różnice niewielkie. Pozostaje jednak niesmak. Różnica w cenie pomiędzy VR70 a V90+ to około 1900zł. Tak niską różnicę uzyskamy jak zrezygnujemy z zawiasów chowanych. I teraz moje założenie jakim się kieruję. W V90+ za 0zł mogę mieć szybę 0,5 (znacznie poprawi parametry, choć śmiesznie wygląda ramka przy szybowa od wew. w tym pakiecie). Przy całej założonej inwestycji za 1900 zł (ile będą kosztowały wasze domu 300-400tys zł?) uzyskuję 3 uszczelki, lepsze wzmocnienie stalowe, masywniejszy profil, gwarancje 7 lat. Czy warto montować te okna w domu z solbetu ocieplonego styro 20cm. Jasne, tym bardziej, że żaden dealer (oprócz Drutexu) nie sprzeda tzw. zwykłych okien spełniających standardy o 4-5tys zł taniej w stosunku do energooszczędnych (wtedy się można zastanawiać nad opłacalnością)...

 

Przy okazji chciałbym podpytać o montaż. Czy wypełnienie szczeliny montażowej po wyschnięciu piany, od środka sylikonem na grubość 0,6-0,7 cm, a na zewnątrz 0,6-0,7 cm akrylem może konkurować z montażem warstwowym przy użyciu taśm ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS Okna Tytanowe Thermo może fajny profil, dobra jakość ale odrzuciła mnie wysoka cena i idiotyczna dopłata do nowego koloru winchester +3%.
Potarguj się. Kolor dostałem bez dopłaty.

Ponadto MS wyszło minimalnie taniej niż PLATINIUM EVOLUTION Oknoplastu z szybą 0,7.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym podpytać o montaż. Czy wypełnienie szczeliny montażowej po wyschnięciu piany, od środka sylikonem na grubość 0,6-0,7 cm, a na zewnątrz 0,6-0,7 cm akrylem może konkurować z montażem warstwowym przy użyciu taśm ?

 

Jeśli przyjąć zasadę, że opór dyfuzyjny warstwy wewnętrznej powinien być 10x większy niż warstwy zewnętrznej, to według mnie nie może... choć konkuruje:-). Dla mnie tego typu rozwiązania "silikonowe" sprawdzają się w jakimś stopniu jedynie przy montażu okien w ścianach bez węgarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjąć zasadę, że opór dyfuzyjny warstwy wewnętrznej powinien być 10x większy niż warstwy zewnętrznej, to według mnie nie może... choć konkuruje:-). Dla mnie tego typu rozwiązania "silikonowe" sprawdzają się w jakimś stopniu jedynie przy montażu okien w ścianach bez węgarka.

 

Próbuje znaleźć rozwiązanie dla okien z roletami. Z tego co się orientuję to roleta nie da mi dużo możliwości z nasunięciem styropianu na ramę. Ponadto będę musiał wysunąć okno za lico muru o 2-3 cm, żeby pmiędzy kasetę a mur wcisnąć trochę styroduru. Jest jeszcze opcja poszerzenia okien i wyklejenia muru warstwą styropianu. Czyli pomiędzy murem a oknem będzie styropian i piana. Jakieś efekty to przyniesie ale jak zabezpieczyć pianę przed degradacją i wilgocią ? W dalszym ciągu taśmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno tarasowe Oknoplast Veka Thermic90 z 4 części po 90 cm szerokości, razem 235x360 cm. Był wymieniany jeden wkład szybowy (rozszczelnienie widoczne w kamerze termowizyjnej).

Przyjechał w wyraźnie innym odcieniu. Tzn. 3 wkłady są lekko niebieskie, ten wymieniany jest w odcieniu zielonym.

