Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Rozgladam sie za oknami i zebrałam wyceny z róznych firm z okolicy. Szukam okien 5-komorowych (moze byc i 6 w odpowiedniej cenie) 3-szybowych. Dom nie bedzie pasywny więc wydaje mi sie, że Uw=1 wystarczy. Oczywiscie w cenie przystępnej dla mnie ;) Oferty zebrałam w tabelce i bardzo prosze o pomoc :) Co od razu odrzucić (poza tymi najdroższymi :D )? Zainteresowała mnie oferta OknoPlastu. czy rzeczywiscie warto?

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Kama - kupuj okna PVC z najwyższej półki czyli 6 K grubość profila 88 - 92 mm i z szybą 0,5 lub 0,6 ( tańsza ). Z nimi jest najmniej problemów w przyszłości co pokazuje min to Forum.

Ja na Twoim miejscu to bym zaczął proces targowania się za okna z tej półki.Masz rozrzut cenowy też w oknach z segmentu wyższego to na dzień dobry wiesz, że są różnice.

Robi się to w ten sposób, że niestety, ale musisz się ruszyć w odwiedziny z przesłanymi ofertami do tego co Ci ją przysłał. Najpierw poczytaj sobie trochę to Forum żebyś wiedziała mniej więcej o co kaman w tych oknach.

Inne wyjście to zakup od sprzedawców aktywnych na Forum - sporo forumowiczów to robi i są zadowoleni bo mają gwarancję jakości i uczciwości.

Zaraz wiosna i tanio nie będzie - ostatni dzwonek na niskie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Charlie :) To nie jest tak, ze są to oferty przysłane mailem. U każdego byliśmy, rozmawialiśmy i praktycznie każda z ofert niestety zawiera już mniejsze czy większe rabaty. Ale przy kupnie na pewno będziemy jeszcze negocjować. Nie chcę polegać tylko na zdaniu sprzedawców, bo wiadomo jak jest - to co oni polecają jest najlepsze i nigdzie lepszego i tańszego nie dostaniemy. Forum juz troche poczytałam i stad wiem, ze zamiast do kominka lepiej dołożyć do okien ;)

A które z tych ofert powinnismy poważnie brać pod uwagę? Wszystkie 6K czy któreś od razu odrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki Charlie :) To nie jest tak, ze są to oferty przysłane mailem. U każdego byliśmy, rozmawialiśmy i praktycznie każda z ofert niestety zawiera już mniejsze czy większe rabaty. Ale przy kupnie na pewno będziemy jeszcze negocjować. Nie chcę polegać tylko na zdaniu sprzedawców, bo wiadomo jak jest - to co oni polecają jest najlepsze i nigdzie lepszego i tańszego nie dostaniemy. Forum juz troche poczytałam i stad wiem, ze zamiast do kominka lepiej dołożyć do okien ;)

A które z tych ofert powinnismy poważnie brać pod uwagę? Wszystkie 6K czy któreś od razu odrzucić?

 

na moje to z tego całego zestawienia - tabelki - jedyna kolumna godna uwagi to U okna - dla Ciebie jako przyszłego użytkownika jakie znaczenie ma ilość komór, budowa szyby czy rodzaj profilu ? chyba niewielkie prawda ? Jeżeli jak sama piszesz nie będzie do dom pasywny to masz spory wybór.

do tego wybieraj firmę/producenta/montażystę blisko siebie, no i to na co zawsze zwracał uwagę - MONTAŻ !!! :)

 

z tym "targowaniem się" - to też ostrożnie, rynek jest dość mocno zdołowany i za każdą kwotą, którą "urwiesz" będzie COŚ stało :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

na moje to z tego całego zestawienia - tabelki - jedyna kolumna godna uwagi to U okna - dla Ciebie jako przyszłego użytkownika jakie znaczenie ma ilość komór, budowa szyby czy rodzaj profilu ? chyba niewielkie prawda ? Jeżeli jak sama piszesz nie będzie do dom pasywny to masz spory wybór.

do tego wybieraj firmę/producenta/montażystę blisko siebie, no i to na co zawsze zwracał uwagę - MONTAŻ !!! :)

 

z tym "targowaniem się" - to też ostrożnie, rynek jest dość mocno zdołowany i za każdą kwotą, którą "urwiesz" będzie COŚ stało :)

 

 

Pozdrawiam

 

