Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Urzędowski, Pozbud, Adpol jak i wiele innych firm.

Jestem więcej niż pewien, że dla Ciebie (jak i innych Klientów) każdy z tych producentów zrobi okna z silikonem w środku.

Można mieć inne zdanie, ale może być ono równie dobrze tak samo dobre lub wręcz błędne.

Jeśli ktoś uważa, że silikon daje 100% szczelności, to ja zapytam, czy ta konstrukcja, gdzie ta sama zasilikonowana zwykła listewka przybita gwoździem do ramy też daje taką szczelność? Może uda mi się zamieścić załącznik by pokazać ten przykład:

 

Sokolka P1040287a.jpg

 

Ps. Suche szklenie jest w oknach od lat i nie widać, by powodowało ich destrukcję. Wg mnie to tylko zużyty argument dla zwolenników tradycyjnej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

POZ-BUD podobnie jak URZĘDOWSKI stosuje tzw. suche szklenie w drewnie. Czyli zamiast silikonu stosuje uszczelki jak w oknach plastikowych.

 

Dla mnie to w oknach drewnianych NIEDOPUSZCZALNE. To tak jak z sikaniem pod wiatr :)

 

nie za bardzo rozumiem dlaczego ? co komu przeszkadza uszczelka przy szybie od wewnątrz ? z moich informacji, uszczelka tam pojawiła się ze względów estetycznych, wszak ładne położenie silikonu nie jest wcale proste, a szczelność tego połączenia raczej nie jest gorsza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

wszak ładne położenie silikonu nie jest wcale proste, ....

pozdrawiam

 

:) sam sobie odpowiedziałeś.

Jest coś takiego jak estetyka produktu. Czy z uszczelką czy bez okno drewniane jest i tak droższe od plastikowego.

Silkon jest ładniejszym wykończeniem krawędzi drewna z szybą. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak estetyka produktu. Czy z uszczelką czy bez okno drewniane jest i tak droższe od plastikowego.

 

No ale chyba nie tylko przez te uszczelke, co? Drewno to drewno. Na podlodze za panele z mielonki z nadrukiem rysunku drewna tez zaplacisz duzo mniej niz za prawdziwe drewno. Wg. mnie pod wzgledem estetycznym okna plastikowe nijak sie maja do klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z kilkoma dostawcami okien okazało się, że zaprojektowane przeszklenia obligują mnie raczej do zastosowania drewna lub aluminium. W przypadku PCW musiałbym niestety dość mocno zmieniać układ stolarki. Pod koniec listopada mam spotkanie z Architektem i zobaczymy co dalej.

W jednej z firm zaproponowano mi YAWAL(TM 77HI;DP 150) z szybami:

6/16/6/16/6;4/16/4/16/4.

Jeżeli udałoby się zejść z ceną ~20% to oferta byłaby akceptowalna. Powierzchnia okien to ok 73m^2 a obwód to ok.165-170 m. Ktoś ma taki profil?

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam ten wątek i czym dalej w las tym mniej wiem ogarnąć te 1000 stron nie jest łatwo tym bardziej że wątki zmieniają się tak szybko jak humor mojej żony. Poczytałem i dochodzę do wniosku że okna dachowe to ja sobie kupie Fakro bo i przecież dlaczego nie wybrałem 78x160 FTT U8 Thermo ale czytam wątek okien i natrafiam na obliczenia które wyprowadzają mnie z mojej pewności któryś z kolegów podważa to że nie opłaca się inwestować w okna aż takie drogie bo jak kupie FTT U6 które na allegro są o połowę tańsze niż FTT u8 to ta różnica w cenie będzie mi się wracać tyle lat że i tak zdążę lub nie wymienić te okna na nowe. Więc moje pytanie czy warto inwestować w takie rozwiązania technologiczne jak FTT u8 czy lepiej odpuścić i zakupić FTT u06 czy różnice w nakładzie finansowym przeznaczyć (na przykład rolety zewnętrzne na okna dachowe czy to w ogóle ma jakiś sens ) na co innego dodam może szkoda że w tym momencie że nasz projekt to Seweryna z archipelagu okien dachowych jest 8 sztuk i nie szukam oszczędności tylko rozsądnej rady mogę wydać dużo ale byle miało to jakiś współmierny cel. No i dobrze idziemy dalej tym tropem jak już okna dachowe to wybiorę sobie okna normalne przecież jak spędziłem nad jednym wątkiem 10 godzin w ciągłości to go dokończę no i teraz czytając forum zrobiła mi się papka tak naprawdę to w tej chwili już wiem że nic nie wiem  idę zaraz spać. Pochodzę z wielkopolski poszukuje dobrych lub bardzo dobrych okien wraz z profesjonalnym montażem ( nie z przypadku) chcę zapłacić ale też w zamian oczekuje rzetelnej usługi monterskiej jakie okna doradzicie drewno czy pcv nadmienię że na dzień dzisiejszy jest mnie to obojętne z czego to będzie i ile będzie kosztować byle było dobre nie musze wydać na te okna 200tyś jeżeli okna za 100 będą prawie tak samo dobre w naszym projekcie mamy duże okna 3 bulaje rozbudowane okno balkonowe razem z wolim okiem obawiam się że w PCV tego nie zrobimy ale może ktoś wpadnie na pomysł jak mnie ukierunkować a i nadmienię że wszystko w kolorze złoty dąb i oczywiście dopiero dziś się o tym dowiedziałem że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie rolety nadstawne już mam podniesione wszystkie belki nad oknami po 20cm a okien nie będę powiększał a skrzynki z zewnątrz nie podobają się mojej lepszej połowie i mi

P.S. dodam że w domu będzie zamontowana rekuperacja z GWC

 

Z wyrazami szacunku za tak rozwinięty wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą stopą zwrotu to jest tak, że trzeba się zastanowić czy budujemy na handel czy dla siebie.

