Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość TwojPan
w większości wypadków cena kształtuje podejście do tematu.

niejeden wolałby zamiast takiego przeszklenia i jednych drzwi wstawić w to miejsce harmonijkę by latem mieć całą ścianę otwartą.

natomiast to co napisałeś o HS nie jest zgodne z prawdą

 

Ok.Więc argumenty "za" (zastosowaniem) HS-a:

(pominę "zaletę" wietrzenia,chyba się zgodzisz.Mamy rok 2016,od "wietrzenia" -jest WM,a nie okna...)

1.Niski próg,8 mm dla osób niepełnosprawnych.

Choć w rozwiązaniu jakie jest na fotce,nie ma z tym problemu.Problemem może być wielkość skrzydła.

2.Możliwość dużego przeszklenia.

Bez HS-a też mamy taką możliwość.

3.Brak skrzydła/skrzydeł otwieranych do wew. pomieszczenia (co może być zaletą użytkową i/lub estetyczną).

Tutaj wartości estetycznej nie widzę-bardziej jej brak -tak szerokie ramy HS-a,zasłaniają tylko ogród ;)

Użytkową tak,ale było o tym powyżej.

4.Bardzo dobre właściwości termiczne.

Bez HS-a,dobiorę takie same,albo lepsze.

Coś jeszcze?

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Więc argumenty "za" (zastosowaniem) HS-a:

(pominę "zaletę" wietrzenia,chyba się zgodzisz.Mamy rok 2016,od "wietrzenia" -jest WM,a nie okna...)

 

 

"wy" latem od wietrzenia macie WM i powietrze z rury. My latem pomimo zainstalowanej WM od wietrzenia mamy świeże powietrze wlatujące do mieszkania przez otwarte lub uchylone okno.

Aha.. fakt mamy rok 2016 no i ? Za 70 albo 80 lat my tez tak bedziemy mieli. A "wy" pewnie dalej bedziecie zachwalać powietrze z rury ze wszystkim tym co powietrze to ze sobą niesie lub nieśc może.

 

 

c20ca071fe6e08b4985a9330efc81c28_400x400.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wy" latem od wietrzenia macie WM i powietrze z rury. My latem pomimo zainstalowanej WM od wietrzenia mamy świeże powietrze wlatujące do mieszkania przez otwarte lub uchylone okno.

Aha.. fakt mamy rok 2016 no i ? Za 70 albo 80 lat my tez tak bedziemy mieli. A "wy" pewnie dalej bedziecie zachwalać powietrze z rury ze wszystkim tym co powietrze to ze sobą niesie lub nieśc może.

 

 

c20ca071fe6e08b4985a9330efc81c28_400x400.jpeg

No i gitara ty przy otwartym oknie latem masz w domu 30 stopni a Ci z WM 24 - a w gratisie odfiltrowane i pozbawione sporej części syfu świeże powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
No i gitara ty przy otwartym oknie latem masz w domu 30 stopni a Ci z WM 24 - a w gratisie odfiltrowane i pozbawione sporej części syfu świeże powietrze.

Nie ma sensu.Kolega montuje WM,a nie za bardzo chyba rozumie do czego służy.Bywa i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega moze uszanuje fakt ze inni moga inaczej zyc. Mimo posiadania WM i calej reszty cenia sobie nie tylko otwartą przestrzeń ale takze otwarcie domu na otaczajacy swiat a nie życie w zamkniętej puszce

Ja np. czegos takiego co tobie sie podoba nigdy u siebie bym nie zrobil. Pomysl od razu o zabezpieczeniu przed sloncem bo zadne wynalazki jakie chcesz zastosować nie uchronia cie przrd sauna w domu. Zreszta dotyczy to wszystkich duzych przeszklen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Mowienie że HD to some wady jest nieporozumieniem

Nie rozmawiamy o potrzebie posiadania HS-a,bo każdy montuje co tam sobie chce.Moje dylematy jego posiadania,rozwiały argumenty o jakich pisałem.Warto chyba wydając spore pieniądze na takie rozwiązanie,zastanowić się nad koniecznością jego posiadania.I tylko tyle.Nigdzie nie napisałem ,że to nieporozumienie.

Okna to też architektura budynku.Jeśli ktoś chce mieć duże przeszklenia,piękne widoki-szuka rozwiązań rodem z zainstalowania samych pakietów szybowych lub profili z wąską ramką.Tutaj trzeba sobie zadać pytanie-czy potrzebna mi jest taka furta (za kopę kasy),kiedy zepsuje mi to całą koncepcję "szklanej ściany"?

Ja do tego tak podchodzę.Nie zamierzam Ciebie,ani nikogo tutaj obrażać.Pozwoliłem sobie na nieco rozważań.Tylko tyle.Wszyscy rozmawiają o profilach,może warto pomyśleć jak to wszystko "zagra" na budynku.Nie każdy projektuje indywidualnie,z wizualizacjami-swój dom.ja miałem to szczęście.Pewnie o wielu rzeczach zapomniałem,ale takie projektowanie wyostrza zmysły estetyki...

