Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Firmy nie są pewne, czy wskazany na stronie punkt będzie ich odpowiednio promował (przykład z innego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162106-Problem-z-wyborem-okien-dźwiękoszczelnych/page2 -post nr 30).

 

Fin, a gdyby spojrzeć na sprawę nieco inaczej. Czy może być lepsza promocja dla marki niż profesjonalizm i uczciwość sprzedawcy wobec nabywcy? W mojej ocenie sprzedawca zachował się pod każdym względem profesjonalnie. Zaproponował najlepsze rozwiązanie własnej marki. Jeśli nie spełniało oczekiwań nabywcy, to sprzedaży i tak by nie było, więc... zachował się jak rasowy profesjonalista... podał jego zdaniem inne najlepsze rozwiązanie problemu klienta. Mnie się to akurat bardzo podoba. Tak sobie właśnie wyobrażam zachowanie profesjonalnego sprzedawcy i doradcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w ta firma nie podaje adresów. ....

...ciekawe jak byś zareagował na propozycję URZĘDOWSKIEGO dotyczącą otwarcia salonu firmowego, której podstawą było ologowanie elewacji TYLKO jego nazwą.

Nikt rozsądny po tylu latach pobytu na rynku pod swoją nazwą nie zrezygnuje z wypracowanej przez samego siebie pozycji, niezależności, renomy

Poza tym żaden producent nie jest w stanie zagwarantować swoim odbiorcą, że nie zbankrutuje czy w inny sposób nie zakończy działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje były w swoim czasie. Kilku znajomych się skusiło (de facto to tylko było zatwierdzenie istniejącego stanu rzeczy). Aha.. w sumie.. to ja jedyne logo jakie mam na elewacji - jest większe od mojego (od dawna przymierzam się do zmiany kasetonu)

 

Wspominam czasy sprzed 15 lat - zaczynałem pracę u "Największego producenta okien PCW w Europie Środkowo-wschodniej". Tej firmy nie ma na rynku od ładnych kilku lat, notabene - ich największych konkurentów z początku mojej pracy praktycznie też już nie ma (Tras, Thermoplast, Weru, Stamir, Monto-plast i pewnie jeszcze parę innych firm). A minęło tylko kilkanaście lat :) Także jestem teraz ostrożny.

 

Test,

ja mam kilka firm - między innymi po to, by właśnie móc proponować alternatywy, ale czy moi dostawcy są z tego stanu zadowoleni:)

Już pomińmy profesjonalizm - uważam, że w 80% o sprzedaży zdecyduje jednak marża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja mam kilka firm - między innymi po to, by właśnie móc proponować alternatywy, ale czy moi dostawcy są z tego stanu zadowoleni:)

Już pomińmy profesjonalizm - uważam, że w 80% o sprzedaży zdecyduje jednak marża...

 

na moje dobrze, że masz kilku a czy ONI są zadowoleni - no cóż zadowolony to masz być TY i Twoi klienci - i właśnie z uwagi na tych KLIENTÓW lepiej się nie przyznawać, że sprzedajesz to na czym lepiej zarabiasz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje były w swoim czasie. Kilku znajomych się skusiło (de facto to tylko było zatwierdzenie istniejącego stanu rzeczy). Aha.. w sumie.. to ja jedyne logo jakie mam na elewacji - jest większe od mojego (od dawna przymierzam się do zmiany kasetonu)

 

Wspominam czasy sprzed 15 lat - zaczynałem pracę u "Największego producenta okien PCW w Europie Środkowo-wschodniej". Tej firmy nie ma na rynku od ładnych kilku lat, notabene - ich największych konkurentów z początku mojej pracy praktycznie też już nie ma (Tras, Thermoplast, Weru, Stamir, Monto-plast i pewnie jeszcze parę innych firm). A minęło tylko kilkanaście lat :) Także jestem teraz ostrożny.

 

 

 

 

Test,

ja mam kilka firm - między innymi po to, by właśnie móc proponować alternatywy, ale czy moi dostawcy są z tego stanu zadowoleni:)

Już pomińmy profesjonalizm - uważam, że w 80% o sprzedaży zdecyduje jednak marża...

 

 

 

Spaślak leżąc na fotelu u moich Rodziców mruczy od lat, że najpracowitszy kot to zdechnie z głodu przy jednej dziurze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

...ciekawe jak byś zareagował na propozycję URZĘDOWSKIEGO dotyczącą otwarcia salonu firmowego, której podstawą było ologowanie elewacji TYLKO jego nazwą.