Wg tego co napisałeś to wystarczy, ze wybiorę najtańsze okno z niskim U i będę zadowolona? Chyba tak prosto to nie działa :) Przyznam sie szczerze, ze boję się kupić okna w nieznanej lokalnej firmie, boję się kupić u sprzedawcy, który niewiele poza U szyby i nazwą profilu potrafi mi powiedzieć. Może i przesadzam i szukam dziury w calym, ale liczę każdy grosz i chciałabym go wydać jak najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wg tego co napisałeś to wystarczy, ze wybiorę najtańsze okno z niskim U i będę zadowolona? Chyba tak prosto to nie działa :) Przyznam sie szczerze, ze boję się kupić okna w nieznanej lokalnej firmie, boję się kupić u sprzedawcy, który niewiele poza U szyby i nazwą profilu potrafi mi powiedzieć. Może i przesadzam i szukam dziury w calym, ale liczę każdy grosz i chciałabym go wydać jak najlepiej :)

 

nie nie źle mnie zrozumiałaś, chodzi o to abyś skupiła się nad SWOIMI POTRZEBAMI !!! a nie nad ilością komór czy rodzajem szyby.

 

Oczywiście, że producent/sprzedawca/montażysta musi być sprawdzony ale dlaczego lepiej wybierać lokalnie ? a choćby z przyczyn prozaicznych jak drobna regulacja - myślisz, że firma z 2 końca kraju "wpadnie przy okazji" ?

 

Mam nadzieję, że kiedyś doczekam czasów gdzie inwestor poda swoje oczekiwania co do produktu a sprzedawca będzie potrafił mu zaproponować najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie gazem

 

To nie szukał bym "pasywnych" okien (o ile nie masz koszmarów związanych z lawiną podwyżek cen gazu), raczej średnio-wyższa półka (na pewno trzyszybowe). Nie wiem czy jeszcze można się załapać na propocje zimowe, ale jakiś czas temu fajnie wychodziły MS Line (ale masz tytanowe i bez sensacji chyba), a jeszcze lepiej Eurocolor Energetic. Wygląd - wg. gustu.

+ oczywiście dobry producent i montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

nie nie źle mnie zrozumiałaś, chodzi o to abyś skupiła się nad SWOIMI POTRZEBAMI !!! a nie nad ilością komór czy rodzajem szyby.

 

Oczywiście, że producent/sprzedawca/montażysta musi być sprawdzony ale dlaczego lepiej wybierać lokalnie ? a choćby z przyczyn prozaicznych jak drobna regulacja - myślisz, że firma z 2 końca kraju "wpadnie przy okazji" ?

 

Mam nadzieję, że kiedyś doczekam czasów gdzie inwestor poda swoje oczekiwania co do produktu a sprzedawca będzie potrafił mu zaproponować najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam

 

Michał, gdybyś zobaczył co przysyłaja sprzedawcy na proste sprecyzowane potrzeby- padłbyś!!

Np. całe proste zapytanie dot okien dwuskrzydłowych... a ja mam w ofercie cuda...

Podaję wyraźnie wymiary otworów, materiał budowlany ścian, i co do mm mam podane wymiary stolarki...Przecież okno będzie niższe, węższe......

Proszę o wliczenie określonych klamek-mam plastykowe...

Okucia mają być zgodne z ich parametrami na stronie- otrzymuję białe okucia; mogą takie być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kiedyś doczekam czasów gdzie inwestor poda swoje oczekiwania co do produktu a sprzedawca będzie potrafił mu zaproponować najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

 

Ja, jako inwestor, też mam taką nadzieję :)

 

Cinek - widzę, ze jestes z tarnowa. Gdzie w takim razie mogę dopytać o okna, o których piszecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To będzie (doradca) opiekun inwestora, nie sprzedawca :)

 

Zdecydowanie tak :)

 

No to macie odpowiedz - szukajcie właśnie takich osób/firm.

 

Ja bardzo lubię rozmowy z inwestorami najlepiej u nich na budowach, bardzo się cieszę jak biorą sobie "do serca" moje podpowiedzi/rady a jak jeszcze widzę uśmiech na twarzy montażystów, którzy trafiają do nich do już pełnia szczęścia ;) ale ja delikatnie "zboczony" jestem i robię to ... bo lubię :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinka znajdziecie pod adresem http://www.unimar.pl

i jak widzę jest też Mistrzemo Montażu z programu Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Moje gratulacje:)

 

Mmichal - masz jakieś sadystyczne umiłowania? Tak się znęcać nad ymi montażystami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

 

 

No to macie odpowiedz - szukajcie właśnie takich osób/firm.

 

Ja bardzo lubię rozmowy z inwestorami najlepiej u nich na budowach, bardzo się cieszę jak biorą sobie "do serca" moje podpowiedzi/rady a jak jeszcze widzę uśmiech na twarzy montażystów, którzy trafiają do nich do już pełnia szczęścia ;) ale ja delikatnie "zboczony" jestem i robię to ... bo lubię :)

 

Pozdrawiam

 

Kto lubi to co robi, to chyba nigdy nie pracuje...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...