Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

można zrobić z gwarancją i nic się z nimi nie dzieje ale tak jak kilka osób już to zauważyło ważne jest dobrze zamontować

(...)

mam klientów którzy mają nawet 3300 na szybach 6mm i nie narzekają :)

Dzięki wielkie, m.in. na takie coś liczyłam włączając się w dyskusję w tym temacie - działa uspokajająco ;)

 

Jak już pisałam zdania widzę są różne, nawet wśród zawodowców. Choćby na temat PSK. Mimo wszystko zaryzykuję i nie rezygnuję z PSK :p O grubość szyb niech zdecyduje producent/sprzedawca, a ja dopilnuję żeby prowadnica miała podparcie. W razie problemów, najwyżej za kilka lat się połajam i przyznam, że nikt ważny miał rację ostrzegając mnie przed tego typu oknem ;)

 

CINEK wspomniał o jakimś ramieniu stabilizującym skrzydło podczas uchylenia.. Nie mogę znaleźć jak to wygląda. Mógłby ktoś wrzucić jakieś foto/link z fotką obrazujący ten element? W którym miejscu się to montuje? Na dniach wybieram się obejrzeć gdzieś te okna na żywo i chciałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę i o co pytać.

 

Jeszcze taka mała prośba do osób posiadających/sprzedających/montujących okna Hekaplast. Może ma któryś z Was w swoich zasobach zdjęcia okien w kolorze antracytowym właśnie tej firmy i podzieliłby się? (może być na PW) Jak na złość nie mogę znaleźć takich nigdzie w okolicy żeby zobaczyć jak ten kolor wygląda na większej powierzchni (a z doświadczenia wiem że małe sklepowe próbniki kolory przekłamują, np. ładny szary antracyt z próbnika, na dużej powierzchni wpada dość mocno w granat :sick:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

ale mam klientów którzy mają nawet 3300 na szybach 6mm i nie narzekają :)

 

...przekaż im ode mnie życzenia dużo zdrowia :)

 

P.S jak byłem młody to wchodziłem w zakręty na porucznika Borewicza - chyba tak z 5 lat nie narzekałem na nic.

No i wreszcie wyleciałem z zakrętu do stawu służbowym Golfem IV . Zacząlem narzekać od tego czasu na kiepsko wyprofilowane zakręty na polskich drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia głupio mi się z Tobą wykłócać ale z tego co sami tu pisaliście (przepraszam nie pamiętam dokładnie kto) jest dwóch czołowych producentów oklein (Renolit i Hornschuch) Przeglądałam sobie w sklepach różne antracytowe próbniki różnych producentów okien i zgadzam się że różnice są minimalne, dla niektórych być może niezauważalne ale ja je widzę :p Jeszcze bardziej widzę je oglądając zamontowane już okna. Np. oglądałam antracytowe (str. drewna) okna firm eko-okna (aluplast) oraz oknoplast (veka) - i różnica jest naprawdę zauważalna nawet dla osób które nie przywiązują uwagi do takich szczegółów :) Okna oglądaliśmy kilka razy w tych samych dniach przy różnych warunkach pogodowych i ani razu w tych aluplasta nie widziałam granatowej poświaty. Nie wiem jak był barwiony profil (i czy to ma aż tak istotny wpływ na odbiór koloru) ale w obu przypadkach okna były wewnątrz białe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nw, Nie dam głowy czy ów "RAL 7016" nie oznacza "zbliżony do RAL 7016"... EDIT: widzę @zetka mnie uprzedziła :)

 

@zetka, ze wzornikami oczywiście wychodzisz na zewnątrz (bo przy sztucznym świetle może być różnie)? Na większej powierzchni kolor zdaje się być jaśniejszy niż na małej próbce. MS ma chyba te okleiny, dopytaj. Ja spektrofotmetru nie zabierałem do salonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie/ RAL to RAL i nie ma zbliżony czy nie. Nie po to zostało to wymyślone by było tak czy inaczej

Natomiast odbiór wizualny RAL w strukturze imitującej drewno i w prawie gładkiej (skórka pomarańczy) jest inna i to jest zjawisko normalne, wynika z ułomności naszego rozumu

Mało tego, ten sam RAL w pełnym świetle ma zupełnie inny odcień w świetle rozproszonym czy mniejszej ilości światłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Zetka że masz tak bystry wzrok a i czytasz uważnie :D Dlatego napisałem "praktycznie".

