Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy okucia Maco Multi Trend posiadają regulacje wielkości rozszczelnienia, bo jak dla mnie uchylenia okna o 12-14 mm jest zdecydowanie za duże i chciał bym je jakoś zmniejszyć?

 

Czy podnośnik skrzydała w okuciach Maco pełni również swoją funkcje przy oknach z ruchomym słupkiem? Czy jeśli jest ruchomy słupek to podnosnik skrzydła pełni tylko rolę blokady błednego położenia klamki.

 

Czy dopuszczalne jest aby do okucia 1 okna użyć elementów pochodzących od róznych producentów okuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okucia Maco Multi Trend posiadają regulacje wielkości rozszczelnienia, bo jak dla mnie uchylenia okna o 12-14 mm jest zdecydowanie za duże i chciał bym je jakoś zmniejszyć?

 

Czy podnośnik skrzydała w okuciach Maco pełni również swoją funkcje przy oknach z ruchomym słupkiem? Czy jeśli jest ruchomy słupek to podnosnik skrzydła pełni tylko rolę blokady błednego położenia klamki.

 

Czy dopuszczalne jest aby do okucia 1 okna użyć elementów pochodzących od róznych producentów okuć?

 

Multi Trend ma mikro w rozwórce a nie w narożniku, nie ma możliwości regulacji a faktycznie szczelina jest większa niż w innych systemach.

Podnośnik w sł. ruchomym też taką funkcję pełni, warunek to prawidłowe ustawienie skrzydeł względem siebie i samej dźwigni podnośnika.

Łączenie okuć nie powinno występować, nieraz się zdaża. Każdy producent okuć zastrzega że w takim przypadku nie udziela gwarancji. Mi się zdażało w serwisowaniu przypadków beznadziejnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zostały objęte aprobatą ITB AT-15 - 5357/2007. Chcesz powiedzieć, że nie powinny były być?"

 

Przemilcze ten knot. W skrzydlach sie sprawdza jako tako - malych skrzydlach pojedynczych okien. wsadz to w w dwuskrzydlowe drzwi balkonowe ze slupkiem ruchomym. Guma bylaby sztywniejsza. Wsadz to w slupek. Oscieznice siedza w osciezach i tak miedzy Bogiem a prawda wcale nie wymagaja usztywnien. Sa wszak mocowane do muru. mam o tym negatywne zdanie - o tych "usztywnieniach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego sprzedawcy który ma w ofercie również ms widziałem przekrojone takie okienko.

Zapytałem czy jest jeszcze stal to nie wiedział no ale poczytałem na stronce i też tak troszke zastanawiałem się jak to bedzie przy duzych oknach!

No ale aprobata jest!

W Stanach i Kanadzie wykonuje się okna z włókna szklanego i nie używa się przy tym stalowych wzmocnień . Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami statycznymi . Mogę się założyć,że to tylko kwestia czasu ( rok, dwa) i ten rodzaj wzmocnienia będą stosowali wszyscy liczący się polscy producenci stolarki PCV . Osobiście znam architekta, który sprowadził jakieś 6 lat temu okienka z włókna szklanego i zamontował u siebie w domu . Bardzo sobie chwali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśne wpatruje się w zdjęcia i wychodzi mi, że:

  • Premium Ultra = SI82 Classic
  • Elita Thermo = CT70 Cava.

Ale pewności nie mam.

To juz teraz masz pewność. Okna są na pierwszy rzut oka identyczne w wyglądzie a w praktyce różnią je tylko niuanse. No i Producent. Zupełnie inny, chociaż czasem mam wrażenie że to bliźniaczy w swoim produkcie:)

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujecie okna niestandardowe rozmiarowo to stanowczo odradzam firme DRUTEX - okna projektowane "na zamówienie" są bardzo wadliwe - moje np drzwi przesuwne tarasowe szer. 1,5m przeciekają przy opadach deszczu.

Co najgorsze firma nie chce obsłużyć gwarancji. Przy rozmowach telefonicznych proszą o przysłanie reklamacji na piśmie, na którą nie odpisują i się nie kontaktują. Najgorsze że nie każą nawet podejmować prób regulacji pod rygorem utraty gwarancji... której tak naprawdę nie ma. Już kilka m-cy tak mnie odsyłają, pozostaje tylko droga sądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach i Kanadzie wykonuje się okna z włókna szklanego i nie używa się przy tym stalowych wzmocnień . Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami statycznymi . Mogę się założyć,że to tylko kwestia czasu ( rok, dwa) i ten rodzaj wzmocnienia będą stosowali wszyscy liczący się polscy producenci stolarki PCV . Osobiście znam architekta, który sprowadził jakieś 6 lat temu okienka z włókna szklanego i zamontował u siebie w domu . Bardzo sobie chwali .

