Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Mam dosyć nietypowe okna:

największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)

2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)

wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

 

Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca ;) )

Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?

Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?

schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

 

Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

 

Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

 

Prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc

Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.

Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.

Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:

- Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty

- Sonarol - 3250zł juz z montażem

- Abakus - 3480 z montażem

- Drutex - 3480 z montażem

- Stiff - 3300 z montażem

- Stolbud włoszczowa 3200 z montażem

Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

 

Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.

Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.

Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie

Edytowane przez monia_k88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc

Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.

Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.

Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:

- Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty

- Sonarol - 3250zł juz z montażem

- Abakus - 3480 z montażem

- Drutex - 3480 z montażem

- Stiff - 3300 z montażem

- Stolbud włoszczowa 3200 z montażem

Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

 

Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.

Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.

Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie

 

oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.

ważny jest profil wyposażenie okien standard itp

dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.

jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.

to taka najprostsza odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska.

 

To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).

 

Dzięki! U mnie akurat połowa zestawienia to fixy w ramie, ale jak najbardziej dopłaciłbym do lepszego zbrojenia (vide #5578199 ). Można wiedzieć od jakiego producenta kupowałeś?

 

Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule :(

Chcesz poznać inne ceny - sprawdź bluEvolution u Urzedowskiego. Tylko zazanacz, że chcesz wersję classic (jest trochę droższa niż soft). Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

 

1)

System: BRUEGMANN Classic

Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.

Kolor: dwustronna okleina (cova 49158) złoty dąb

Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})

Okucie: ROTO NT

 

2)

[ATTACH=CONFIG]142522[/ATTACH]

Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.

To nie jest tylko niedobrze - wykonanie tego w jednej ramie jest zabronione!!

Ponad 8 m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w drewnie robiłem większe :)

od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszku - to wiesz Ty, wiem ja, wie IVO i inni znający się na rzeczy ale co to ma do rzeczy? Oferta ma być atrakcyjna i jest

I tylko co dalej? Dobrze jak technolog wywali to do poprawy i sprzedawca zadzwoni - Oj przepraszam, to okno musi byc podzielone a to kosztuje tysiąc więcej.

Gorzej jak puści bo ma w d... zalecenia systemu i zdrowy rozsądek, i wykona taki cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w drewnie robiłem większe :)

od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...

 

...nie bardzo rozumiem co chcesz wymieniać "prując całą ścianę" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.

W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.

Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem waszego forum i mam dylemat jakie okno wybrać pomóżcie :)

Mieszkam w kamienicy teraz mam 30 letnie okna drewniane, ogrzewam mieszkanie kominkiem więc wszystkie nieszczelności były mi na rękę bo miałem stały dopływ powietrza :) ale co za dużo o nie zdrowo teraz więcej ciepła ucieka i nie nadążam z ogrzewaniem .Największym problemem jest to że od 2-3 lat przy takiej pogodzie jak teraz i całą zimę mam zaparowane okna(rano jest kałuża) . Pytałem w Oknoplascie okno KONCEPT z montażem 2000zł Oknoplus 2400zł z montażem Pagen okno AD 1500zł z montażem plus parapet.

Najbardziej jestem zainteresowany oknem Pagen tylko czy to dobre okna i czy do tego okna opłaca się zamawiać tzw ciepły montaż +250zł-pomoże na zaparowane szyby?. W pomieszczeniu nie ma wentylacji(nie da się zrobić) ale nigdy nie było problemu z zaparowanymi szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...