Jednak - na ile ja widziałem to antracyt ze strukturą drewna był zawsze taki sam, ale ja w dziedzinie kolorów jestem ignorantem.

Owszem - są inne wersje szarości, tak jak chociaż owa struktura gładka, ale one nazywają się już inaczej i są zwykle poza typową paletką kolorów.

 

Wg mnie kolor rdzenia ma wpływ na ostateczny odbiór koloru, ale jeszcze większe znaczenie ma kolor elewacji, która odbija się w okleinie. Wielokrotnie zatrzymywałem się i patrzyłem na kolor, bo wydawał mi się inny niż podpowiadał rozum..

 

Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..

 

PS. Wojtku, czasem laicy są bardzo pojętni i uczą się błyskawicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nw,

Anthracite Grey 7016

02.20.71.000001 - 116700

*RAL 7016

 

* simlar /nearest to RAL colour

 

G7016* Anthracite grey

 

* RAL code that is the closest approximation

 

...Nearest RAL...

 

brak odniesienia do RAL

 

Wg mnie te wszystkie antracyty (okna, drzwi, blachy) różnią się jasnością, sam odcień jest raczej ten sam. Przynajmniej w moim budowlanym otoczeniu :) Oglądałem m.in. "RAL" 7016 i 7024 blach różnych producentów, różnica była miiiniiimalna (wzornikowo te dwa RALe powinny się różnić znacznie bardziej). Jednym słowem - oglądać na żywca, w naturalnym świetle, a najlepiej konkretną okleinę na oknach (ew. w oczekiwanej konfiguracji z kolorami elewacji etc.).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Zetka że masz tak bystry wzrok a i czytasz uważnie :D Dlatego napisałem "praktycznie".

Jednak - na ile ja widziałem to antracyt ze strukturą drewna był zawsze taki sam, ale ja w dziedzinie kolorów jestem ignorantem.

Owszem - są inne wersje szarości, tak jak chociaż owa struktura gładka, ale one nazywają się już inaczej i są zwykle poza typową paletką kolorów.

 

Wg mnie kolor rdzenia ma wpływ na ostateczny odbiór koloru, ale jeszcze większe znaczenie ma kolor elewacji, która odbija się w okleinie. Wielokrotnie zatrzymywałem się i patrzyłem na kolor, bo wydawał mi się inny niż podpowiadał rozum..

 

Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..

 

PS. Wojtku, czasem laicy są bardzo pojętni i uczą się błyskawicznie :)

Zgadza się. RAL to RAL. Wszystko zależy od otoczenia, materiału oraz struktury. Wystarczy że temp. barwy otoczenia się zmieni o 100 st K a to naprawdę niewiele (np. zamiast 5800 będzie 5700) i osoby o wyczulonym wzroku odbiorą oglądany kolor inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. RAL to RAL. Wszystko zależy od otoczenia, materiału oraz struktury. Wystarczy że temp. barwy otoczenia się zmieni o 100 st K a to naprawdę niewiele (np. zamiast 5800 będzie 5700) i osoby o wyczulonym wzroku odbiorą oglądany kolor inaczej.

 

Tyle że to nie są RAL, tylko "zbliżone do RAL".

 

Oko się zaadaptuje do innej temp. barwowej, różnice w odcieniach dwóch próbek będą odebrane takie same. PS. przed K nie ma stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiająca wiedza jak na "laika"... Czekam na rozwój wydarzeń ;)

:oops: Dużo czytam. Czasem chyba za dużo, bo w niewiedzy jednak żyje się łatwiej ;)

 

Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..

