Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Na montaż sprzedawca udziela 1 roku gwarancji.

 

Wtedy korzystasz z ustawy konsumenckiej. Jest dwa lata.

 

Sądzisz że "pisemna gwarancja" zagwarantuje Ci "obróbki" wokół okna w innym stopniu niż ogóle przepisy? Na miejscu przeciętnego sprzedawcy bym wykorzystał taką "gwarancję" do zapisania w niej specjalnych punktów skierowanych w drugą stronę: zakaz wyjmowania klinów, obowiązkowe przeglądy itp.

Czyli generalnie to samo co jest ogólnie przyjęte, ale jeszcze raz podkreślone.

Nadal uważam, że taka "pisemna gwarancja" to zabieg jedynie marketingowy, no chyba że jest tam wymieniony okres dłuższy niż gwarancja na okna.

Ps. Tylko nie obierajcie moich słów tak, że wypieram się jakiejkolwiek odpowiedzialności, bo w praktyce - to co robię u klientów gratis spokojnie kwalifiukuje się do takiej "wieloletniej" gwarancji, mimo iż warunki gwarancji na okna stanowią inaczej.

Ps.2 . Kto z Was przeczytał WARUNKI GWARANCJI na produkt,który ostatnio kupił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zakaz wyjmowania klinów, ....
No nie Fin, poszedłeś teraz po bandzie i na szkodę samemu sobie

Wyjęcie klinów to natychmiastowa utrata gwarancji - bez prawa do czegokolwiek i nawet sama regulacja powinna być już wtedy płatna, o jakiejkolwiek poprawce nie wspomnę

To podstawowy element montażu od którego realnie zależy wszystko - przy dzisiejszych ciężkich oknach sama piana nie utrzyma okna do czasu zamontowania parapetu wewnętrznego - inna sprawa, czy ktoś ten parapet zamontuje prawidłowo i podklinuje - ale to oddzielny temat który ukazany montażowo zostanie na mojej stronie już niebawem - znalazłem w końcu zdjęcia :) które kiedyś specjalnie na stronę robiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pośrednicy i sprzedawcy. Przecież ja nie piszę o jakiejś abstrakcji tylko o sprawach z życia wziętych. Załóżmy hipotetycznie, że firma montuje okno HS. Okno kosztuje 20 tyś. zł. Po 3 latach, czyli wg. Was po roku od końca gwarancji na montaż i 4 lata przed końcem gwarancji na okno, HS pęka (np. rama). Aby nadać sprawie dramaturgii powiedzmy, że okno ze względu na wadę produkcyjną nie nadaje się do dalszej eksploatacji i trzeba wymienić. Okno jest pięknie obmurowane, otynkowane. Ma roletę. Wszystko to trzeba zniszczyć aby okno wymienić.

Kto ponosi koszty doprowadzenia okna i jego okolicy do stanu poprzedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są urządzenie które mają gwarancję dożywotnią. Na przykład dyski twarde, pamięci RAM czy Pen Drive. To nie jest jakaś abstrakcja....

 

Takie okna są u mnie montowane....

 

http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html

 

Mam nadzieję, że nie przytrafi mi się scenariusz jaki zakładam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluenet - nikt nie zakłada czarnego scenariusza. Gwarancja na okna realnie nie ma szansy by była dożywotnia - tak samo jak na samochód czy inne dobra użytkowe.

A co zrobisz jak ci się wahacz urwie dzień po gwarancji? Będziesz płakał i płacił lub oddasz na szrot.