Moje zgłoszenie reklamacyjne co do innego koloru oddalili. Czy mają rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno miałem mały epizod z montażem okien w Holandii i jeden z tamtejszych "speców" budowlanych podświetlał sobie szybę zapalniczką i pytał drugiego czy jest zielona czy niebieska. Jak ten odparł mu, że niebieska to ten podświetlający stwierdził, iż to dobrze bo zielone są z chin :D O czymś takim słyszeliście ? :D Nie sprzeczałem się z tą teorią gdyż nie wiem czym różnią się zielone od niebieskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie?

m.in.:

"odcień szyb nie jest parametrem objętym specyfikacją zamówienia, innymi słowy nie jest przez producenta określony i gwarantowany"

 

"pakiet szybowy posiada charakterystyczny dla siebie odcień, czy barwę własną. Różnice w odcieniu są naturalne nie tylko w pakietach szybowych pochodzących od różnych producentów, ale również pochodzących od tego samego producenta, wykonane w pewnym odstępie czasu. Tak naprawdę każda nowa partia szyb może mieć subtelną różnicę w odcieniu, co jest zupełnie naturalne i dopuszczalne."

 

"Odcień szkła zależy od Fe 2+ / Fe 3+( stosunek ilości jonów dwuwartościowych i trójwartościowych żelaza), mogą wystąpić różnice w szkłach float poszczególnych producentów. Taki odcień szkła jest naturalną cechą szkła float."

 

Producent wkładów: Press-Glas.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam te posty forumowiczow - a własciwie stopki niektórych to czuje sie jak na forum street racing

 

mam toyote supre twinturbo a teraz mody :-) !

 

Turbo kit GREDDY T88H

Kute tłoki Powerhouse

kute korbowody Carillo

Większe zawory o 1mm

Podwójne sprężyny zaworowe

Wyścigowe wałki HKS 264 stopni

HKS DLi

Greddy Racing BOV

Dwie pompy paliwa Walbro

Wtryski Siemens 1000cc

Potrójne karbonowe sprzęgło EXEDY

Przedni intercooler GREDDY 4 rzędowy

Wydech Custom 4’’

Komputer AEM EMS

Kontrola trakcji z F1 Racelogic Traction Control (uślizg 5%, 10%, 15% or 20%)

Wyścigowe świece NGK Racing spark plugs

Szerokopasmowa sonda NGK/NTK wideband O2 sensor

Dwie pompy wody Aquamist water injection systems

Tarcze hamulcowe BREMBO ORO

Przewody hamulcowe Black Diamond (Teflon/steel)

Kute felgi alu CCW Competition

Opony 295/25 ZR 20 95Y Pilot Sport 2 - PS2 & 335/30 ZR 20 104Y N0 Pilot Sport 2 – PS2

Szpera TRD LSD

itd...........

 

to co ludzie wypisuja w swoich stopkach to zaczyna byc smieszne

ja rozumiem jareko pisze ze zajmuje sie oknami i nie odbiera wiadomosci na pw

 

ale te parametry

mam dom 1,5 litrowy okna hiper pasiv 0,0004 Uw sciana keramzyt 0,0007 + 45 cm styro Kosmorganika lambda 0,0004 z domieszkami piasku z marsa, reku, solary caly dach + dach sasiada, pomapa ciepla a nawet 3 pompy, 2 kotly na eko i 3 na gaz, boiler 500litrow, welna w skosach 75cm miedzy krokwie i 35 pod krokwiami

 

bez urazy ale u niektorych tak wlasnie wygladaja stopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombelo,

miejsce na taką rozmowę jest tu: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?35-Uwagi-o-naszym-Forum

Poniekąd duża stopka pozwala zorientować się co i kto buduje - a to jest forum budujących.. to my, "zawodowcy" jesteśmy tu gościnnie...

 

A wracając do tematu:

m.in.:

"odcień szyb nie jest parametrem objętym specyfikacją zamówienia, innymi słowy nie jest przez producenta określony i gwarantowany".

Trudno zająć jednoznaczne stanowisko. W pełni rozumiem wytłumaczenie firmy - jest jak najbardziej prawdziwe.

Ale z drugiej strony - ktoś, komu zależy na takim wzorcowym wizerunku może czasem zrobić ukłon w stronę Klienta i próbować dobrać ten odcień, przynajemniej wykazać dobrą wolę.. Z tym, że to działa w obie strony, bo jak czytam - Ty rozszczelnienie zauważyłeś w kamerze termowizyjnej. Mam prawo przypuszczać więc, że była to wada dyskusyjna (np.pakiet nie trzymający parametru 0,5 a np. 0,6) - ale mimo wszystko podjęli próbę załatwienia sprawy. Ok. Tylko poruszając się w granicach norm ukierowałeś sprawę w tych ramach... stąd taka odpowiedź. To moje zdanie.

