Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?

Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.

No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.

No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.

 

Tak właśnie podejrzewam, choć nie chciałbym się pomylić czekając na zimową, stąd pytanie o przeczucia do fachowców.

 

Inna sprawa - trudno mi uwierzyć że przychodząc w dniu wprowadzeniu promocji "złotówka za 3szyby" z wyceną z dnia wcześniej dla okien 2szybowych, faktycznie mógłbym za tego złocisza/m2 dostać tę trzecią szybę... (bo to min. 10% różnicy). Natomiast handlowo obniżanie cen na zimę w tej branży mnie również przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam dosyć nietypowe okna:

największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)

2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)

wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

 

Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca ;) )

Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?

Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?

schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

 

Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

 

Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

 

Prosze o pomoc ;)

Edytowane przez MarcinWawaMaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu stolarki PVC będę miał okno tarasowe wymiarów 220x240 (w podziale ~ 75+75 ruchomy słupek + 70 fix, bez podziału w poziomie) kolor anrtacyt, od str. południowej. Nie będę miał okapu (jedynie wnęka ~20cm) więc słońce będzie przygrzewało. Okna będą pewnie na profilu Brugmann AD i 3szyby, pytanie czy dla tego tarasowego nie wziąć lepszego bluEvolution który na profilu pośrednim zdaje się może być wzmocniony stalą zamkniętą, co by lepiej znosił temperaturę (ale i skrzydło będzie cięższe) czy to może już niepotrzebna nadgorliwość?

taras-profile-1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.

SAM_1154 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.

[ATTACH=CONFIG]142101[/ATTACH]

 

PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!

profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre

nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym.

I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?

Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.

Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z IWBUD. Firma niezbyt fajna, założyli źle drzwi i zapomnij o gwarancji, poprawieniu błędu. Jedyne wyjście to sąd, ale nie każdy ma na to nerwy.

Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - okno firmy WINTECH z Castoramy kupiliśmy z pęknięciem, które zapewne powstało w fabryce. Było pod taśmą ochronną. Wręcz nie pęknięcie, ale dziura w profilu, mniej więcej 1cm na 1cm. Niemniej jednak nie było żadnego problemu z wymianą. Castorama przysłała specjalistę prosto od producenta i on wymienił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!

profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre

nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość

 

Czyli co? Tylno na Schuco nie wykonalne a na pozostałych można to zrobić? Nadproży nie będzie, będzie od razu wienieć a wysokości w miarę możliwości wykonania tak wysokich okien nie chcę zmieniać, bo chciałbym wysokie okna. To mam murować z bloczków pod oknem, czy stawiać na poszerzeniu ale to chyba drożej ale czy lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?

Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.

Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.

W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?

Rolety nadstawne przy takich szerokich konstrukcjach? Teoretycznie możliwe, przewertuj wpisy z ostatnich tygodni, szczęśliwi posiadacze się wypowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrób tak: Podmuruj na tyle, by w części progowej zastosować na przykład poszerzenie 50mm, góra 100 mm. Wypoziomuj podmurówkę i z poszerzenia uczyń jeden długi "klocek podporowy". Podparcie na całej długości części progowej okna narażonego na obciążenia eksploatacyjne jest bardzo wskazane. A co do możliwości wykonania okien o takich wymiarach? Rozejrzyj się za systemem, w którym stosuje się przeszklenia wklejane w skrzydło wraz z jednoczesnym zbrojeniem stalowym i... po problemie:-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.

Nie ma okien antywłamaniowych (takie nazywanie ich to takie potoczne nadużycie) a są tylko utrudniające włamanie. Każde da się w różny sposób pokonać, ma wytrzymać przy WK2 kilka minut. Dla porównania wyważenie skrzydła okutego na "normalnym" okuciu może trwać 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?

Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. Domyśliłem się od razu, że mam do czynienia z maniakiem wysokości ;)

Rozwiązanie które zaproponowałem w Brugmann dotyczy właśnie tzw wklejanej szyby. Tak jak napisał kolega Test, wyjaśnił Ci też dokładnie bazówke na podmurówce, więc wszystko wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...