Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A na oko wygląda ta rama tak "nisko", a tu proszę - tylko 1cm mniej. Czyli nadal się kręcimy wokół 12cm +/- 1 cm .

To w oknie z mojej dzisiejszej wyceny byłoby 5cm szyby! Całkiem fajnie, ale tam jeszcze szprosy się mają zmieścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi "cudami" w projektach jest tak, że jest graf zrobiony przez architekta i adnotacja np. konstrukcja do decyzji wykonawcy. Oznacza to, że projekt wykonawczy jest w gestii wykonawcy dla inwestora. Ja to tak rozumiem. A więc to wykonawca jest odpowiedzialny za np. konstrukcję i montaż okna.

 

Np w projekcie architekt zaserwował przeszklenie 3 m x 2,7 m i podzielił je na 2 skrzydła R+RU z dopiskiem realizacja do decyzji wykonawcy. Tzn., że wszelkie szczegółowe propozycje rozwiązań są w gestii firmy wykonawczej , któą inwestor wybiera.

 

Często zdarza się, że w opisie występuje nazwa systemodawcy profili, np. Aluprof, Brugmann. A więc jest jakieś tam ukierunkowanie.

 

Jeśłi chodzi o projekty wykonawcze wychodzące od architekta to są juz inne pieniądze za projekt z powodu tego, że trzeba by zaangażować w to wszystko konstruktora , za co inwestor nie chce płacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym też się zgodzę i nie mam pretensji do architektów ,oni sobie rysują aby było ładnie ani do tego ze przy stolarce w projekcje jest np jakas juz konkretna firma ,bo dogadała się z projektantami czy kim tam bądź jeszcze tylko do klientów którzy ślepo zapatrzeni ze ktoś im narysował tak w projekcie i wpisane ma np oknoplast to dlaczego pan nie zrobi jak oni zrobią

"Polak mądry po szkodzie" -może czas to zmienić !!!

Kupiłem poddasze stan-ruina no ale widziałem u klienta i ubzdurałem sobie że też takie chce. tylko przed rozpoczęciem prac przewertowałem tyle stron na forum odnosnie kolejnosci prac na co zwracac uwage itd itp ze teraz jak mi przyjdzie jakis podwykonawca i powie "a tam naczytałeś się tak też bedzie dobrze" to ja mu podziekował!

Uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie ma okno 270x235, chciałbym je zrobić jako podział na 3 (1fix) lub przesuwne na pół, w kolorze. Nie będzie kłopotu?

 

Przy podziale na 3 będzie problem z wysokością w kolorowym profilu. Ktoś to pewnie wykona ale na większości profili nie powinni dać gwarancji.

Przy przesuwce podzielonej na 2 i zastosowaniu szerszej ramy będzie dopuszczona rama ale skrzydło zbyt wysokie. Sprawdź czy to na pewno wymiar otworu po wylewkach czy może przed albo wybierz kolor biały okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podział 3/3 beż problemu wykonalne jako : całość składająca się z dwu elementów skręconych w zestaw jako:

- dwuskrzydłowy balkon z ruchomym słupkiem na skrzydle pośrednim

- fix lub RU

podział 2/2 wykonane jako HKS - bez żadnych problemów

podział 2/2 jako HS - niestety za wysokie na kolor ale można obniżyć dodając od góry poszerzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie ma okno 270x235, chciałbym je zrobić jako podział na 3 (1fix) lub przesuwne na pół, w kolorze. Nie będzie kłopotu?

 

Ostatnio podpytawałem (pozytywnie) w podobnej sprawie Jareko dla Schuco, zadzwoniłem również wprost do MSa z podobnym pytaniem.

 

U mnie z kilku względów pasuje mi podwyższenie okien (i poziomu nadproży) i w MS powiedzieli że otwór nawet szer. 235 x wys. 250 cm w podziale na 3: fix + dwa skrzydła z ruchomym słupkiem jest do zrobienia w kolorze dla MS Line i Evolution, i to bez przewiązki (oczywiście na profilu pośrednim i z odpowiednim wzmocnieniem). Na pewno trzeba to będzie starannie zamocować. (W sumie może dla pewności powinienem się postarać o odp. w mailu aby potem nie było...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podpytawałem (pozytywnie) w podobnej sprawie Jareko dla Schuco, zadzwoniłem również wprost do MSa z podobnym pytaniem.

 

U mnie z kilku względów pasuje mi podwyższenie okien (i poziomu nadproży) i w MS powiedzieli że otwór nawet szer. 235 x wys. 250 cm w podziale na 3: fix + dwa skrzydła z ruchomym słupkiem jest do zrobienia w kolorze dla MS Line i Evolution, i to bez przewiązki (oczywiście na profilu pośrednim i z odpowiednim wzmocnieniem). Na pewno trzeba to będzie starannie zamocować. (W sumie może dla pewności powinienem się postarać o odp. w mailu aby potem nie było...?)

250 wysokości w kolorze to wyzwanie nawet dla najlepszych profili i producentów. Do BluEvolution skrzydła pośredniego dostępne jest zamknięte zbrojenie i jeśli już musi być te 250 to chyba te okna wybrałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...