Inna sprawa, że "szklarze" mają gdzieś relacje "producent okien - klient" i postępują tak, jak im karze interes ekonomiczny.

Byłem kiedyś świadkiem, jak jedna z nielubianych na forach firm przez ponad pól roku robiła klientowi próbki szkła - bo trzeba było dorobić pakiet refleks, barwiony na nietypowy kolor. Pękła szyba w przesuwce i reklamację "niestety" uznano. Glas-pol wielokrotnie robił próby i przesyłał je Klientowi tylko po to, by dobrać w miarę podobny kolor (oczywiście sprawa się zaczęła po pierwszej doróbce szyby, kiedy ta przyjechała w inym odcieniu).

Więc jak widać - jak się chce, to się da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając:

- lekko machnąłem ręką na inny odcień na początku, ale pracownik firmy montującej te okna (będąc u mnie przy innej okazji) sam zwrócił na to uwagę, mówiąc, że jest to błąd Oknoplastu i/albo firmy montażowej (źle spisany nr z okna?) i podlega reklamacji

- z termowizją to raczej było bezdyskusyjne - bardzo wyraźny mostek termiczny w części wkładu

- gdyby było to pojedyncze okno - odpuszczam temat - ale tu są 3 wkłady neutralne (lekko niebieskie), a jeden obok nich wyraźnie zielony - widać doskonale to patrząc po prostu choćby z salonu na kolor trawy za oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam te posty forumowiczow - a własciwie stopki niektórych to czuje sie jak na forum street racing

(...)

mam dom 1,5 litrowy okna hiper pasiv 0,0004 Uw sciana keramzyt 0,0007 + 45 cm styro Kosmorganika lambda 0,0004 z domieszkami piasku z marsa, reku, solary caly dach + dach sasiada, pomapa ciepla a nawet 3 pompy, 2 kotly na eko i 3 na gaz, boiler 500litrow, welna w skosach 75cm miedzy krokwie i 35 pod krokwiami

 

bez urazy ale u niektorych tak wlasnie wygladaja stopki

LOL, szczególnie ten dach sąsiada :)

Trochę racja, ale akurat u laika stopka jest niewielka rozmiarowo i choć śmiesznie wygląda, faktycznie pomaga w dyskusji (nie trzeba pytać co ma w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.in.:

"odcień szyb nie jest parametrem objętym specyfikacją zamówienia, innymi słowy nie jest przez producenta określony i gwarantowany"

 

"pakiet szybowy posiada charakterystyczny dla siebie odcień, czy barwę własną. Różnice w odcieniu są naturalne nie tylko w pakietach szybowych pochodzących od różnych producentów, ale również pochodzących od tego samego producenta, wykonane w pewnym odstępie czasu. Tak naprawdę każda nowa partia szyb może mieć subtelną różnicę w odcieniu, co jest zupełnie naturalne i dopuszczalne."

 

"Odcień szkła zależy od Fe 2+ / Fe 3+( stosunek ilości jonów dwuwartościowych i trójwartościowych żelaza), mogą wystąpić różnice w szkłach float poszczególnych producentów. Taki odcień szkła jest naturalną cechą szkła float."

 

Producent wkładów: Press-Glas.

 

...to jest ewidentny dupochron. Odcień szkła POWINIEN być taki sam w zamówieniu do jednego Klienta.

Prawdopodobnie popitolili na hali tafle i machnęli jakiś antisol zielony.

Do wymiany zielona szyba.

 

P.S. jakby kwękali to wytocz argument indexu Ra +; - 2% jako wartość dopuszczalną dla szyb na jednej elewacji.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. jakby kwękali to wytocz argument indexu Ra +; - 2% jako wartość dopuszczalną dla szyb na jednej elewacji.

Możesz objaśnić bliżej? Co to Ra?

 

EDIT: poszperałem w głowie - współczynnik oddawania barw. Tylko jak im udowodnię, że jest > niż 2%?

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...