Zgodziliśmy się ze Szklarką,może i innym się te rozważania przydadzą.

Pozdrawiam.,jak kogoś obraziłem-przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Kolega moze uszanuje fakt ze inni moga inaczej zyc. Mimo posiadania WM i calej reszty cenia sobie nie tylko otwartą przestrzeń ale takze otwarcie domu na otaczajacy swiat a nie życie w zamkniętej puszce

Pewnie ,że uszanuje.Rozmawiamy o tym,jak działa WM i co nam daje.

Otwarcie domu na otaczający świat powiadasz...Mam za oknami las na działce.Jak mam ochotę to sobie tam idę.Jak zechcę wyjść na taras,wyjdę drzwiami-a czy będą miały w świetle 120cm czy 180cm -i tak mi się uda.I na sto procent,zamknę je za sobą.

 

Ja np. czegos takiego co tobie sie podoba nigdy u siebie bym nie zrobil. Pomysl od razu o zabezpieczeniu przed sloncem bo zadne wynalazki jakie chcesz zastosować nie uchronia cie przrd sauna w domu. Zreszta dotyczy to wszystkich duzych przeszklen

Jeśli trudnisz się montażem okien,to pozostawię to bez komentarza.Choć wymieniłbym kilka sposobów,jak takiej sauny uniknąć-od poprawnie zaprojektowanych łamaczy światła,aż po żaluzje fasadowe itd..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To ja dodam swoje 5 groszy - wiecie ile zalet ma HS ??? ... Jedną pozwala na utworzenie przejścia do ogrodu o dużej szerokości, "fajnie" wygląda i to wszystko.

Nie ma co ukrywać, że pod względem właściwości użytkowych jest to najsłabsze z możliwych rozwiązań, trudne w transporcie, trudne w montażu, nie wybacza błędów itd.

Ja to bym porównał do klasycznego MUSTANGA - wg mnie piękne auto, majestatyczne i chce takie mieć !!! pomimo tego, że prowadzi się kiepsko i pali jak smok :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac o wynalazkach mialem na mysli WM GWC a nie dodatkowe elementy chroniace przed sloncem jak choćby zaluzje czy np odpowiednie zaprojektowanie ogrodu itp.

Dla mnie wazniejsze jest otwarcie domu latem duzym rozsuwanym przeszkleniem niz zycie caly czas w zamknieciu. Nawet jesli cale tabuny much czy komarow wleca do srodka.

A co do ramek...zaintetesuj sie nowymi konstrukcjami Schuco w aluminium gdzie HS prawie ramy nie ma czyli cos zblizonego do tego czego szukasz albo jeszcze lepiej portugalskim systemem drzwi suwanych posiadajacych jeszcze cirnsze ramy od Schuco i dosc nowatorski system jezdny gdzie nie masz ograniczenia ciezaru szkla jakie wystepuje przy sankach w HSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Mowiac o wynalazkach mialem na mysli WM GWC a nie dodatkowe elementy chroniace przed sloncem jak choćby zaluzje czy np odpowiednie zaprojektowanie ogrodu itp.

Dla mnie wazniejsze jest otwarcie domu latem duzym rozsuwanym przeszkleniem niz zycie caly czas w zamknieciu. Nawet jesli cale tabuny much czy komarow wleca do srodka.

A co do ramek...zaintetesuj sie nowymi konstrukcjami Schuco w aluminium gdzie HS prawie ramy nie ma czyli cos zblizonego do tego czego szukasz albo jeszcze lepiej portugalskim systemem drzwi suwanych posiadajacych jeszcze cirnsze ramy od Schuco i dosc nowatorski system jezdny gdzie nie masz ograniczenia ciezaru szkla jakie wystepuje przy sankach w HSie.

Wynalazki...GWC,WM .To co świat robi od dawna,-u nas jest ciągle wynalazkiem.

Ok.nasza dyskusja,choć miła -przypomina mi temat ogrzewania garażu,w świetle z 5m bramą.Ktoś pisze ,że lubi mieć ciepło w garażu-bo lubi czasem pomajsterkować.Zimą otwiera 5m bramę i zanim wyjedzie,cała noc grzania psu w d...

Płacz,że pompa ciepłą,kocioł itd.szaleje przez następne kilka godzin.A do tego,po przyjeździe z zasolonych polskich dróg,przez całą noc parująca sól wcina fajną furkę aż miło.Gość mógłby ,na czas majsterkowania włączyć grzejnik elektryczny,ale lubi grzać non stop -bo lubi mieć ciepło jak wchodzi zimą do garażu.Nie lubi natomiast duzych rachunków za ogrzewanie.

