Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

aby wybrać tanie i dobre to musisz z czegoś zrezygnować np 3 szyb

okna w kolorze białym obustronnie i cena w dół

i takim to sposobem masz taniej a dobre bo szukanie ceny jest złym kierunkiem

bo później wychodzi tylko 2razy drożej a o straconych nerwach nie wspomnę

 

wiosna ? -12 to chyba wiosna na syberii :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatniego nie znam ...

krispol na salamandrze

vetrex na vece

obie firmy robią dobre okna ważne też kto je będzie montował ?to ta sama ekipa?

sprawdź kto mówi o profilach bazowych o klinach pod oknami na stałe, o trzymaniu linii przez okna itp same okna to tylko 50% sukcesu

Jeśłi chodzi o Krispol to ekipa montażowa jest sprawdzona i bardzo często polecana na białej liście. Jeśli chodzi o Vetrex to producent ma swoją ekipę. Ciężko mi cokolwiek o niej powiedzieć. Podobnie jest z Bertrandem. Dlatego też skłaniałbym się ku Krispolowi.

Co miałeś na myśli pisząc: "sprawdź kto mówi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o Krispol to ekipa montażowa jest sprawdzona i bardzo często polecana na białej liście. Jeśli chodzi o Vetrex to producent ma swoją ekipę. Ciężko mi cokolwiek o niej powiedzieć. Podobnie jest z Bertrandem. Dlatego też skłaniałbym się ku Krispolowi.

Co miałeś na myśli pisząc: "sprawdź kto mówi..."

 

mówią sprawdź kto mówi chodziło mi właśnie o to żeby dopytać o fachowość monterów

jeśli polecani to chyba nie ma co się zastanawiać

opinia klientów jest chyba najlepszym wyznacznikiem

co do okien to masz podobną klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się poznaje http://www.youtube.com/watch?v=Zy35-Euo8SE :D haha

 

 

Ci drudzy to prawdziwi flachowcy. Wypier....ił bym na kopach z budowy cwaniaczki-specjaliści z miodem w uszach. Broń nas Panie Boże od takich paproków. Że też rynek jeszcze ich nie zweryfikował. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba drudzy przynajmniej widzieli wcześniej okno :)

Jak pomyślę, że tacy "fachofcy" robią mi konkurencję montując za połowę stawki przy okazji wystawiając takie świadectwo, to brrr!!!!!!!!!!

Z tym, że jakbym nie liczył, to taka "wymiana okna" nijak nie wychodzi mi tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nasz dom postawiony z betonu komórkowego 24cm ocieplenie będzie 15cm styropian. Wybraliśmy okna na profilu V.... Czy warto dopłacać za szerszy profil okna i trzecią szybę?

 

To pytanie z gatunku takich: Mam wybrany samochód V. Czy warto kupować wyższy model?

 

Warto o ile Twój dom jest z założenia energooszczędny. I dopłta za "szerszy profil i trzecią szybę" jest racjonalna. Tyle można powiedzieć na podstawie Twojego postu.. Może sprzedawca ma więcej informacji i lepiej doradzi a Ty nam przedstawisz jego argumenty do których będziemy mogli się odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz chociaż ile masz okien (powierzchnia) i jaką masz dopłatę do lepszego standardu. Fajnie by było jakbyś jeszcze podał jaki współczynnik Uw mają okna które bierzesz pod uwagę - powiedzmy, że wtedy od biedy można probować coś liczyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Tak

A jeśli tych opcji nie możesz kupić osobno: po prostu "Tak"

Ja wiem że Malybialy chcial właśnie taką odpowiedź uzyskać, ale co w sytuacji, jeśli ta trzecia szyba go będzie kosztowała 30-40% więcej niż standard? Nie znając cen nie odważę się powiedzieć czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Malybialy chcial właśnie taką odpowiedź uzyskać, ale co w sytuacji, jeśli ta trzecia szyba go będzie kosztowała 30-40% więcej niż standard? Nie znając cen nie odważę się powiedzieć czy warto.

 

Michalbialy widać się nie wczuwa, to po co zawracać mu głowę. Kierunek z grubsza słuszny, zawsze może być jakieś "ale". Jakby go jakieś niuanse kosztowe interesowały to chyba wpadłby na to aby o cenach wspomnieć...? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby go jakieś niuanse kosztowe interesowały to chyba wpadłby na to aby o cenach wspomnieć...? Pozdrawiam :)

 

:D Słuszna uwaga :) a ja głupi się martwię o cudzy budżet ;) Ok, zgadzam się: ogólnie rzecz biorąc warto montować cieplejsze okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby go jakieś niuanse kosztowe interesowały to chyba wpadłby na to aby o cenach wspomnieć...? Pozdrawiam :)

Grześ dobry humor ma(:Jasne, że każdy z nas budujących liczy każdą złotówkę i nie mam zamiaru wyrzucać kasy na wypasione okna gdzie nic mi to nie da, żadnych oszczędności. Wyceny na kilka wariantów najprawdopodobniej będę miał jutro więc zobaczymy jaka jest różnica i czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując okno z 3 szybami np. o wsp. U = 0,7 W/m2xK masz większe oszczedności energii cieplnej w zimie niż to samo okno z 2 szybami o wsp. U = 1,1 W/m2xK.

Szyba 0,7 to tzw. standard w dzisiejszych czasach .

U mnie po wymianie na okna z 3 szybami spadły koszty gazu do ogrzewania o ok. 150 PLN/m-c.

Dla mnie to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana okna 1230/1480 z szybą 1,1 na takie trzyszybowe 0,5 powoduje zmianę Uw z 1,3 na 0,88 a to procentuje ograniczeniem zużycia energii, dla takiego jednego okna - aż o prawie 10 litrów oleju opałowego na rok !!!! Dla mnie to oszczędność nie podlegająca dyskusji, jakiejkolwiek dyskusji - nawet jeśli okazałoby się że teraz wydany pieniądz zwróciłby się po 5 - 10 latach

Ale oprócz walorów czysto ekonomicznych są inne, niewymierne a o wiele ważniejsze niż te 10 litrów

- podniesienie komfortu w obrębie wnęki okiennej - temperatura wyższa i brak wrażenia, że "ciągnie" od szyby zimnem

- prawie całkowite wyeliminowanie sytuacji wyraszania się wody na styku szyba-uszczelka - oczywiście zakładając w miarę normalne warunki eksploatacyjne - przy trzyszybówce to nie nastąpi

- niewiele ale jednak większe tłumienie dźwięków z zewnątrz

Ale decyzję i tak sami podejmiecie - czy warto dopłacić do 3 szyby - dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...