Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A nie jest tak, że można odzyskać ten VAT (do poziomu 8%) z tytułu ulgi budowlanej (czy jak ona się tam nazywa)?

 

1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.

2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .

15% masz w przysłowiowe plecy.

 

P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?

sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?

 

 

 

Pozdrawiam

 

Witam

Potrzebuję kompleksowej usługi, porządne okna i porządny montaż. Dzięki za odzew.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.

2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .

15% masz w przysłowiowe plecy.

 

P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1 :)

 

odnośnie punktu 2 to kupujący może się postarać o zwrot 15% VAT z "ulgi budowlanej" na niektóre materiały budowlane, okna się chyba łapią na taki zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

601 709 703

 

pod w/w jest to ''Szklane balustrady samonośne, daszki, podłogi szklane, schody stalowe i szklane, ściany szklane, fasady typu double - skin."

I jak kiedyś pisał posiadacz tego nr-u ''Bluenet - ja się nie zajmuję oknami tylko szkłem i konstrukcjami z nim związanymi - także nie musisz mi nic wysyłać" a ja chcę właśnie kogoś od okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma inne zdanie? TO ma milczeć? Plastimet nie należy do najdroższych okien, ma swoich zwolenników. ZNajomy mi monter je wstawia. Jako montera go nie polecam.. duża niedokładność.

Ps. Chciałem tylko pwoiedzieć, że poza oknami zatroszcz się, byś dostał w pakiecie dobrego montażystę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Tylko jak rozpoznać dobrego montażystę ? Idzie się do firmy, to się rozmawia z handlowcem, a później on wysyła pewnie jedną ze swoich ekip do montażu.

 

Możesz mi polecić jakieś okna, "średniej" klasy, do której masz większe zaufanie z sensowną ekipą z okolic Wyszkowa ?

 

pozdrawiam

golly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu musze kupic okna i mam dylemat co wybrac:confused:

 

Oferta 1:

Platinium Evolution 2 Oknoplastu (profile Veka, okucia Maco, szklenie 4TF/12/4/12/4TF)

 

Oferta 2:

Kommerling 88 plus z firmy Oknal (profile Kommerling, okucia Roto, szklenie 4TM/12/4F/12/4TM+TPS)

 

W obu ofertach system profili 6-komorowy. Nie moge za bardzo porownac parametrow cieplnych, bo wedlug Oknoplastu wszystkie okna niezaleznie od wielkosci beda mialy U=1,0:), tylko przy drzwiach balkonowych U=1,4. Oknal U= od 1,01 do 1,22. Drzwi balkonowe U=1,07.

 

Cenowo te oferty nie roznia sie zbytnio, Oknoplast drozszy o okolo 1,5tys.

Czy ktos moze mi rozszyfrowac te cyferki i literki przy szkleniu, o co w tym chodzi??? I czy z tego co napisalam, ktos kto zna sie na oknach widzi roznice, ktore lepsiejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedyna podobno bardziej się podoba - przynajmniej to akcentują w salonach:)

A jak wiadomo - ładna miska jeść nie daje, ale przyjemnie popatrzeć :D

Ps. Wracaj do zdrowia, bo wyraźnie Cię tu ostatnio brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fin, już z górki, teraz kwartał dochodzenia do siebie - jest OK

W nowy sezon wejdę wypoczęty choć... pokiereszowany na każdym polu

Przynajmniej wziąłem się za porządku na swojej stronie - wszelkie uwagi i sugestie zmian mile widziane - niestety idzie to powoli bo w domu łącze ma słabą przepustowość - niestety

 

Jako, że właściwie wszyscy już wiedzą, że ciężko chorowałem kilka słów wyjasnienia

 

Jestem z Wami już osiem lat, osiem lat wspólnych wzlotów i upadków.

Ten rok, 2012, był dla mnie wyjątkowy.

