Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tytułem wątku samochodowego - a czego się spodziewacie. Ile waży standardowe zamówienie z trzyszybówką i jeszcze +p4? Przeciętny bus na bank jest przeładowany i należałoby wozić okna na 2-3 razy.

Robiąc wyceny walczę ze swoją "księgową" o kwoty za transport - by ich nie pisała (aż takich). Ale.. co zrobić jak byle witrynka waży po 200-300kg (dziś - na papierze - oglądam HS z wagą 880kg.. ) I zastanawiam się jak to policzyć by nie urazić Klienta (nie mówię o tym, by go pozyskać). Auto się naprawi, z kręgosłupami już trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie mi coś wyjaśnić?

 

Dostałem wycenę okien.

Dopytując się o szczegóły, dowiedziałem się, że oferta nie obejmuje ciepłej ramki, ale mogę ją zamówić za ok. 1000 zł.

Sprzedawca zaznaczył jednak, że zmiana ramki na ciepłą zwiększy mi Ug, tzn. zamiast Ug=0,5 (szkło 4/16/4/16/4) będę miał Ug=0,6.

Tłumaczył mi dlaczego, ale nic z tego nie zrozumiałem...

 

Moje pytanie: czy to prawda?

I jak to możliwe? Zamiast aluminium wstawiamy izolujący plastik, a współczynnik przenikalności cieplnej pakietu szybowego rośnie???

 

No i standardowe pytanie - czy przy 3-szybowych oknach warto wydawać 1000 zeta na ciepłe ramki?

Czy jedyną zauważalną korzyścią będzie to, że wykraplającą się na szybach wodę będę musiał zetrzeć może 5 razy w roku zamiast 10 razy?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz powierzchnię okien? 1 tys zł to spora dopłata. Ramka to zwykle koszt ok kilkanaście zł/m2 a to by oznaczało, że masz pow. 50m2 okien (nieduży domek ma około połowę tego).

Dziwne to tłumaczenie - by zmieniło się U szyby musiałaby się zmienić jej budowa (np. na węższe ramki, ale masz 16mm - czyli najbardziej typowe.. )

Tak samo jak ramka nie polepsza U szyby tak jej nie pogarsza. Co o tym mysli nasz spec od szyb, Charlie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko , niestety Peugeot, Fiat czy Citroen to nie najwyższa półka. Nie tak jak okna które sprzedajesz, a założę się że i nie raz było przeładowane.

Jeżeli chcesz rady fachowca to dla okniarzy idealny jest Crafter może tez być IVECO ewentualnie Mercedrs ale powinny być na bliźniaku.

pozdrawiam:

Perni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiepskie okno, ja nie widzę żadnej różnicy. Załóż kiepskie okno i zobacz czy wytrzyma dłużej niż 4 lata. Kupiłem mieszkanie od developera 3 lata temu i okna są w strasznym stanie wieje wszędzie. Dlatego właśnie zdecydowałem dopilnować swojej budowy sam.

Jeżeli wybierasz auto musisz wiedzieć do czego Ci będzie służyć. I wtedy jest ok. I może nawet 10 lat działać, pod warunkiem że wszystkie wymiany są robione na czas, a dla IVECO 300 tys. km to dopiero dotarty silnik.

Pamiętajcie że z autami czy z oknami jest tak samo.

pozdrawiam:

Perni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie mi coś wyjaśnić?

 

Dostałem wycenę okien.

Dopytując się o szczegóły, dowiedziałem się, że oferta nie obejmuje ciepłej ramki, ale mogę ją zamówić za ok. 1000 zł.

Sprzedawca zaznaczył jednak, że zmiana ramki na ciepłą zwiększy mi Ug, tzn. zamiast Ug=0,5 (szkło 4/16/4/16/4) będę miał Ug=0,6.

Tłumaczył mi dlaczego, ale nic z tego nie zrozumiałem...

 

Moje pytanie: czy to prawda?

I jak to możliwe? Zamiast aluminium wstawiamy izolujący plastik, a współczynnik przenikalności cieplnej pakietu szybowego rośnie???

 

No i standardowe pytanie - czy przy 3-szybowych oknach warto wydawać 1000 zeta na ciepłe ramki?

Czy jedyną zauważalną korzyścią będzie to, że wykraplającą się na szybach wodę będę musiał zetrzeć może 5 razy w roku zamiast 10 razy?

 

Pozdrawiam!

 

jeśli nic nie przekręciłeś to zmień "sprzedawcę" albo bardziej obrazowo - wyrzuć Go na śmietnik swojej historii z oknami. Niech się stanie zapomnianym fragmentem Twojej przeszłości. Gość jest poprostu głupi i tego nie ukrywa.

 

Idż do innego handlarza okien. A najlepiej kup te plastiki od jakiegoś forumowicza i będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zaznaczył jednak, że zmiana ramki na ciepłą zwiększy mi Ug, tzn. zamiast Ug=0,5 (szkło 4/16/4/16/4) będę miał Ug=0,6.

Tłumaczył mi dlaczego, ale nic z tego nie zrozumiałem...

Moje pytanie: czy to prawda?

Nieprawda: Różne ramki i Uw

Jak widać leci to w drugą stronę.

Uw dla okna można ściągnąć przy SwisspacerV na 3-szybówce teoretycznie o 0,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem

mam wyjscie na taras o szer 3600 i wys 2300, architekt przewidział 4 skrzydła szerokosci po 900, dwa skrajne to FIXy, a środkowe 1800 x 2300, ma być oknem balkonowym dwuskrzydłowym z ryglowanym słupkiem .

 

Wszystkie mają być P2/WK1, jako że nie przewiduję rolet (dom ściana jednowarstwowa z betonu komórkowego);

Wczoraj dowiedziałem się od technologa w fabryce okien Witraż Białystok, że przy słupku ryglowanym nie można zastosować okuć WK1/2. Jak wobec tego zabezpieczyć skrzydła przed wyważeniem? Jest to najsłabszy punkt w całym domu jeśli chodzi o zabezpieczenia.

Czy nie lepiej zastosować okna przesuwne? Czy takie okna występują jako WK1/2 i są lepiej zabezpieczone przed wyważeniem?

Proszę o poradę

Krzysztof z Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem

mam wyjscie na taras o szer 3600 i wys 2300, architekt przewidział 4 skrzydła szerokosci po 900, dwa skrajne to FIXy, a środkowe 1800 x 2300, ma być oknem balkonowym dwuskrzydłowym z ryglowanym słupkiem .

 

Wszystkie mają być P2/WK1, jako że nie przewiduję rolet (dom ściana jednowarstwowa z betonu komórkowego);

Wczoraj dowiedziałem się od technologa w fabryce okien Witraż Białystok, że przy słupku ryglowanym nie można zastosować okuć WK1/2. Jak wobec tego zabezpieczyć skrzydła przed wyważeniem? Jest to najsłabszy punkt w całym domu jeśli chodzi o zabezpieczenia.

Czy nie lepiej zastosować okna przesuwne? Czy takie okna występują jako WK1/2 i są lepiej zabezpieczone przed wyważeniem?

Proszę o poradę

Krzysztof z Katowic

 

Słupek ruchomy nie spełni wymagań stawianych WK co nie znaczy że nie można go okuć na samych grzybkach (odpowiednie okucia są dostępne) i na pewno będzie trudniejszy do przejścia niż na zwykłym okuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...