Nikt rozsądny po tylu latach pobytu na rynku pod swoją nazwą nie zrezygnuje z wypracowanej przez samego siebie pozycji, niezależności, renomy

Poza tym żaden producent nie jest w stanie zagwarantować swoim odbiorcą, że nie zbankrutuje czy w inny sposób nie zakończy działalności.

 

Wszystko jest zależne, pytanie CO daje U za takie ologowanie i całkowitą wyłączność ?? Jeżeli tylko "markę" to niech ją sobie .... powiesi w ramce na własnej ścianie :)

ale jeżeli np współfinansuje utrzymanie pkt, zapewnia bezpłatne szkolenia, wystawki, reklamę itp itd - to już jest kwestia kalkulacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na moje dobrze, że masz kilku a czy ONI są zadowoleni - no cóż zadowolony to masz być TY i Twoi klienci - i właśnie z uwagi na tych KLIENTÓW lepiej się nie przyznawać, że sprzedajesz to na czym lepiej zarabiasz :)

 

Pozdrawiam

A w życiu! Nie piszę o sobie, a ogólnie - to moje szacunki dotyczące tego rynku. Ja staram się tak wykalkulować swoją część rabatu, którą oddaję klientom by "zbilansować się" na zbliżonym poziomie - wtedy mogę faktycznie mówić o tym, co kupiłbym sobie (a słabsza marża nie zaprząta mi wtedy głowy).

Mam "kolegę" z branży, który woli "zamurować" klientowi okno i sprzedać mu w to miejsce kuchnię (bo na szafkach więcej zarabia). Ale dość tego gadania nie na temat :)

 

Ps. tytułem autopromocji wrzucę dwa linki, gdzie są moje przemyślenia nt. salonów firmowych:

http://www.oknonet.pl/blogi/blog,29,rid,71.html

http://finlandia.blokno.net/?month=12&year=2012

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super :) Wiadomym jest że można i najmniej kłopotów jest gdy klamka jest symetrycznie itd itd zgodnie z tym co opisaliście, i może nawet śladu po starych otworach nie będzie, a i klamka dodatkowa się pojawi - tylko pokażcie mi Inwestora który będzie chciał mieć takie okno po przeróbkach w nowo powstałym domu - gdzie przy odbiorze patrzy sie i widzi się to czego nie widać a tu zaślepki itp dodatkowe, niesystemowe ;) akcesoria

Pomijam kwestię kosztów - jeśli już zrobiłbym inaczej, po minimalnych kosztach. Zostawiłbym starą ościeżnice, po co demolować wnętrze. Zamówił nowe skrzydła i te elementy okuć które trzeba zamienić z racji zamiany stron (może okazać się że tylko rozwórki) i zrobił przekładkę

Ekstremalnie pozostają otwory na ościeżnicy po nieschowanych dociskach

 

A propos klamek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam wlasnie okien do mojego domu i mam pare wycen. natrafilem tez ostatnio na okna MS evolution (profil salamnder 6 komorowe). jakie macie opinie na temat tych okien ? czy to ta sama klasa co okna np. oknoplus,oknoplast czy wyzsza polka ? :) Edytowane przez fcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam wlasnie okien do mojego domu i mam pare wycen. natrafilem tez ostatnio na okna MS evolution (profil salamnder 6 komorowe). jakie macie opinie na temat tych okien ? czy to ta sama klasa co okna np. oknoplus,oknoplast czy wyzsza polka ? :)

 

MS jak i oknoplast i oknoplus i wiele innych mają w ofercie kilka różnych modeli ale jeśli wybierzesz pomiędzy podobnymi modelami + dodasz do tego poprawny montaż to nie powinno być problemów

MS i oknoplast na szybach 3mm więc teraz już jak pójdziesz z wyceną to nikt ci nie powie że ooo 3mm szyba słaba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg Was lepsze i o ile :)

REYNAERS(Concept system CS86HI;CONCEPT PATIO 155LS)

Szyby: 6/12Ar/6/12Ar/6TF ciepła ramka;4/16Ar/4/16Ar/4TF ciepła r.

 

czy

 

Aluprof MB-86 SI,SI+ (K71...) Typ 1 + Aluprof MB-77HS HI Typ 1 (HS)

Szyby: Low E 4 mm/16 Ar/4 mm/16 Ar/Low E 4 mm; Low E 6 mm/16 Ar/6 mm/16 Ar/Low E 6 mm U=0,6

 

Aluprof robiony przez Oknoplast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam do grona szukających okien do domu.. postarałam się o dwie wyceny z firm oknoplast i vetrex cenowo vetrex V90+ i model black wychodzą dużo taniej w porównaniu z oknoplastem gdzie już po promocji zimowej;((

 

i chyba decyzja padnie na vetrex

czy są użytkownicy tej firmy, którzy wybrali te okna

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg Was lepsze i o ile :)

REYNAERS(Concept system CS86HI;CONCEPT PATIO 155LS)

Szyby: 6/12Ar/6/12Ar/6TF ciepła ramka;4/16Ar/4/16Ar/4TF ciepła r.

