Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje czy w oknach drewnianych droższe powinny być te ze słupkiem stałym czy ruchomym?

 

Miałabym dopłacić za to, że będę miała słupek stały i nie jestem w stanie ocenić czy to ma ekonomiczne uzasadnienie.

Okna duże (nie balkonowe) bo 2,5 metra szerokości a więc i zaczepy (?) tworzące słupek ruchomy chyba też powinny być solidne (kosztowne co za tym idzie?). Okna od strony zachodniej czyli miałyby wytrzymać parcie dominujących wiatrów. Na logikę to powinnam dopłacać za słupek ruchomy jeśli bym chciała żeby mi "okna do środka nie wdmuchiwało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda firma ma swoją politykę cenową i z logiką ma ona niewiele wspólnego ;)

a na serio :)

Utartym schematem wykonania okien w standardzie jest:

- słupek stały - przy oknach PVC

- słupek ruchomy - przy oknach drewnianych

Każde odstępstwo od tej reguły jest płatne ;)

Są wyjątki - mój dostawca ma w standardzie słupek stały dzięku temu oba skrzydła RU. Sł. ruchomy jest bez dopłaty (ale okno robi się nietypowe). To tak tutułem uzupełnienia różnych polityk cenowych.

 

A ogólnie polega to na tym, że w PCW trzeba dokupić inny element profila tzw "słupek ruchomy" (który jest prawdopodobnie droższy niż standardowy słupek stały). W drewnie jest łatwiej, bo tylko skrzydło się inaczej wykańcza.

Ogólnie rzecz biorąc - słupek stały pozytywnie wpływa na całą konstrukcję (jest "sztywniejsza"). Za to jest kilka cm szerszy niż ruchomy (zabiera trochę więcej światła )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wyceny na dwa profile okien, obustronnie w kolorze, razem

z montażem. Okien mamy 11 szt w tym 4 balkonowe.

Profil Perfectline 5 komorowy, dwie szyby, okucie roto, cena: 12,900zł

Profil Platinum Evolution 6 komorowy, trzy szyby, okucie maco, cena 15,900zł

Pierwsza wycena prosto od producenta (mała firma, zgrzewa profile,sprzedaję

i montuję), druga od pośrednika okna z Oknoplast Kraków.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Malybialy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu - a na jakiej podstawie taki "wyrok" ?

 

To nie jest wyrok, tylko decyzja - taką bym podjął mając taki wybór. Primo uważam że lepsza szyba i profil, oraz marka producenta (dość uznana) są warte dopłaty 23%. I prawdopodobieństwo udanego zakupu i satysfakcji z produktu wyższe (nie mylić z pewnością), no nie mów że masz inne zdanie (z tej pary, z tych danych)?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie tych danych nie mam żadnego zdania - poza tym, że jeden z dostawców jest tańszy/droższy o 23%

Powiem więcej, to, że mała firma produkuje Perfecta nie musi być wcale naganne - znam mała firmę z Ożarowa Maz, Tom & Mar się nazywającą i z ręką na sercu każdemu mogę ją polecić, gdyż wyroby w PVC jak i w Alu są doprawdy dopieszczone jak nie jedna by chciała ;)

Żartuję sobie z tym dopieszczeniem ale oprócz gigantów, są też małe firmy działające na rynku lokalnym o naprawdę dobrych referencjach - choć, prawdą jest, że to rzadkość

Może z taką rzadkością mamy do czynienia ?

Ja nie wiem - Ty wiesz?

Od dawien dawna unikam wskazywania konkretnego produktu czy producenta - no chyba, że walczy Schuco hi hi hi tu obiektywizmu we mnie brak - gdyż pytania nie dotyczą "Czy dane okno spełni moje wymagania" i tu wykaz tego czego się po oknie oczekuje, tylko "mam oferty X, Y i Z - która wybrać - najtańszą czy najdroższą ?" a najlepiej jak dostajesz do wskazania z 20 potencjalnych dostawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy firmy zaproponowały słupki stałe a ta jedna mi się tak wyróżniła słupkiem ruchomym. :wiggle:

 

 

każda firma ma swoją politykę cenową i z logiką ma ona niewiele wspólnego ;)

a na serio :)

Utartym schematem wykonania okien w standardzie jest:

- słupek stały - przy oknach PVC

- słupek ruchomy - przy oknach drewnianych

Każde odstępstwo od tej reguły jest płatne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek stały w oknie jest lepszym rozwiązaniem pod kątem szczelności i statyki okna.

Ale jest mniej komfortowy w użytkowaniu w przeciwieństwie do ruchomego.

Natomiast tłumaczenie, że okno ze słupkiem ruchomym wpadnie do wnętrza pomieszczenia pod wpływem wiatru uważam, za mało profesjonalne.

Chyba, że autor tego tekstu miał na myśli obszar anekumeny gdzie wiatry wieją z prędkością > 300 KM/h i to równolegle do powierzchni Ziemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jareko, można bez końca dzielić włos na czworo i tak nie będziesz miał pewności, co nie znaczy że nie można mieć zdania. Zawsze też może zdarzyć się wyjątek. Myślę też że masz wiedzę aby profile (nazwę producenta) ocenić obiektywnie, i ich drugo/trzeciorzędne znaczenie ;) Dane i kryteria są (jakieś), i na tej podstawie tak obstawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze Grzeniu, i dobrze - są jakieś kryteria :) i bynajmniej nie dzielę włosa na czworo . . . szkoda mi włosów, zbyt mało mi ich zostało :lol:

 

.... W końcu okna kupuję się raz na długi długi czas...
I tu, Twoje podejście mi się bardzo podoba. W świetle walki o każdą złotówkę i najtańsze oferty, te argumenty, które teraz przytoczyłeś, są racjonalne i faktycznie wybór może być jeden - nowocześniejszy profili Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowszy to niby PE ? Tak naprawdę jest to Perfectline po liftingu.

.......... Profil Platinum Evolution 6 komorowy, trzy szyby, okucie maco, cena 15,900zł .............

A te 6 komór to szkoda nawet komentować, głębokość zabudowy pozostała bez zmian w stosunku do Perfecta czyli 70 mm.

Poproś jeszcze o wycenę na Softline82 (w O. ma nazwę Winergetic ) lub Alphaline 90+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...