 

w stanach buduje sie domy w 7dni a u nas taki dom postał by z 7dni!(no moze troche przesadzam)

"byłeś kiedyś w stanach... no widzisz a ja znam kogoś kto był.." (chłopaki nie płaczą:D) wiem ze powinienem napisac byłas.

do stanów hekaplast jak i drutex i pewnie jeszcze kilka innych firm wysyła okna.włókno szklane to chyba tym wypełnieniem w ms nie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujecie okna niestandardowe rozmiarowo to stanowczo odradzam firme DRUTEX - okna projektowane "na zamówienie" są bardzo wadliwe - moje np drzwi przesuwne tarasowe szer. 1,5m przeciekają przy opadach deszczu.

Co najgorsze firma nie chce obsłużyć gwarancji. Przy rozmowach telefonicznych proszą o przysłanie reklamacji na piśmie, na którą nie odpisują i się nie kontaktują. Najgorsze że nie każą nawet podejmować prób regulacji pod rygorem utraty gwarancji... której tak naprawdę nie ma. Już kilka m-cy tak mnie odsyłają, pozostaje tylko droga sądowa.

 

Pismo pisałes do sprzedawcy czy do firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie byłam 12 lat temu. Co do okien z włókna szklanego to do tanich nie należą . Kilka lat temu wysyłaliśmy do Kanady Aluplasty . Klient remontował domy na sprzedaż i oprócz okien do kontenera powędrowały płytki granitowe, żyrandole, lampy,kinkiety, armatura łazienkowa, a także meble kuchenne . Wyszło mu po prostu taniej . Te nasze Drutexy, Hekaplasty i inne są importowane ze względu na cenę , która jest dla Amerykanów i Kanadoli stosunkowo niska . W przeciwnym wypadku nikt nie bawiłby się w takie operacje logistyczne.Okien z włókna szklanego się do Polski nie importuje również ze względu na cenę, bo ta byłaby bardzo wysoka . Kiedyś na Słowacji okna z Polski miały złą prasę . Jak przyjęli euro to zaczęli patrzeć na ceny i montują Dobroplasty,że aż miło .

Z opisu na stronie MS wynika,że wzmocnienie to kompozyt poliestrowo-szklany, a więc właśnie włókno szklane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie MS wynika,że wzmocnienie to kompozyt poliestrowo-szklany, a więc właśnie włókno szklane .

 

Czy dała byś sobie z takiej wkładki jaka jest w ms zrobic okna ? zamontowala byś w domu?

włókno szklane o ilee dobrze pamietam jest na opryskiwaczu i na f1 a róznica znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro specjalnie wybiorę się do salonu MS zapoznać się z tym wkładem termicznym naocznie i namacalnie . Nie podejrzewam aby duża i poważna firma jaką jest MS wkładała do okien jakiś badziew . Podejrzewam,że robili jakieś próby wytrzymałościowe i że to wzmocnienie jest certyfikowane w zakresie statyki . Tak między nami to ze dwa lata temu przyjechał do mnie z ofertą przedstawiciel firmy Majewski z Nysy . Zostawił mi narożnik profila,który Wintech się nazywał i zamiast stali miał w środku wzmocnienie termiczne w stylu MS-a . Współpraca się nam nie ułożyła ze względu na nieterminowe dostawy, ale u 4 klientów montowaliśmy te okienka . Montażyści po pierwszym montażu pytali czym to jest wzmocnione bo ze skręceniem zestawu balkonowego do czasu tego montażu jeszcze nigdy tak się nie namęczyli . W jednym domku montowaliśmy 2 dość dużych drzwi tarasowych w mahoniu . Wszystko działa bez zarzutu . Teściowa klienta była w październiku ub. roku bardzo zmartwiona,że już tych okien w ofercie nie posiadamy,bo zięć i córka tacy zadowoleni .

Tak swoją droga dla tych co się tylko o stal zamkniętą i jej grubość dopytują to niech zaczną zwracać uwagę na moduł inercji bo stal stali nierówna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ta stalą:)

ms ma podobno porobione testy ,aprobaty,certyfikaty!

az sam zadzwonie do znajomego u którego widziałem ten naroznik jak wygladają okienka przy montowaniu i po!