Całe moje życie, moją wiarygodność, dosłownie wszystko związane z żywotem zawodowym jak i prywatnym zostało postawione na głowie w połowie maja, kiedy to diagnoza jaka mi postawiono była mordercza – Panie Jarku, ma Pan nowotwór złośliwy.

I tak naprawdę, wszystko od tego momentu legło w gruzach, gruzach mych wyobrażeń, doświadczeń rodzinnych związanych z ta choroba i chęcią dalszego życia. Stres ogromny z wyczekianiem operacji i tego co mnie czeka.

Dopiero pod koniec lipca pierwsza operacja przystosowująca do leczenia, w połowie sierpnia, kolejna, dopiero wtedy został usunięty rak jak i jego przerzuty i efektem operacji była pewność, w efekcie badań histopatologicznych, iż trafiło mi się bydle złośliwe z bardziej złośliwych.

Chemia, naświetlania, realnie teraz walka z chorobą popromienną, ale najważniejsze – żyję, wygrałem, cieszę się każdą chwilą. Od końca sierpnia kontakt ze mną jest jeszcze bardziej utrudniony – Morfina, która jest tak pomocna w chorobie a na której jestem od sierpnia, teraz szczególnie pomocna w walce ze skutkami wyniszczającego napromieniowania i chemii, pozostawia ślad w zdolnościach percepcji otaczającego mnie świata.

 

Po cóż piszę po fakcie ?

Po cóż po zwycięstwie ?

 

Przede wszystkim by podzielić się moją radością iż to co złe za mną, ale powód jest o wiele ważniejszy.

Przez 17 lat budowałem swoją markę w branży okiennej, przez 17 lat dopracowałem się pozycji której nie jeden mi zazdrości, ale tez nie jeden czeka tylko by mnie zdyskredytować

Od 8 lat jestem stałym bywalcem FM służąc Wam bezinteresowną pomocą i mam nadzieję czynić to dalej przez kolejne dziesięciolecia

Mam nadzieję, że moja strona pomogła wielu z Was rozwiązać problemy jakie mogą spotać na budowie - bez zbędnego i nahalnego marketingu przedstawione rózne gotowe rozwiązania. Mam wizję jej rozwoju i sądzę, że będzie Wam jeszcze bardziej pomocna.

Uświadomiłem sobie, że wystarczą dwa – trzy miesiące, by wszystko utracić, by stanąć nad przepaścią i runąć w nią jak kamień.

Muszę przeorganizować swoją pracę, muszę zatrudnić kogoś do biura, wiele muszę zmienić po przemyśleniach ostatniego kwartału.

 

Chciałbym wszystkim tym, których zawiodłem w tym roku, podziękować za wyrozumiałość, podziękować za szansę jaką od Was dostałem, by wyjść z bagna w jakie zdrowie mnie wpędziło ale też miało w tym udział kilka „przyjaznych” mi osób, które zamiast mnie wyręczyć z lekka pogrążyły moja firmę dodatkowo wpędzając w kłopoty już innej natury.

 

Chciałby wszystkich przeprosić za opóźnienia, za błędy, które pojawiły się w złożonych przeze mnie zamówieniach. Nie będę ukrywał, że takie przypadki miały miejsce - za co jeszcze raz przepraszam. Mam nadzieję, że sposób rozwiązania problemów jaki zapropnowałęm choć w odrobinie Pomógł Wam przereorganizować prace.

 

Dzięki Wam mam szanse wyjść na prostą także w sprawach zawodowych.

Za to wszystko Wam dziękuję z całego serca

Jeszcze raz dziękuję

Dziękuję także za każde miłe słowo podtrzymujące mnie na duchu, kązdy mai, każdy przejaw sympatii jakże mi pomocny w tamtych trudnych chwilach

Cieszmy się życiem - doprawdy, potrafi zaskoczyć nie zawsze mile

Ja wygrałem i każdemu kto walczy tego samego zwycięztwa życzę

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...