I tu mnie rozwaliłeś :lol2: Chyba masz doświadczenie z takimi „estetycznymi upierdliwcami”... :rolleyes: Nie wyprę się. Być może, a może i na pewno masz rację.. :p Zawsze to jednak jakiś krok do sukcesu.. :p

 

Jednym słowem - oglądać na żywca, w naturalnym świetle, a najlepiej konkretną okleinę na oknach (ew. w oczekiwanej konfiguracji z kolorami elewacji etc.).

Nie ukrywam, że tak by było najlepiej, jednak jak się mieszka na takim za przeproszeniem zadupiu ciężko wiele rzeczy zobaczyć na żywo. U nas królują złote dęby i orzechy, nawet jak w sklepie pytam czy montowali gdzieś antracytowe okna to najczęściej słyszę odpowiedź, że nie jest to zbyt popularny kolor („ludzie wolą trzymać się standardów..”) Pozostają mi więc zdjęcia + najchętniej opinia właściciela że kolor jest zgodny z moimi oczekiwaniami (nie wpada w granat) W przypadku antracytu u MS mam to już potwierdzone (;)); okleina zresztą jest tego samego producenta i ma taki sam nr jak okleina okien eko-okna które mi się podobały i które oglądałam – Hornschuch 436-5003.

 

Tyle że to nie są RAL, tylko "zbliżone do RAL".

Też się tego trzymam :) Wystarczy przykładowo kupić farbę o numerze ral 7016 dwóch różnych producentów i się można o tym naocznie przekonać.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi ze strony producenta to się w ogóle nie kieruję. Oglądam na blogach bądź w realizacjach firm które takowe udostępniają. I wierz mi, że niekiedy da się wyłapać ten "niefajny" w mojej ocenie odcień ;) Przykładowo na szybko znalezione:

[tu były linki]

Myślę, że nawet mało wyczulona osoba dostrzeże o co mi chodzi, bo to nie są jakieś subtelne różnice. Oczywiście ktoś może zarzucić że aparat może przekłamywać. Ok., zgodziłabym się gdybym takiego czegoś nie widziała na żywo..

 

P.S. Jutro linki wywalę, żeby mnie ktoś o reklamę nie posądził ;)

Edytowane przez zetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zetka, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale takie fotki, szczególnie te gdzie cały (i prawie) kadr wypełnia np. elewacja czy czerowny puroterm to raczej można odpuścić, bo to w fotoaparacie może całkiem przefiksować oddanie kolorów (szczególnie w trybach "zielonych", którymi jak sądzę posługują się prawie wszyscy monterzy i budowniczowie, no może poza czasem @fotohobbym i @plusemfoto, że tak przenikliwie zaryzykuję :) ) Do tego dochodzi prawdopodobnie nie-zawodowo ustawiony wyświetlacz Twojej skromnej osoby. Może ktoś Ci wyśle kawałek okna (ja mogę wysłać kawałki blachy :D )

 

EDIT:

Jeśli już, to patrzaj raczej po stronach producentów oklein, czy profili, tam kolory powinny być lepsze.

 

Poza tym, chyba i tak nie masz specjalnie wyboru, jak jest dwóch producentów oklein na krzyż. Raczej dobierałbym ew. parapety do oklein (jasność). Do tego ew. kolor drzwi zew. U mnie to (plus blacha dacha) spasowało bez problemu.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetka, zdjeciami na stronach www w ogóle sie nie sugeruj....

Mogę Tobie wysłac trzy zdjęcia, zrobione o róznych porach dnia i na każdym ten antracyt bedzie wygladał inaczej.

Moge wysłac trzy zdjecia, zrobione o tej samej godzinie, ale przy różnym zachmurzeniu i antracyt bedzie wygladal inaczej.

Mogę wreszcie zrobic jedno ujecie, ale obrobic je z różnymi ustawieniami i efekty tez bedą różne.

 

Ja żałuję tylko, ze wybrałem antracyt w okleinie drewnopodobnej, zamiast skorki pomarańczy. Dałem sobie wcisnąc kit, że okleina "skórkowa" jest bardziej delikatna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...