Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie lubię Winkhausa ale nie ma co tak psów na nim wieszać. Z tą troską o klienta tak kiepsko nie jest, osłonki to w sumie drobiazg mający niewielki wpływ na funkcjonowanie, za to jeśli coś się posypie w stareńkim Pilocie mają super doradców na telefonie którzy podpowiedzą co zrobić żeby dało się przeszczepić elementy z ActivPilota. Nieczęste to u okuciowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Buduje mi się dom wg projektu "Prosty 1"

http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/prosty1.html

Jak widać po projekcie wszystkie okna sięgają do podłogi, jest to więc niezwykle istotny element domu.

Problem jest taki, że zupełnie się na tym nie znam:bash:. Pasowałyby mi do tego domu drewniane, ale obawiam się potem problemów z nimi,

drewniano-aluminowe tyle już się dowiedziałem z wyceny - są drogie - przynajmniej te z Sokółki, czy są jakieś dobre tańsze alternatywy? Czy PCV mogą dać radę ,a jeśli tak to jakie?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jaką wysokość będą miały okna - do tego musisz dopasować materiał a nie odwrotnie

Spora część PVC kończy się na 2300, jest kilka profili co wytrzyma 2450-2500 , realnie dla PVC granicą jest wysokość 2500 ale.... ale w kolorze jednak zawsze warto mieć trochę zapasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko musisz zdawać sobie sprawę, że taki laik jak ja wyrażenie "większość wytrzyma" przyjmie z baaardzo nerwowym uśmiechem :)

 

uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli

najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli

najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....

 

witek86 słuszne sugeruje rozmowę z fachowcami ja bym tylko proponował zamienić Pana z salonu na Pana, który zajmuje się montażem - wg mnie doradzi lepiej i szczerze - bo ewentualnie ON będzie się męczył przy wstawianiu tak sporych gabarytów.

Jakoś tak ostatnio Panowie z salonów za często twierdzą, że "wszystko" da się zrobić :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli

najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....

Coś tam usłyszałem w salonie o 6mm :) Nie było mi natomiast do śmiechu jak pan, chyba kompetenty, po wstukaniu danych do komputera powiedział, że nie są w stanie zrobić plastikowych na 2300x2100 (fix) bez przedzielenia...

Czy w innych firmach powinno być to do zrobienia? I jak ma się do tego drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mi natomiast do śmiechu jak pan, chyba kompetenty, po wstukaniu danych do komputera powiedział, że nie są w stanie zrobić plastikowych na 2300x2100 (fix) bez przedzielenia...

W tym przypadku akcent na "chyba". Do zrobienia w PVC i w drewnie.

Ale nadal obowiązuje reguła, że im więcej "bez problemu" tym bardziej uważać, pytać o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę w temacie dużego okna balkonowego. Otwór mam szer.3000Xwys.2400 i do tego chcę zamówić i zamontować okno PVC, 3 szyby, w kolorze drewna (ostatecznie białe) i na dodatek od strony południowej, jedna część stała i dwie otwierane z ruchomym słupkiem . Dostałem takie propozycje:

-Dako- Veka alphaline 90 plus, 6 komór

-Oknoplast- Winergetic premium

-M&S-Tytanowe na profilu Brugmann 5 komór, 73mm, oraz Evolution na profilu Salamander, 6 komór, 92mm

-HeKaPlast-CT70 103mm, oraz SI82 rondo 103mm.

Heka jako jedyni ograniczyli okno na wysokość max 2300.

I teraz powiedzcie mi który profil wybrać do takiego otworu? Czy zmiana koloru na biały pomoże coś wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pasowałyby mi do tego domu drewniane, ale obawiam się potem problemów z nimi,

drewniano-aluminowe tyle już się dowiedziałem z wyceny - są drogie - przynajmniej te z Sokółki, czy są jakieś dobre tańsze alternatywy? ....

Problemy możesz mieć z każdym źle wykonanym oknem. Skąd te obiekcje? DOmyślam się, że boisz się malowania które trzeba będzie zrobić za dobre 10 lat?

 

Szukasz alternatywy dla okna drewnianiano-aluminiowego, to sprawdź okno Optimum Alu. Będzie w cenie dotychczasowych okien drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomoże coś wybrać?
Raczej nie pomoże.

Schuco realnie ograniczenie mam do 2350 przy szerokości 2000 na profilu pośrednim - i bez znaczenia czy to CT czy Si

Natomiast podziwiam innych ale cóż, może tabele się zmieniły ostatnio?

A nie lepiej, by mieć pole manewru zwęzić lub obniżyć otwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pomoże.

Schuco realnie ograniczenie mam do 2350 przy szerokości 2000 na profilu pośrednim - i bez znaczenia czy to CT czy Si

Natomiast podziwiam innych ale cóż, może tabele się zmieniły ostatnio?

A nie lepiej, by mieć pole manewru zwęzić lub obniżyć otwór?

Obniżyć to już nie, ale zwęzić mogę. A jak bardzo musiałbym zwęzić, do jakiej szerokości żeby było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę w temacie dużego okna balkonowego. Otwór mam szer.3000Xwys.2400 i do tego chcę zamówić i zamontować okno PVC, 3 szyby, w kolorze drewna (ostatecznie białe) i na dodatek od strony południowej, jedna część stała i dwie otwierane z ruchomym słupkiem ...

Brugmann oraz Salamander wykonasz w okleinie zewnętrznej.

Ze stosownymi wzmocnieniami, zależnymi od profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, może szczególnie do fachowców co to z "domowymi" ynwestorami pracują - mam wielką zagwostkę dot. względów użytkowych dla drzwi tarasowych, może podpowiecie co ludzie robią i jak się sprawdza...? Pytam tam (bo chyba stosowniej):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161876-SALON-pomoc-w-urzadzeniu-porady-ustawienie-mebli-dob%C3%B3r-koloru-i-dodatk%C3%B3w&p=5596105&viewfull=1#post5596105

 

 

Inna rzecz:

Czy w oknie balkonowym 215x240cm (kolor antracyt zew.) przy podziale skrzydło ~90cm + fix w ramie, podział w pionie jest wskazany lub konieczny (szyba chyba wklejana)?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...