Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Świat nie kończy się na Hekaplast... Czas to pojąć jareko! Gdybyś napisał, że chce to wykonać jakiś "garaż" to sprawa jest dyskusyjna. Natomiast jeżeli podejmuje się tego taki producent jak MS, który jak by nie patrzeć istnieje znacznie dłużej niż "najlepszy na świecie" hekaplast (PL) to pewnie wie co robi.

Mimo wszystko o ile HSa to jeszcze rozumiem to już ten balkon jest wg mnie przesadzony nawet jak na skrzydło pośrednie.

nie rozumiem po jaką cholere czepiasz się Hakaplastu czy jakiegokolwiek innego producenta, zaś jeśli chodzi już o chronologię to o ile mnie pamięć nie myli Heka istnieje o wiele dłużej niż niejeden producent w RP. Gdybyś napisał, że świat nie kończy się na Schuco - ok, nie kończy się, tylko ciągle nie rozumiem po cholerę się czepiasz dostawcy? On tylko wykonuje okna i nie o nim pisałem tylko o systemie profili który czegośc tam nie dopuszcza - co zresztą pośrednio sam przyznałeś

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś - poza ogromną chęcią dopierniczenia mi, wręcz specjalnie wyedytowałem Twoje własne słowa

A co do HS-a w kolorze podtrzymuję swoją ocenę że ta wysokość wykonawcza jest przekroczona w każdym systemie profili

MS wykona, nie jeden wykona, ale z problemem rozszerzalności cieplnej i zachowaniem szczelności klient zostanie pozostawiony sam sobie - nieprawdaż?

a 225/250 w kolorze i slupku ruchomym nawet w drzwiowym nie widzę profila w PVC w którym to wykonać można

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów Jarku! Niedawno ktoś podsumował twoje wypowiedzi pisząc, że jesteś "jedynym montażystą w PL, który potrafi montować okna i tylko sprzedawane przez ciebie wyroby są dobre". Niestety sam prosisz się o taką ocenę... Nie znasz dokładnie innych systemów okien niże te, które sprzedajesz ale co chwilę piszesz, że to czego ty nie możesz wykonać jest niewykonalne także dla innych! A niestety nie jest to takie oczywiste.

MS wykona, nie jeden wykona, ale z problemem rozszerzalności cieplnej i zachowaniem szczelności klient zostanie pozostawiony sam sobie - nieprawdaż?
Zdaje się, że producent udziela gwarancji, no nie?

jeśli chodzi już o chronologię to o ile mnie pamięć nie myli Heka istnieje o wiele dłużej niż niejeden producent w RP
Zaznaczyłem wyraźnie, że chodzi o oddział w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nioooo pięknie bombelo napisał o mnie i ma chyba w tym wiele racji ;) (żartuję sobie oczywiście) Jareko jest the beściak i tyle ;)

Masz rację, trudno znać wszystkie, ponad 67 dostępnych w europie, systemów profili. Tylko widzisz, sam wiesz że 250 to granica w PVC - czyż nie?

Co ma do tego znajomość wszystkich profili? Wystarczy kilku podstawowych. Znasz je, dobrze wiesz i już napisałęś że nawet w pośrednim balkon jest niewykonalny - też znasz wszystkie profile? Chyba nie a jednak kategorycznie, jak ja, napisałeś ze niewykonalne

Tzn ustalmy jedno. Wykonać można wszystko co klient sobie zachce, jest sporo form tak działających, nawet gwarancja przez kilka lat funkcjonuje a później.... później wywala się to na śmietnik wykonując w to miejsce coś co jednak funkcjonować będzie

O Gwarancji jest ciekawy wątek Ktosi - nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze dopełniając temat o mnie

 

jestem chyba jednym z niewielu montażystów mających odwagę poddawać swą wiedzę ocenie na FM, chyba ciągle jednym z niewielu, który bezinteresownie ludziom tu pomaga, uczy ich jakiś tak zasad postępowania przy zakupie, montażu, zasad których powinni się trzymać (montażyści) lub wymagać od montażystów (klienci).

Na mojej stronie jest sporo zdjęć z montaży, detali montażowych, zastosowanych przeze mnie rozwiązań, pomysłów (np. w temacie problemów z roletami) i sądzę, że moja tu obecność jest wielu pomocna.

Subiektywnie uważam, że profil Schuco jest najlepszym na rynku europejskim i o tym mówię niejako przy okazji promując swojego dostawcę, gdyż wykonać ze sztuką potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko, ja to rozumiem tak, że jest sobie producent profili który wydaje wytyczne do swoich produktów, dedykowane dla nazwijmy "przeciętnego profi wykonawcy okien". Ale jeśli jest firma (np. MS) która ma w ich mniemaniu topową technologię, kontrolę jakości, plus kilka może własnych trików (m.in. wklejanie szyb? - strzelam), to nie widzę nic zdrożnego jeśli świadomie rozszerzą możliwości profilu dając na to własną gwarancję.

Przecież nie jest tak, że okno 2,50 będzie super, a 2,55 nagle bam, łup, i się zwinie w ósemkę, to nie jest czarno białe. W tej okolicy wymiarów należy z uwagą decydować się na takie okno, montować starannie i doedukować inwestora.