Jeśli na handel to budujemy na minimum jak w normach - 15 cm ocieplenia , szyba 1,1, drzwi stalowe itd..

Jeśli budujemy dla siebie, tzw. dom pokoleniowy ( przechodzi jako scheda z rodziców na dzieci ) to budujemy jak budżet zwykle kredytowy nam pozwala.

W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora.

 

OKNA i DRZWI: z tymi produktami jest jeden podstawowy problem ! Nie są w stanie osiągnąć parametrów cieplnych charakteryzowanych współczynnikiem "U" jak reszta elementów składnikowych domu ( styropian/wełna, ytong ).

Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!!

Procenty pokazują o wysokim udziale okien i drzwi w KOSZTACH ogrzewania w sezonie zimowym.

Iluminacja dla przyszłych Inwestorów - przychodzi rachunek za gaz w styczniu w wysokości 1400 PLN. Z tego 50% to okna i drzwi.

Myślę, że dalsze liczenie osławionej stopy zwroty każdy sam sobie policzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą stopą zwrotu to jest tak, że trzeba się zastanowić czy budujemy na handel czy dla siebie.

Jeśli na handel to budujemy na minimum jak w normach - 15 cm ocieplenia , szyba 1,1, drzwi stalowe itd..

Jeśli budujemy dla siebie, tzw. dom pokoleniowy ( przechodzi jako scheda z rodziców na dzieci ) to budujemy jak budżet zwykle kredytowy nam pozwala.

W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora.

 

OKNA i DRZWI: z tymi produktami jest jeden podstawowy problem ! Nie są w stanie osiągnąć parametrów cieplnych charakteryzowanych współczynnikiem "U" jak reszta elementów składnikowych domu ( styropian/wełna, ytong ).

Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!!

Procenty pokazują o wysokim udziale okien i drzwi w KOSZTACH ogrzewania w sezonie zimowym.

Iluminacja dla przyszłych Inwestorów - przychodzi rachunek za gaz w styczniu w wysokości 1400 PLN. Z tego 50% to okna i drzwi.

Myślę, że dalsze liczenie osławionej stopy zwroty każdy sam sobie policzy :)

 

 

 

Przepraszam , ale co to za bełkot ?

 

" elementy składnikowe domu" - cokolwiek to oznacza , to także pewnie są fundamenty , dach ale i komin :) jakie U ma komin w porównaniu do styropianu :) a jakie do wełny :) lub ytonga :D ? Podaj proszę , żeby czytający te forum byli bardziej oświeceni :)

"Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!! " tutaj są dwa kwiatki , mogę udowodnić ,że moze być nawet 90 % lub 5 % nie problem :) , no i mylisz kubature ( określenie objetości budynku ze stratami ciepła :D ) -mniejwiecej jakbyś poszedł kupić flaszkę wódki i poprosił o 2 m2 zytniej :D , zamiast 2 litrów , ale to drobiazg

50% rachnku to straty przez okna i drzwi ? patrz wyżej , moga być wspomniane 90 % lub 5 % , zalezy co chcemy pokazać :)

 

"W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora " tu zgoda , ale nie zawsze ;) jak widać na w/w przykładzie .

Edytowane przez faneuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale co to za bełkot ?

 

" elementy składnikowe domu" - cokolwiek to oznacza , to także pewnie są fundamenty , dach ale i komin :) jakie U ma komin w porównaniu do styropianu :) a jakie do wełny :) lub ytonga :D ? Podaj proszę , żeby czytający te forum byli bardziej oświeceni :)

"Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!! " tutaj są dwa kwiatki , mogę udowodnić ,że moze być nawet 90 % lub 5 % nie problem :) , no i mylisz kubature ( określenie objetości budynku ze stratami ciepła :D ) -mniejwiecej jakbyś poszedł kupić flaszkę wódki i poprosił o 2 m2 zytniej :D , zamiast 2 litrów , ale to drobiazg

50% rachnku to straty przez okna i drzwi ? patrz wyżej , moga być wspomniane 90 % lub 5 % , zalezy co chcemy pokazać :)

 

"W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora " tu zgoda , ale nie zawsze ;) jak widać na w/w przykładzie .

 

:) widzę "orle" że spać przeze mnie nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzie o zestawie?

 

-Okna Brugemann obustronny kolor ( złoty dąb )

 

-Okucia Roto

 

-Klamki Secustic

 

-Ciepła ramka w kolorze

 

-Pod każde okno i drzwi poszerzenia

 

-Potrójny pakiet szyb 0,6

 

-Ciepły montaż

 

Okna dostosowane pod rolety zewnętrze integro

 

Prosze o opinie. Zalezy mi aby okna byly energooszczedne, porzadne i solidne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...