Znam przypadek gdzie ponoc sprzedawca sprzedał okna z "wypełnieniem" a zamontował bez!

Ponoć okna wygladają identycznie tylko jedno ma wzmocnienie a drugie nie.Klient się dowiedział bo jakiś pracownik został zwolniony i zaczoł się chwalić!

Ale sam nie widziałem więc nie wiem na pewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się czasem dokształcić:

http://www.ms.pl/index.php/poradnik/wzmocnienia_termiczne_ms_rewolucja_czy_nowy_standard

......

A co ma piernik do wiatraka? Szyba 0,5 będzie szybą 0,5 z ramką aluminiową jak i ciepłą. Za to zmieni się magiczne PSI a za nim Uw! Dużo nauki przed tobą kolego...

 

Otóż widzisz "bwojtku" moja wiedza na temat okien z pewnością przewyższa wielu ponadprzeciętnych sprzedawców okien. Siedzę w tym bez mała kilkanaście lat. Specjalizuję się głównie w trudnych a dla niektórych beznadziejnych i niewykonalnych zleceniach. O ramach wypełnianych kompozytem poliestrowo-szklanym wiem od dawna. System został przebadany w 2007 roku więc nie jest na dziś żadną nowością a jedynie dodatkowym systemem niekoniecznie zdobywającym rynek. Termicznie może i lepszy ale jak zauważył "pchelek" może nie do końca taki mocny. Gdyby był złotym środkiem to już w 2008 czy 2009 mielibyśmy wysyp podobnych rozwiązań. Niestety tak się nie stało. Dlaczego?? Nie wiem?? Może technologia produkcji jest droższa...(??) Może klienci wcale nie chcą tego kupować i w to nie wierzą...(??). Nie wiem... Może materiał zbytnio kojarzy się z poczciwym Trabantem... (??). Ja tego na razie nie promuję, choć może zmienię zdanie zakrzyczany i zagryziony przez "Was" starych wyjadaczy tego forum. Może podacie więcej zalet niż tylko lekko lepsze parametry cieplne.

 

Co do mojego pytania:

Robespierre - "Ciepłe wzmocnienie ramy?? Przedstawiciel jakiej firmy tak twierdzi??"

...popełniłem wielki błąd nie czytając kilku postów poprzednich i wciąłem się bez pardonu w trwającą dyskusję. Myślałem że klient pytał tylko o szybę.

klaudiusz_x - "Swisspacer jest w standardzie dla ciepłego wzmocnienia ramy przy szybach 0,5 i 0,6. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel." i zkrytykowałem nazwę która jak myślałem odnosi się tzw "ciepłej ramki" (która tak naprawdę nie jest ciepła - bo czy ktoś kiedyś mierzył jej temeraturę roboczą?? Ma w sobie wtopione jakieś elementy grzejne?? Nie.)

 

Tzw "ciepłą ramka" wg mnie nie powinna się na pewno tak nazywać. Jest to dodatkowy izolator w pakiecie zespolonym i jest bardzo ważny ale tak jak krytykujecie od dawna nazwę "ciepłego montażu" i proponujecie "montaż warstwowy" tak i tu powinno się stosować inną nazwę bardziej adekwatną.

 

Osobiście od momentu wprowadzenia "ciepłej ramki" na rynek zawsze ją klientom proponowałem i sprzedawałem. Nie wyobrażam sobie możliwości wciskania klientom szyb na ramkach alu od kiedy pokazały się lepsze rozwiązania techniczne.

 

"bwojtek"

"A co ma piernik do wiatraka? Szyba 0,5 będzie szybą 0,5 z ramką aluminiową jak i ciepłą. Za to zmieni się magiczne PSI a za nim Uw! Dużo nauki przed tobą kolego..."

Nie rozumiem Twojej krytyki gdyż dokładnie tak napisałem.

"robespierre" "A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7." Napisałem że "ciepła ramka" nie jest aż tak istotna przy badaniach Uw.

Wytłumacz proszę jeszcze raz o co Ci chodziło.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

Miłego wieczoru, bądź dnia (nie wiem kiedy to przeczytacie...)

 

P.S.

Obiecuję już więcej nie wcinać się w temat nie zaznajamiając się z dwoma stronami wstecz.

Sorry że tak późno do tego wracam ale właśnie złapałem oddech po bardzo wyczerpującym tygodniu który zaowocował niezwykle ciekawymi tematami do wykonania. Zsssapałaeeem się i dobrze że już weeeekend. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...