 

Jeśli chodzi o projektantów, to chyba nie wymagałbym od przeciętnego proj. budowlanego (nie wykonawczego) takich detali jak przekroje montażowe dla okien i dogłębnego rozpatrzenia wszystkich aspektów tech. projektu. Stety-niestety te projekty b. często mają być również tanie, to i nie mogą być dopracowane (można dyskutować o proj.gotowych). Klient dostaje za co płaci, i potem musi sobie radzić. Jak trafi na kumatego okniarza i go wysłucha, albo sam postudiuje temat, może nie będzie skuchy. A bywa jak zwykle różnie, jak wszędzie.

 

Ale ja się nie znam, tak to widzę jako za przeproszeniem inwestor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ponad 67 dostępnych w Europie, systemów profili"

Wszystko jest to samo - rozni sie nazwa. decyduje o jakosci producent co sklada to do kupy i montazysta co montuje.

Z tym ze montazysta jest najwaznieszy.

Bo i badziewie mozna tak dobrze zamontowac ze bedzie sprawne.

A "majlepszy system" mozna sknocic slabym montazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zdziwienia...

 

Na stronach producentów nie ma podanych max. dopuszczalnych wymiarów, architekci wstawiają takie okna aby miało to ręce i nogi pod kątem wizualnym, a sprawy techniczne zwykle mało ich insteresują i o samej stolarce okiennej tez mało wiedzą.

 

Do tego większość dużych firm nawet nie zająknie się, że coś z rozmiarem jest nie ten teges. I zrobią... jakże by inaczej... a co będzie potem to juz diabli wiedzą.

 

Mi jako inwestorowi zależy jednak na tym aby okna za które zapłacę niemałą sumę pasowały do projektu czyli nie psuły bryły domu po ich zmniejszeniu i jednocześnie były wytrzymałe abym mógł po prostu prócz normalnej konserwacji o nich zapomnieć.

 

Skoro producenci i w duzej mierze sprzedawcy nie podają informacji ze coś może sie z tym dziać to nie ma się co dziwić ze potem projektanci takie cuda wstawiają a inwestor musi szukać pomocy i brać proszki żeby nie zgłupieć i nie zostać omamionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie uważam, że profil Schuco jest najlepszym na rynku europejskim

 

 

O ile w większości przypadków dobrze doradzasz użytkownikom, o tyle z tym się ni cholery zgodzić nie mogę i tutaj w 100% popieram to co pchełek napisał:

 

 

Bo i badziewie mozna tak dobrze zamontowac ze bedzie sprawne.

A "majlepszy system" mozna sknocic slabym montazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Targów Budowlanów w Łodzi.

Olbrzymia awantura na stoisku producenta okien na Schuco - wiosna montaż okien w domku na Scucco Cava a niedawne mrozy powyginały profil w oknach w cały świat.

Producent okien wypina się na Klienta i zwala wszystko na producenta profila, firmę Schucco a Klientce wieje jak na Kasprowym Wierchu.

Trzeba przyznać, że pyskata strasznie - prawie stoisko rozwaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zdradzisz producnta? Skoro taka awantura to chyba warto przed nim przestrzec

i montazyste jesli jest znany

 

nie martw się - to nie HekaPlast - nie dojeżdżają Twoi do Łodzi :)

 

Jutro będę to pogadam z producentem co dokładnie jest na rzeczy - w kazdym razie od faszystów i folksdojczów też wyzywany był. Szarżowała na stoisko jak ... .

P.S. chyba nie odobierał od niej telefonów to przyjechała siary mu narobić na Targi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy to Heka, o nich się nie martwię, wiem jak i z czego produkują. Nie dlatego pytałem. Chodzi mi raczej o co innego.

CT70 CAVA jest profilem już kilkuletnim, dopracowanym, nie wiem co musiał spierniczyć montażysta czy producent by takie banany powstały. To nie Si82 CAVA które realnie dopiero zaczyna być testowane w praktyce i mogą wyjść choroby wieku dziecięcego jak w przypadku Si82 RONDO kilka lat temu.

Pierwsze co mi na myśl przychodzi to wzmocnienie, a jeśli wzmocnienie to podejrzewam czyje to mogą być okna, ale faktycznie poczekajmy na podsumowanie.

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Targów Budowlanów w Łodzi.

Olbrzymia awantura na stoisku producenta okien na Schuco - wiosna montaż okien w domku na Scucco Cava a niedawne mrozy powyginały profil w oknach w cały świat.

Producent okien wypina się na Klienta i zwala wszystko na producenta profila, firmę Schucco a Klientce wieje jak na Kasprowym Wierchu.

Trzeba przyznać, że pyskata strasznie - prawie stoisko rozwaliła.

 

Do której godziny mogą trwać te targi w Łodzi, bo na stronie znalazlem tylko datę.

A skoro jutro (dzisiaj) już ostatni dzień to może od rana już się zbierają.

Warto się tam wybrać ?

Szkoda, że wcześniej nie uprzedzacie tutaj o takich imprezach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...