Tak naprawdę z oknami nic nie ma prawa się dziać. Jeśli wykonane są zgodnie ze sztuką i zaleceniami systemodawcy wytrzymają wieki ;) (żartuję oczywiście ale z 20 lat minimum)

Stąd powtarzamy tu aż do znudzenia - nie bądźcie zaślepieni atrakcyjną cenowo ofertą, nie szukajcie firmy, która wykona to, co jest niewykonalne bo przekracza granice narzucone przez materiał i system

Jeśli będziecie się trzymać tych zasad nie będziecie mieli kłopotów

Ewentualne babole produkcyjne realnie wychodzą już w ciągu pierwszego pełnego sezonu

A poza tym wybrałeś dobrego producenta, jest na fali :) a i wyrób nie jest zły - głowa do góry, będzie OK :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Fin, poszedłeś teraz po bandzie i na szkodę samemu sobie

Wyjęcie klinów to natychmiastowa utrata gwarancji - bez prawa do czegokolwiek )

Celowo uzylem tego sformulowania. Chodzi o to, ze w takiej gwarancji bede powtorzone rzeczy oczywiste ktore i tak wynikaja z innych kwestii (np. instrukcji montazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym wybrałeś dobrego producenta, jest na fali a i wyrób nie jest zły - głowa do góry, będzie OK

 

skoro wyrób nie jest zły to zapewne są lepsze od tego okna...jakie i o ile są droższe?

 

u mnie obwód ram 57m

powierzchnia okien 27 m

kolor siena noce dwustronny

okucia ROTO NT DESIGNO z krytą stroną zawiasową

klamki Swing Secustik

z montażem 12 tyś.

 

macie lepszą ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj bluenet - o co Ci chodzi? Wybrałeś okna, profil o dobrej prasie, podobnie jak i producent - czego więcej potrzebujesz? Jak większość pytających - Rolls-Roysa w cenie malucha ? Bierz ye okna i skup się na montażu - tu dokładnie wszystko dograj wraz z opisem jak mają być posadowione balkony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wyrób nie jest zły to zapewne są lepsze od tego okna...jakie i o ile są droższe?

 

u mnie obwód ram 57m

powierzchnia okien 27 m

kolor siena noce dwustronny

okucia ROTO NT DESIGNO z krytą stroną zawiasową

klamki Swing Secustik

z montażem 12 tyś.

 

macie lepszą ofertę?

 

Gdzie dostałeś taką ofertę możesz podać namiary ?

Montaż tradycyjny czy "ciepły" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostałeś taką ofertę możesz podać namiary ?

Montaż tradycyjny czy "ciepły" ?

 

Rety! tak nie można porównywać ofert! Potem się rodzą posty typu "moje takie same okna są droższe o 50tys!"

Bluenet - po obwodzie i cenie sądząc - masz mało okienek. I to pewnie prostokąty, bo w tym innym może mieć tyle samo półkoli i będzie to cena dwukrotnie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety! tak nie można porównywać ofert! Potem się rodzą posty typu "moje takie same okna są droższe o 50tys!"

Bluenet - po obwodzie i cenie sądząc - masz mało okienek. I to pewnie prostokąty, bo w tym innym może mieć tyle samo półkoli i będzie to cena dwukrotnie wyższa.

 

Dokładnie 8. W tym 2x2700x2300. Do tego jedno balkonowe 2300x1800 z łukiem.

 

Spoko, nakręcajcie się....Przecież wiadomo, że nikt nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe.

 

BTW. Do tego tzw. ciepły montaż 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluenet, napisz jeszcze ile fixów, i rozwiń ten "ciepły montaż" (folie? konsole? c-parapet?)

 

dobry producent, ciepłe okna, kolor x2 - cena dobra, brać i się cieszyć! :)

 

I dokładnie tak robię. A przyznać muszę, że szukałem oferty okien pół roku. Również na tym forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... był taki co tak mówił - tylko nie wiem który z nich :(

Do kompleksów mi daleko - tylko powiedz - jakie masz te wymiary? ;)

W tym 2x2700x2300. Do tego jedno balkonowe 2300x1800 z łukiem.

jeśli pierwsza wartość to szerokość (tak się zwyczajowo przyjmuje) to albo ten łuk jest oooooogromny albo to nie balkon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...