Uwierzysz?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
uwierzę bo sam się z tego naśmiewam choć w duchu a nie na forum.

To nie naśmiewanie-to przykład z mojego otoczenia.

Forum nie powinno mówić ,co jest złe czy dobre.Powinno jedynie otwierać ludziom oczy,bo nie każdy wie co jest mu potrzebne,a co nie.Tylko argumentacja to sprawi.

Tylko komu tutaj,czy gdziekolwiek indziej na tym zależy.Kasa rządzi światem przecież.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy buduje dom taki jaki mu się podoba, technologią którą uznaje za jedyną słuszną, z oknami jakie są najlepsze, z ogrzewaniem najtańszym. A mimo niemal nikt nie zbudował tak samo jak inni :) Wszyscy mają najlepsze, a każdy ma inaczej. I dobrze. Dzięki temu jest rynek i konkurencja, jeden nie widzi życia bez HS, drugi woli fixa. Oboje mają rację. Bez różnorodności, nie byłoby konkurencji, producent byłby jeden, a towar kosztował majątek. Ja również wskazałem swoje odczucia i przemyślenia w temacie, ale tylko moje,w kontekście mojego domu i działki. HS jest dla mnie zbędny, niepotrzebny i nieekonomiczny. Zalet zero, a wad i pułapek całe mnóstwo. Ale za to bramę garażową mam na ponad 5 metrów, na szczęście nie grzeję garażu :)

 

Co bym zmienił teraz w oknach? Dałbym wszędzie same pakiety szybowe bez żadnych profili. Za późno znalazłem temat na forum. I choć okien jeszcze nie ma, i można to było zmienić, to nie wyrobię się w czasie z marketingiem u mojej żony - zbyt mało czasu by przekonać. Wybrała już kolor okien i z nim śpi. Koniec. Ktoś tu na FM już montował same pakiety, pięknie to wyszło, tanio, ekonomicznie i energetycznie. Załączona przez TwojegoPana fota mnie powaliła. W następnym domu będą pakiety, z takimi dużymi oknami. Teraz mam średnie, bo działka nie puszcza - niezbyt widokowa. Kolejna będzie pod lasem, nad jeziorem, w górach. Obojętnie. Ale na pewno wymusi zupełnie inne dobory okien, kto wie, może nawet HS stanie się wtedy niezbędny. Też mam projekt indywidualny i nie wyobrażam sobie by inaczej projektować dom. Po kilku wizualizacjach dopiero mieliśmy zarys fasad, a z oknami to jeździliśmy niemal w każdą stronę.

 

Obawy jakie mamy? Fixy - by je wsadzić w dom trzeba przełamać się niemal fizycznie, (i tu kolejny wybór czy w ramie czy nie), pokutuje tradycja, oraz rozmiar okien - no są duże - czy nie będą kosztować za dużo ciepłych kW. Kolejna obawa to wybór firmy i czy zamontują dobrze nie niwecząc wysiłku finansowego inwestora. Jedyne o co jestem spokojny to rozmieszczenie okien, co prawda nie meblowaliśmy jeszcze pokoi, ale dość ustawnie powychodziły. Będzie dobrze..

 

No to tyle teoria, jak zamieszkam to wpiszę praktykę. Jestem ciekaw, czy nasze teoretyczne założenia i wykonanie okien sprawdzi się w codziennej eksploatacji

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim na dobre rozpłyniesz się w koncepcji samych pakietów, to poobserwuj jeszcze jeden z przypadkow:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244695-Czy-jest-spos%C3%B3b-na-reanimacj%C4%99

Trudno zgadnąć czy tu się pojawiła wada produktu czy technologii montażu, także jako głęboki konserwatysta w tym zakresie podrzucam wątpliwości.

 

Ktoś pytał o Internorm? Firma znana od paru lat także w Polsce. Mieli wpadkę na tym forum - zaspamili wiele tematów zlecając "reklamę szeptaną" słabej firmie i za to ich nie lubię.

Oddaję za to uznanie do ich produktów. Czy są lepsze/ warte swojej ceny? Nie wiem - na pewno sa inne i wyrażają to, co pojawia się w zachodnich katalogach.

Może coś więcej móglby powiedzieć Marcin z Langer Okna, bo chyba dla nich też montuje,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To pojedynczy przypadek, wynikający chyba z eksperymentów montażowych. Nydar sam montował o ile kojarzę. Zauważ, że takich lub podobnych wątków z przypadku "normalnych" okien są dziesiątki :) Dlatego u mnie jednym z kryteriów wyboru okien był montaż. Drogie okna można zepsuć w 5 minut. Warto tez zwrócić uwagę na gigantyczną różnicę w cenie zakupu. Szyby są naprawdę tanie, to profil robi cenę. Nadal teraz wybrałbym pakiety z niewielką tylko nutką wątpliwości. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...