 

czy

 

Aluprof MB-86 SI,SI+ (K71...) Typ 1 + Aluprof MB-77HS HI Typ 1 (HS)

Szyby: Low E 4 mm/16 Ar/4 mm/16 Ar/Low E 4 mm; Low E 6 mm/16 Ar/6 mm/16 Ar/Low E 6 mm U=0,6

 

Aluprof robiony przez Oknoplast.

 

Reyners to dla mnie Mercedes w konstrukcjach aluminiowych. Rozwiązania np. ogrodów zimowych to wzór do naśladowania co zresztą jest robione :)

Ale Aluprof też nie jest zły i de facto powinien być tańszy ( polski produkt od "A" do "Z")

Pod kątem parametru "U" to równoważne sobie systemy.

 

Poza tym zastanawia mnie różnica w grubościach szyb Reyners vs Aluprof.

Podaj wielkości podziałów kwater/szyb. Zobaczymy czy się Oknoplast nie machnął albo Reyners nie przeszacował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w związku z tym ze szukam okien dostałem następujące wyceny dla 15 okien

 

I

 

SYSTEM: IGLO 5 CLASSIC

Widok : OD WEWNĄTRZ / Profil podokienny: 54112 - listwa podparapetowa

Kolor osłonek: osłonki - brązowe / Rodzaj klamki: klamka brązowa

SZYBA: TMP 4 / 16(Ar) stal / float 4 / Szpros: nie

KOLOR: Rdzeń: brązowy / Kolor zewnętrzny: okleina orzech 2178007 / Kolor wewnętrzny: okleina orzech 2178007

OKUCIE: Okucia: MACO

 

koszt 9700 zł + 2500 za trzecią szybę

 

II

 

Profil Veka klasa A, okucie Roto nT, szyba Pilkinton

 

System Profili : Veka Swingline Prosty

- Ościeżnica 67 (5K)

- Skrzydło Z80 Swingline (4K)

- Słupek 85 Swingline (5K)

-Listwy : Prosta

Kolor Uszczelek : Czarne

Kolor Profili: 2178.007 Orzech obustr.

Barwa okuć : R05.3 Średni

Klamka : +Klamka RotoLine T40 R05.3 Średni brąz

 

Szyba : 4 LE/14/4/14/4 LE CRS U=0,6

Okucie : 01. NT R1 Lewe; 06. NT RU1 Prawe + Mikro + B

 

Okna w wersji z 2 szybami U=0,1 – 11.600 zł

 

Okna w wersji z 3 szybami U=0,6 - 12.800 zł

 

Montaż okien – 1000 zł

 

III

 

Oferta została przygotowana w

oparciu o proponowany przez nas profil 6-cio komorowy GEALAN COMFORT o

dobrym współczynniku przenikania ciepła (zdjęcie profilu z kolorem od

zewnątrz w kolorze orzechu, w załączniku)

1) Oferta została przygotowana w wariancie koloru jednostronnego od

zewnątrz. Gdyby życzyłby Pan sobie kolor z obu stron, do cen

wyjściowych należałoby doliczyć ok. 20%. Na życzenie klienta możemy

to dokładnie obliczyć.

 

1) okna z montażem ( stan surowy ) 8% Vat brutto = 9600 zł

 

DOPŁATA DO SZKLENIA TRZYSZYBOWEGO TO KWOTA + 1 479 ZŁ

BRUTTO

 

prosze o opinie i przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto miałby wyprodukować tą Vekę? (podałeś nazwę samego profila).

sprzedawcę Gelana bym sobie odpuścił - chciałeś kolor, ale policzył białe (nie chciało mu się od razu dodać tych 20%?czy zależało mu na dobrym wrażeniu - niskiej kwocie? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto miałby wyprodukować tą vekę? (podałeś nazwę samego profila).

Sprzedawcę gelana bym sobie odpuścił - chciałeś kolor, ale policzył białe (nie chciało mu się od razu dodać tych 20%?czy zależało mu na dobrym wrażeniu - niskiej kwocie? )

 

petecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tylko te dane, które podałeś to brałbym VEKĄ (oczywiście zakładając, że wszystkie okna są wykonywane solidnie, zgodnie z technologią). A ogólnie to wg mnie żaden z tych profili nie jest zbyt szczęśliwym wyborem jeśli chodzi o pakiet 3-szybowy.

 

a co byś polecił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...